To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sos do śląskich klusek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

trylinka
Z jakim sosem jadacie śląskie?
Pytam, bo jadłam tylko raz w życiu, u kogoś.
Pamiętam jak przez mgłę, że był to sos gulaszowy albo pieczarkowy....???
Podrzućcie jakieś pomysły sosów dla dzieci ale nie na słodko.
Mile widziane sosy szybko-siÄ™-robiÄ…ce....
anetadr
Kluski śląskie najbardziej lubię z sosem pieczeniowym.

Aneta
naples
Nie ma reguły z czym trzeva jeść kluski śląskie.
Mnie osobiście smakuje najbardziej sos pieczeniowy jasny, chociaż z pieczarkowym też jadłam i też dobre.
~anula~
Najpyszniejsze z kurkowym, teraz akurat sezon jest, mniam....
Maciejka
Polane tłuszczykiem ze skwarkami. Mniam. Z boczku najlepiej te skwarki. Poza tym sos z kurczaka, sos z duszonej karkówki (ale taki bez mąki). Ja z grzybowym nie lubię, wolę z mięsnym sosem lub po prostu z tłuszczem.
mama_do_kwadratu
grzybowy jakikolwiek
Tigerek
Ja lubię z pieczeniowym albo typowo o mięsnym (mielone podsmażone, do tego cebulka, podlać bulionem, dodusić, dopraw albo z kapustką kiszoną duszoną. Lekko obgotowana w wodzie kapustka potem doduszona z odrobiną oliwy i pod koniec dodana podsmażona cebulka i pieprz.
renata19750702
Moje dzieci najbardziej lubiÄ… z grzybowym. RobiÄ™ i z grzybowym i z pieczeniowym.
candace
jak robie kluski to na ogół mam do tego pieczeń i sosik. lub rolady i sosik...
trylinka
Bardzo mi siÄ™ podobajÄ… wszystkie wasze propozycje.
A sos pieczeniowy to taki, który powstaje z pieczeni? Jeśli nie piekę mięs to nie zrobię czegoś takiego?
moko.
Do białych klusek uwielbiam sos pieczeniowy spod kurczaka pieczonego, do ciemnych klusek sos z pieczeni lub rolady wołowej/wieprzowej. Tak na prawdę uwielbiam do klusek sosy mięsne !

Jesli nie upieczesz mięsa to nie będziesz mieć sosu.
Kaszanka
Jak nie chcesz piec mięsa to zrób z boczkiem (skwarki) i cebulką, trochę tłuszczyku i gotowe. Uwielbiam podsmażane kluski z boczkiem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.