To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

rolety czy żaluzje?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

efka
Czy możecie mi doradzić co lepsze do pokoju, a konkretnie, co jest praktyczniejsze. Ja się uparłam na rolety szafirkowe, a mój mąż twierdzi, że to się strasznie brudzi. Natomiast za żaluzjami ja nie przepadam.
pozdrawiam
Tuni
Brudzi się wszystko. Lepiej męża spytaj, czy będzie mył te żaluzje icon_wink.gif

Pozdrawiam.

Tunisiek, co to białej gorączki dostaje, jak trzeba żaluzje odkurzyć.
Ika
Otóż to, żaluzje brudzą się tak samo, a myć trudniej.
W domu rodziców mam w sypialni rolety. Fajna sprawa. W życiu nie zamieniłabym tego na paskudne żaluzje (qrczę, przecież to brzydkie jest... icon_rolleyes.gif ). Rolety wyglądają moim zdaniem dużo estetyczniej.
Małgoś.dz
Taki temat niedawno był poruszany.
Zajrzyj TUTAJ.

Ps. Stawiam na rolety. Żaluzje błeee... icon_wink.gif
aneea
a zaluzje drewniane?
Ja mam takie w sypialni i wygladaja niczego sobie.
efka
Ach, ci faceci... dziś już najlepsze są firanki...może niedługo dojdziemy do kompromisu, czyli żaluzji drewnianych, bo to rzeczywiście fajny pomysł A rolety dam sobie do kuchni, i już.
Potwora
Mam rolety, miałam kiedyś żaluzje. Wolę ROLETY!!!! materiałowe, z bocznymi prowadnicami, brudzą się mniej niż żaluzje a łatwiej je umyć ( np. woda z jakimś środkiem czyszczącym), w pokoju Maksia mamy żółte roletki ale bez prowadnic, niestety, przez to nie są zupełnie szczelne - ich kolor fajnie rozświetla i ożywia pokój, oprócz tego zawiesiłam krótkie firanki w kolorowe rybki. W naszym pokoju są białe w kwadraciki a to dlatego, że pokój wymaga remontu więc wybrałam takie, które będą pasowały do tego co sobie w przyszłości zamarzę icon_smile.gif
Marghe
Mam i jedno i drugie icon_biggrin.gif
Jesli chodzi o higienę icon_biggrin.gif - wolę rolety
Jesli chodzi o estetykę icon_biggrin.gif - wolę zaluzje (zwłaszcza, ze te które mam między kuchnią a pokojem - sa one drewniane)
Jesli chodzi o funkcjonalność - wole ciemne rolety - nie przeswituje przez nie swiatło tak jak przez żaluzje.

2:1 dla rolet icon_biggrin.gif
M.
Agnisma
Mam niestety żaluzje(sprzed Bóg wie ilu lat, aż dziw, że się jeszcze trzymają kupy).
Jeśli kiedykolwiek będzie mnie stać na nowe okna, z całą pewnością będziemy mieć rolety icon_lol.gif (pomijając higienę, po prostu bardziej mi się podobają)
maggii
A MA KTOŚ ROLETY SŁOMKOWE? tAKIE ZWIJANE W RULONIK??

o rany "capsik".. nie chce mi sie poprawiać icon_biggrin.gif

Wracajac do tematu... o takie rolety meczy mnie najstarszy syn. Rzeczywiscie wyglądaja fajnie w sklepie na wystawie, ale.. jak to z funkcjonalnością? Zwijają się bezproblemową? Są wytrzymałe? Zasłaniaja słońce??? A mycie : czym i czy wogóle???
Za drogie sa na eksperymenty...

A tak przy okazji...
Urządzamy pokój syna (12 lat) i nijak nie mogę wyobrazić sobie czegos na okno....
Rolety fajne ale pytań sporo (j.w.)
Żaluzji nie chcę.
Okna powinny być w miarę zasłonięte, bo sąsiad obok 6 metrów dalej icon_twisted.gif więc fikuśna dekoracja okna z szybami odsłaonietymi nie wchodzi w rachubę.
Firanki...??? Jakie dla nastoletniego faceta?????
Pokój ma urzadzony "na wyrost" - fajne nowoczesne meble - kolor wiśnia...

Co z oknem żeby mie zepsuć klimatu w pokoju i aby odciąć się od sasiada???

Acha: okna dwa: jedno 1.80 m + drzwi balkonowe ; drugie .90 m

sypnijcie pomysłami..........
icon_lol.gif icon_lol.gif
efka
Powodzenia Maggi, bo my już doszliśmy do kompromisu. Rolety na okna (szafirek w żółte stokrotki) a na to firanka, taka prawie przezroczysta, delikatna, trochę powyżej parapetu, bo pod stoi i tak biurko.
Lila_
Też długo myśleliśmy co powiesić w oknach no i stanęło na żaluzjach.

Rolety jakoś mi nie pasowały.

Poza tym żaluzjami mogę sobie regulować ilośc światła w pokoju.
W naszym wypadku żaluzje się sprawdzają icon_smile.gif
Bimij
My mamy wszędzie rolety ...
sypialka i kuchnia - żółte, duży pokój i Kubusia - granatowe.


Maggi ... do pokoju syna proponowałabym jednokolorowe rolety ... i firankę w geometryczne wzory na metalowym pojedyńczym karniszu ...
pooglądaj icon_arrow.gif www.wisan.pl ... ( możesz zamówić bezpłatny katalog - jest w nim znacznie większy wybór niż na stronie )

Co do rolet słomkowych ... wiem tylko, że wieczorem po włączeniu światła tak widać wszystko w mieszkaniu jakby ich nie było ...
Ma ktoś takie naprzeciwko w bloku ... icon_lol.gif icon_lol.gif
maggii
Dzięki bimij - stronka fajna - tylko ceny...hmmmmm

A karnisze mamy właśnie srebrnometalowe. I teraz wypadałoby coś na nich powiesić...
Cleo
e, tma nic sie nie brudzi!mamy w 2 pokojach rolety, zaluzjom mówie nie! choc tesciowa naciska i naciska icon_rolleyes.gif
Bimij
CYTAT(maggii)
Dzięki bimij - stronka fajna - tylko ceny...hmmmmm


ja wiem ... mnie też ceny wystraszyły ... ale produkty tej firmy można normalnie spotkać w sklepach ... i to czasem po cenie niższej niż ta katalogowa ...
Poza tym polecam targowiska ... można naprawdę znaleźć coś fajnego i niedrogiego ( sama kupowałam firanę długą 250 cm za 12zł/m ) ...
aneea
CYTAT(maggii)
A MA KTOŚ ROLETY SŁOMKOWE? tAKIE ZWIJANE W RULONIK??  


Maggi, ja mam rolety bambusowe, takie ikeowskie, o te pytasz?
Fajne sa, ale zaslaniac to one niewiele zaslaniaja. Ja mieszkam na 19 pietrze, wiec nikt mi zagladac do pokoju nie bedzie, dlatego sie na nie zdecydowalam. Slonce tez przepuszczaja, takze funkcjonalne to one niebardzo..
Mam je od niedawna wiec nie poweim Ci jak sprawa wyglada z czyszczeniem.
Potwora
Rolety bambusowe z IKEA miałam w poprzednim mieszkaniu, wyglądają bardzo ładnie kiedy przebijają się przez nie promienie słońca. Nie zasłaniają jednak wszystkiego i okropnie się kurzą.
gogo0674
ja miałam całe zycie w mieszkaniu rodziców żaluzje poziome metalowe -nie polecam, teraz mam w 2 pokojach rolety a w sypialni żaluzje pionowe polecam jedne i drugie ,choc do pionowych przekonałam sie dopiero po kupnie,pozdrawiam icon_smile.gif
amania
W poprzednim mieszkaniu żaluzje. Teraz i na zawsze - ROLETY!!!
Małgosia.K
Też stoję przed takim wyborem: żaluzje czy rolety?
W poprzednim mieszkaniu były żaluzje,
ale podobają mi się rolety.
Więc chyba się na nie skuszę. wink.gif
kasiarybka
W naszym pokoju są żaluzje pionowe.
Kiedy je zakładaliśmy bałam się trochę, że będzie za bardzo biurowo, ale nie, wygląda super icon_smile.gif bardzo elegancko icon_smile.gif

Żaluzje są wykonane z ciężkiego, grubego materiału, nie przepuszczają światła, a o to właściwie najbardziej mi chodziło.
wiola
my mamy rolety...i jestem bardzo z nich zadowolona..tak wiec obiema rękami podpisuje sie pod roletami icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
anax
Ja też preferuje rolety na okna.Jest to estetyczne nie rzuca się w oczy jak są zwiniete no i okna na tym skorzystały.A jak rozwinięte to ciemno jak w grobie icon_lol.gif .(zależy też z jakiego materiału icon_lol.gif ) Swietnie wyglądają .
p_swiat
rolety są śliczne i sama mam dylemat zawsze miałam rolety, ale teraz pokój mojej córci jest cały dzień słoneczny więć rolety zasłonięte do połowy albo całkiem to porażka bo znów będzie ciemno a chcę jeje dać szafiowe- zółte odpadają bo zabardzo rozświetlą pokój a chodzi mi aby ja słońce rano nie stawiało na nóźki:) Żaluzje można regulować, ale powem szczerze że wyszła nowość super grube żaluzje wyglądaja super icon_smile.gif
Kumpelka
Ja jednak wolę rolety - są niezawodne. Mam takie dzień noc oraz minirolety akurat w kuchni. Jeszcze nie miałam z nimi problemów i są łatwe w utrzymaniu. W sklepie intech https://intech-krakow.pl/ mają spory wybór takich przesłon, myśle więc że każdy znajdzie coś dla siebie
śrubka
Rolety wydają mi się bardziej praktyczniejsze, ładniejsze i mniej kłopotliwe.
Kierton
Ja zdecydowałam się na żaluzje drewniane bydgoszcz i mogę powiedzieć że są naprawdę świetnie, dodatkowo oczywiście mam drewniane okna więc wszystko współgra doskonale. Rolety są moim zdaniem zbyt oklepane , bo ma je praktycznie każdy.
Peggie
Ja to chyba jestem za żaluzjami. Mają więcej pozytywów, przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo domowników i prywatność, jeśli ktoś mieszka na parterze i chce się odseparować od ciekawskich ludzi. Duży wybór rolet zewnętrznych można znaleźć w ofertach internetowych, gdzie ich ceny są rozsądniejsze i atrakcyjniejsze, a wybór takie że czasem nie wiadomo na co się zdecydować.
p_plan
Ostatnio przeglądalam sobie poszczególne pomysły na aranżacje i wiecie co mi sie spodobało? Żaluzje drewniane. Zobaczcie sobie same jak fajnie się to w pomieszczeniu prezentuje:


Coś zdecydowanie innego od typowych metalowych żaluzji, do których jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni. Cena rolet jest trochę wyższa od standardowych, ale bez przesady.Nie taka na którą większość osób by sie nie zdecydowało.
chmurka86
Ja miałam żaluzje aluminiowe, teraz mam plisy, rolet nie chciałam mieć bo niestety w ciagu dnia całkowicie je podnosimy i okno jest takie gołe icon_sad.gif Ale wracając do żaluzji, to mi się bardzo podobają białe żaluzje drewniane albo takie oto shuttersy icon_biggrin.gif a i jeszcze rolety ale rzymskie icon_smile.gif
Yomka
Rolety
Qteka
Zależy co komu jest bardziej potrzebne.
beatamon
Sama wiem, że ten wybór nie jest łatwy, bo teraz jest tyle wzorów, kolorów, materiałów, że możnaby co tydzień wymieniać dekoracje w oknach i i tak by się nie znudziły icon_biggrin.gif Ja do siebie wybrałam żaluzje, które w szczecinie zamówiła mi siostra - w tym sklepie https://www.rolis.pl/. Zdałam się trochę na jej znajomość mojego mieszkania i jej gust. Ja miałam odrobinę mniej rzeczy do ogarnięcia przy remoncie, a ona miała dodatkowe zajęcie, które lubi. Póki co widziałam żaluzje jedynie na zdjęciu, ale prezentowały się super. Na żywo zobaczę je dopiero za dwa tygodnie i już nie mogę się doczekać. Mam też wielką nadzieję, że nie będę żałować swojego wyboru icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.