To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nakładka na deskę sedesową.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiaaaaa
Przymierzam się do uczenia młodej załatwiania się do wc. Chcę jej kupić nakładkę, myslałam, że jest jeden, dwa rodzaje, ale jak poszperałam w necie, to sie zdziwiłam.
Nie wiem, jak to się ma do stabilności. Czy one mają od spodu jakąś gumę, żeby się nie zsuwały z deski sedesowej? Młoda musi sama siadać i wstawać z deski, nie mogę jej posadzić sama. A kształt? Jak na moje oko, to chyba najlepsza jest jak najprostsza i jednokolorowa, najlepiej w kolorze sedesu, żeby nie rozpraszała.
Możecie coś polecić?
Inkusia
Nakładek jest od zatrzęsienia 37.gif Na naszą muszlę żadna nie pasuje. W końcu po kilku wymianach w sklepie zostawilismy taką zwykłą z kaczuszką ale ona tylko jest nalożona i trzeba dziecko trzymać. Moja siostra kupiła taką fajną która ma podgumowanie i jest fajna stabilna. Jak gdzieś znajdę w necie to pokażę jaka to nakładka.
krolewienka
CYTAT(kasiaaaaa @ Mon, 20 Dec 2010 - 11:22) *
Przymierzam się do uczenia młodej załatwiania się do wc. Chcę jej kupić nakładkę, myslałam, że jest jeden, dwa rodzaje, ale jak poszperałam w necie, to sie zdziwiłam.
Nie wiem, jak to się ma do stabilności. Czy one mają od spodu jakąś gumę, żeby się nie zsuwały z deski sedesowej? Młoda musi sama siadać i wstawać z deski, nie mogę jej posadzić sama. A kształt? Jak na moje oko, to chyba najlepsza jest jak najprostsza i jednokolorowa, najlepiej w kolorze sedesu, żeby nie rozpraszała.
Możecie coś polecić?



hmmm... nasz stoi i się kurzy. a wszystko dlatego, że nie zmierzyliśmy "światła" sedesu - czyli wielkości tej dziury 37.gif nie wiem jak to nazwać. otóż średnica naszego kibelka jest idealnie taka, jak średnica zewnętrznego owalu tej deski - więc nieco wpada do środka icon_wink.gif mam nadzieję, że jasno się wyraziłam. dlatego przede wszystkim uczulam na to, żeby dokonac odpowiednich pomiarów przed zakupami icon_smile.gif

a poza tym - Zuzia nie bardzo chciała na takiej podkładce siadywać. siedzi normalnie na dorosłej desce, przy asekuracji i to jej najbardzioej odpowiada, więc drugiej już nie kupowaliśmy icon_wink.gif
kasiaaaaa
CYTAT(krolewienka @ Mon, 20 Dec 2010 - 11:29) *
a poza tym - Zuzia nie bardzo chciała na takiej podkładce siadywać. siedzi normalnie na dorosłej desce, przy asekuracji i to jej najbardzioej odpowiada, więc drugiej już nie kupowaliśmy icon_wink.gif

Tak jak pisałam - nie mogę młodej ani wysadzać, ani podtrzymywać. Musi sama wsiadać, siedzieć i schodzić.
Gremi
my mamy taka https://wszystkodladziecka.com.pl/nakładka-...owa-p-1422.html Mala ja lubi i my tez bo jest ladna i stabilna.
Oczywiscie trzeba sprawdzic rozmiar i sposob nakladania - ta nasza jest nakladana na deske ale sa i takie ktore naklada sie miedzy sedes a deske
Anilka
nie korzystaliśmy wcale z nakładki, używa jedynie stopnia, żeby nóżki były porządnie oparte i wtedy się sama utrzymuje na dorosłej desce.
Anilka
z tego co zauważyłam u szwagierki, gdzie Paula chciała korzystać z tej deski, bo jej się podobał jej wygląd i miś icon_wink.gif to te deski nie są zbyt stabilne i jak sama potrafiła usiąść na dorosłą deskę tak na nakładkę, było gorzej i potrzebowała pomocy.
Orinoko
Może coś takiego by Wam odpowiadało?
Nie wiem, jak ze stabilnością itd., bo nie korzystaliśmy.

https://allegro.pl/nocnik-drabinka-nakladka...1266015260.html
moniq
My tez mamy taką jak Gremi (wersję chłopięcą co prawda 06.gif ) i jest świetna bo stabilna przede wszystkim. Klaudia nie chce z niej schodzić tak uwielbia siedzenie na nakładce lub nocniku 03.gif
agula1980
Oj to się zdziwiłam, ze nie wszystkie deski pasują do sedesów. Ja kupowałam dwukrotnie takie zwykłe plastikowe nakładane na sedes i nawet przez myśl mi nie przeszło że mogą nie pasować. Zresztą mój Mateusz tylko trochę siedział na takiej desce później deska nie była już potrzebna, korzystał normalnie z sedesu. Teraz trzymam deskę dla małej icon_smile.gif
kasiaaaaa
Orinoko chyba jednak wolałabym jak najmniej "inności". Najbardziej to chciałabym zwykłą deskę, w kolorze muszli klozetowej, bez żadnych obrazków. Chodzi mi o to, żeby młoda jak najmniej czuła, że sika inaczej niż mama i tata. No wiecie, o co mi chodzi.
Orinoko
Kasiuuuuuu 03.gif tu masz pełen przegląd z allegro, są też mniej zdobione, ja tylko wrzuciłam hasło nakładka ze stopniem, bo wydaje mi się, że przy innej nakładce (bez poręczy), tak małe dziecko nie poradzi sobie samo z wchodzeniem i schodzeniem z ubikacji:
https://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&...dka+ze+stopniem
Mój pięciolatek dopiero od niedawna sam obsługuje nakładkę, choć od zawsze stosujemy też taki stopień z Ikei, ale jednak ubikacja jest stosunkowo wyżej niż np. w przedszkolu, a dwuelementowy zestaw (stopień oddzielnie, nakładka oddzielnie) też wymaga jakiejś tam sprawności. Ja bym chyba nie ryzykowała i kupiła coś w ten deseń mimo "inności" (nawet wydaje mi się, że to jest bardziej atrakcyjne dla dziecka, bo właśnie jest inaczej niż u mamy czy taty).
kasiaaaaa
Orinoko dzieki kochana za rady.
Zapomniałam napisać - a to ma chyba dość duże znaczenie - że młoda kilka razy już zawołała, że chce siku do ubikacji i ja ją wysadzałam ale wtedy nie miałam jeszcze deski i ją trzymałam. Oczywiście nie zrobiła siusiu, posiedziała chwilkę i chciała zejść. Dlatego ona już conieco się zapoznała ze zwykłym sedesem i nie chciałabym jej robić rewolucji. Nakładka i stopień to i tak sporo. Gdybym mogła ją wysadzać i podtrzymywać to bym ani tego nawet nie kupowała. No taki ze mnie dziwoląg, że generalnie nie jestem zwolenniczką takich ulepszaczy w opiece nad dzieckiem. 29.gif
renata19750702
Nam nie podobały się takie profilowane górą, przypominające nieco nocnik. Korzystając ze znajomości z Panią prowadzącą sklep z akcesoriami dla dzieci mogliśmy taką przymierzyć do naszego sedesu - nie pasowała na sedes, nie podobała się naszemu Jaśkowi. Kupiliśmy najzwyklejsze, plastikowe, nie profilowane w Tesco - (my mamy w łazience sedesy Roca i spasowały). Są ładne, proste i służą nam już kilka lat icon_smile.gif
agnese
przede wszystkim jak dziewczyny pisały trzeba dobrze pomierzyć icon_smile.gif
stabilna jest na pewno taka podkładane pod klape nakładasz nakładkę i na to klape ,ale ona nie pasuje do wielu wc o taka https://allegro.pl/prima-baby-nakladka-na-s...1357215499.html

ta co ma gremi- jest stabilna dośc może byc tylko mały kłopot przy schodzeniu, ale rękę podać możesz więc sobie poradzi icon_smile.gif

ja teraz mam taka https://allegro.pl/deska-sedesona-nakladka-...1366247969.html tylko bez tej osłonki z przodu icon_razz.gif i młody sobie dam radzi - oczywiście przy użyciu takiego podestu z ikea bo inaczej sam nie usiądzie icon_smile.gif
Agnieszka Kamila
my mamy taka o jakiej pisze gremi i stołeczek z ikea, deska jest dosc stabilna z tymi wymiarami kibelków to racja u nas na jednym nakładka jest na desce sedesowej a na drugim bezpisrednio na wc bo deska jest tak wyprofilowana ze nakładka sie wyginala i balam sie ze "przyszczypie dziecku nogi
Eliszka
My mamy takÄ… https://allegro.pl/nakladka-treningowa-ze-s...1370973843.html
Jasiek sam ją obsługuje w razie potrzeby.
Jest stabilna.
My jesteśmy zadowoleni.
gerda
Moja już długo korzysta z takiej wkładanej pomiędzy sedes a deskę, zdarzało się że ją krzywo położyła i zasikała wszystko wokół, ale generalnie sie sprawdza, zabieraliśmy ją nawet na wakacje, ale mało gdzie pasowała, ten obwód środkowy koniecznie trzeba zmierzyć.
kala101
My kupilismy taką zwykłą w carrefourze za chyba 10-15 zł jakoś tak nie ma gumy od dołu ani oparcia tylko nakłada ją się na deskę i ona ma takie brzegi zabezpieczające zsuwanie się. Nati uwielbiała z niej korzystać siadała sama i nigdy się nie zdarzyło aby nakładka sadła czy coś, miała pod ubikacją podstawke z ikei bo jest mała i nie sięgała i od tej pory miałam ją z głowy jak do ubikacji chodziła. Jak chcesz to moge zrobić zdjęcie tej co mam.

A dziadkowie chciali bć dobrzy i kupili taką z oparciem i gumami to po pierwsze jakaś mała była a po drugie wogóle nati na niej nie umiała sikać bo ona zjeżdżała mimo iż była dobrze dopasowana, więc tych z tymi oparciami ja osobiście nie polecam
kasiaaaaa
Kupiliśmy w końcu taką zwykłą białą za 7 zł. 06.gif Wkłada się ją pod deskę. Zobaczymy, co z tego będzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.