To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zakupy w aptece internetowej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
m4rusia
Nie po drodze mi do apteki icon_wink.gif Mam do wykupienia microgynon i pomyslałam, że kupię przez internet. Wypełniłam wirtualna receptę, dodałam do koszyka i ... nigdzie nie ma słowa o kosztach przesyłki. Jak to z nimi jest?? W jakim czasie leki są dostarczane?? I czy przy odbiorze przesyłki ktoś mnie "wylegitymuje" z recepty??
As-ia
Z tego co pamiętam,to leków na receptę nie dostarczają już do domu możliwy jest jedynie odbiór osobisty w aptece.Tak bynajmniej było w ubiegłym roku (chyba,że znów coś się zmieniło icon_rolleyes.gif )
Ja często korzystam z internetowej doz ,a odbieram leki w aptece.Zawsze parę groszy zostaje w kieszeni icon_wink.gif

edit.
tu jest ciekawy artykuł na temat kupowania leków w aptekach internetowych
https://www.money.pl/gospodarka/raporty/art...,-1,692687.html

Najbardziej zirytował mnie fakt,że gdyby nowe przepisy weszły w życie to już nie będzie można zamawiać leków w internecie i odbierać ich osobiście ,zamawianie leków telefonicznie też będzie zabronione .
Mika
na doz.pl kupujesz? icon_wink.gif
bo tam jest tak,że wypełniasz wirtualną receptę zgodnie z tym co masz na swojej
wrzucasz do koszyka
składasz zamówienie wybierając aptekę do odbioru (za każdym zamówieniem możesz inną)
leki dowiozÄ… do tej apteki
Ty z receptą je odbierasz i płacisz icon_wink.gif
m4rusia
czyli możliwa jest sytuacja, że moje leki w cenie regularnej w aptece będa kosztować 25 zł a jak zamówię przez internet to kupie je np 21zł ??
Mika
tak
leki przychodzÄ… z innymi kodami
farmaceuta nakleja je na Twoje leki i dopiero wtedy skanuje na kasÄ™
wszystkie leki majÄ… inne ceny icon_wink.gif
bo sprzedaż internetowa jest inaczej opodatkowana i mogą sobie pozwolić na niższe ceny icon_wink.gif
ja w doz biorÄ™ od lat
chociaż ostatnio poszaleli z cenami za singulair
naples
A jaka to apteka?

Osobiście polecam doz, szczególnie z odbiorem osobistym w aptece.
Różnica między zamawianiem w aptece a kupnem przez internet sięga nawet do 5zł na leku.
Także przy zakupie większej ilości leków różnicę widać icon_smile.gif
m4rusia
no i nie zamówię chyba bo realizuja od 20 zł a moje tabsy kosztuja 19,78 icon_evil.gif
naples
To domów coś, albo zrezygnuj.
Nie masz gdzieÅ› w swoich okolicach dozu?

Czasem warto przejść się po lokalnych aptekach, bo można znaleźć taniej niż nawet w dozie.
Ja za swoje tabletki teraz płacę o 4zł mniej (czasem nawet za 18,80zł dostanę), a co przy sześciu opakowaniach daje znaczącą różnicę.
m4rusia
mam DOZ niedaleko. Rozumiem, że cena na necie i tam będzie taka sama ?? icon_smile.gif Pytam bo akurat w tej aptece nigdy nic nie wiadomo. Kupowałam ostatnio zyrtec..... i się zdziwiłam bo nie mieli. Kiedy nie pójdę to czegos nie mają. Mąz się śmieje, że mają tylko farmaceutki ale i to do zwolnienia icon_wink.gif
As-ia
CYTAT(M4R7U6H4% @ Thu, 27 Jan 2011 - 17:01) *
mam DOZ niedaleko. Rozumiem, że cena na necie i tam będzie taka sama ?? icon_smile.gif

Najlepiej pójść z numerem zamówienia i cena będzie taka sama ,musisz tylko sprawdzić na stronie doz czy akurat w tej aptece ,która jest blisko Ciebie można odbierać leki zamówione w internecie,bo nie każda apteka realizuje takie zmówienia.

Tu jest wyszukiwarka aptek i tam na wizytówkach możesz sprawdzić czy dana apteka realizuje zamówienia internetowe czy też nie

https://www.doz.pl/szukaj/m0-Znajdz_apteke_lub_lekarza

edit lit.
agula1980
Ja też kupuję przez doz.pl, dodatkowo korzystam z karty dla mamy i maleństwa icon_smile.gif Co prawda u mnie w miejscowości tylko jedna apteka honoruje tą kartę ale nie mam tam daleko. Ale zgadzam się że czasem w innych aptekach jest taniej niż na doz.pl, sama to niestety przerobiłam ze dwa razy. Moim zdaniem możesz coś dokupić np ja ostatnio miałam podobną sytuację i dokupiłam ibuprom najtańszy 2 tabl za złoty z kawałkiem i było ok, zwłaszcza że może się kiedyś przydać.
alcia
I ja często w aptece doz kupuję. Mimo wszystko po sprawdzeniu mają dosc tanio bo odpadają koszty przesyłki. Ostatnio tacie na dzień dziadka kupilismy dopel herz 750 ml za 27 z groszem, gdy ten sam specyfik w mojej osiedlowej aptece stoi po 43 zł 37.gif
KAROLA3DAW
My tez korzystamy i polecamy DOZ icon_smile.gif
Czasami sa fajniutkie promocje icon_smile.gif
Ale niestety nie mamy apteki w naszej wsi wiec trzeba gonic do miasta ale to zawsze mozna wczesniej zamowic i przy okazji odebrac jak sie nie spieszy icon_smile.gif
m4rusia
Jejaaa, musze się wybrac w końcu do tej apteki albo złożyc to zamówienie bo inaczej będę test ciązowy albo feminatal kupować icon_wink.gif
KAROLA3DAW
Kciuki za mobilizacje i wyprawe po leki 03.gif
Ewelinek
Marta, jak chcesz kupić antykoncepcję to najlepiej dowiedz się najpierw w aptece jaka jest ich cena (możesz telefonicznie) i porównaj z internetową bo akurat przy antykoncepcji czasem wychodzi na odwrót (prze internet drożej). Uwierz, znam to z praktyki icon_wink.gif
m4rusia
ze wstępnego porównania (to co w necie a to co pamiętam sprzed trzech miesięcy jak kupowałam ostatnią receptę) wynika, że cena taka sama 29.gif
Ewelinek
Bo tak właśnie wygląda sprawa z antykoncepcją icon_wink.gif Np. Yasmin zamawiane przez internet wychodzi 3zł drożej niż w aptece (przynajmniej u nas icon_wink.gif)

Mika Singulair też lepiej kupić w aptece stacjonarnej bo jest na niego w tej chwili dobry rabat z hurtowni i cena wychodzi ok 22-25zł za 5mg
rysa154
tyle,ze cena sprzed 3 miesiecy moze sie nie równac obecnej....


m4rusia
Ta cena jest w zasadzie taka sama od kiedy kupuje te tabletki, czyli od ok pół roku. No chyba, że z nowym rokiem coś się zmieniło 29.gif
rysa154
a ja mam pytanie odnosnie tej apteki doz, zmawialam tam kilka razy,ale teraz musze 3 opakowania i nie widze jak to zrobic, bo zawsze wyskakuje jedno opakowanie 29.gif ...podpowiedzcie...
Mika
albo zmieniasz liczbę przd wrzuceniem do koszyka albo już w koszyku
zaznaczasz jedynkÄ™ i zmieniasz na ile chcesz
m4rusia
albo poszukaj opakowania gdzie sÄ… trzy sztuki (tak jak w przypadku microgynonu)
rysa154
dzieki

maania
Uwielbiałam DOZ jednak od kilku miesięcy trochę się wkurzam- co jadę do apteki odebrać zamówienie to okazuje się że czegoś nie ma. Nie dostaję informacji mailem jak to było na początku w przypadku braku jakiegoś produktu. Poza tym, jedno zamówienie przychodzi do nich np w trzech paczkach. Pani/Pan przynosi jedną- podlicza, ja mówię, że było jeszcze mnóstwo innych rzeczy zamawianych- idzie szukać i tak w kółko. Jednak zamawiam dalej- ceny mają na niektóre produkty dość konkurencyjne.
alcia
W doz i ja miałam kilkakrotnie sytuacje, że czegos nie ma ale zawsze dostawałam meila z informacja czy chce resztę zamówienia czy rezygnuję. No ale chodziło zazwyczaj o leki na receptę. Powiem, że przed zmianą strony www mieli jakies braki ale odkad jest nowa www (chyba od połowy stycznia) wszystko działa super.
agula1980
A ja muszę napisać że ostatnio miałam jedną przygodę z doz.pl. Zamówiłam leki przez internet a ponieważ nie miałam jak odebrać to poprosiłam mamę o odbiór, jakie było moje zdziwienie gdy na paragonie było kilka złotych więcej (przy zamówieniu na 25zł). Oczywiście napisałam w tej sprawie do doz.pl ale ponieważ nie mogłam czekać bo zamówiłam wit D która mi była pilnie potrzebna musiałam ja odpakować. Po kilku dniach odpisali że mogę iść do apteki a oni zweryfikują sprzedaż i oddadzą mi różnicę. Fakt jest też w tym mój błąd bo nie poinformowałam mamy ile dokładnie ma zapłacić, no ale jeszcze nie miałam takiej sytuacji więc podałam jej tylko nr zamówienia i e-maila.
KAROLA3DAW
Agula a nie masz opakowania tej WitaminyD i paragonu?
To pewnie wystarczyloby do weryfikacji icon_smile.gif
Swoja droga dziwne to troche 21.gif
anax
Własnie po raz pierwszy złożyłam zamówienie.Ciekawe czy u mnie będzie wszystko ok z zamówieniem.
agula1980
Mnie też to się wydało dziwne, zwłaszcza że jak pisałam nigdy podobna sytuacja nie miała miejsca. Ale kiedyś jak prawie po tygodniu przyszłam po zamówienie to okazało się że zostało już rozłożone na półki w aptece. Pani farmaceutka te produkty zdjęła z półki i wbiła cenę zgodną z zamówieniem. Wiem że apteki dostają spis produktów i cenę dla danej osoby więc teoretycznie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
As-ia
W moim mieście są dwie apteki doz. w jednej zamawiam produkty i odbieram bez problemu.Zawsze czeka na mnie faktura i spakowane, zamówione rzeczy,w drugiej zaś raz zamówiłam szczepionkę dla Makarego i farmaceuta patrzył na mnie jak na kosmitkę,że jak to Ja sama złożyłam zamówienie jakim prawem.No ,wiec chwile trwało zanim wytłumaczyłam facetowi o co chodzi w zamawianiu leków przez internet i odbieraniu ich w aptece.Zadzwoniłam też na infolinię... Żeby było ciekawiej otrzymałam szczepionkę o 40zł droższą,dopiero po kolejnej interwencji znalazła się w lodówce ta moja tańsza,zamówiona przez internet 37.gif
Wydaje mi się,że nie wszystkie apteki zapoznały się z programem doz. i problemy z zamówieniami mogą być spowodowane
niewiedzą farmaceutów.

edit lit.
As-ia
dubel.
agula1980
O widzisz Asiunia, uswiadomiłam sobie ze w tej aptece co przepłaciłam zamawiałam pierwszy raz. Jedną apteke mam koło domu i tam zawsze zamawiam a w tej drugiej odebrała mi mama bo wiedziałam że nie bede sie mogła wyrwać z domu a ona miała po drodze z pracy i od razu przyniosła mi do domu. Więc pewnei masz racje niewiedza farmaceuty a ja naiwna myślałam że skoro apteka występuje na doz.pl to zna ten program.
naples
Mnie ani razu się nie zdarzyło, aby dopłacić- cena zawsze byla taka sama, jak w zamówieniu internetowym.
Problemu z odbiorem leków przez kogoś innego niż ja też nie było, tak samo z kompletnością zamówienia. Jednak zazwyczaj, jak wybierałam się po odbiór, to drukowałam zamówienie z poczty i miałam w razie problemów. W jednej aptece zawsze przy zapłacie babka chciała ode mnie kartę na punkty, na nic się zdawały tłumaczenia, że pkt są doliczane już przy zamówieniu internetowym icon_wink.gif
rosie
Mi najbardziej odpowiada e-ziko z aptek internetowych. Z DOZ kiedys korzystalam ale jak dla mnie ich ceny nie sa zbyt atrakcyjne. A do Ziko zagladam tez stacjonarnie.
Kiczorr
Ja ostatnio kupowałam smaczne suszone owoce w sklepie internetowym i jestem zadowolony, wszystko odbyło się szybko , przesyłke miałem na drugi dzien i wyszło taniej, także spoko icon_smile.gif
esperanza
Kiedyś korzystałam z doz.pl ale nie mają dobrych cen. Ostatnio najczęściej korzystam z niezapominajki i allecco.
muppet
Ja parę razy robiłam zamówienie na dozie. Ale tylko w tej aptece, więc nie mam porównania.
picard
Często kupuję w aptekach online https://www.apteka-melissa.pl/ głównie w tej. Mam w domu samych przeziębiających się alergików, więc po prostu potrzebuję taniego miejsca, w którym możemy zaopatrzyć się w leki i kosmetyki i Melissa spełnia moja oczekiwania icon_smile.gif.
kociasta
raczej takich rzeczy nie, ale np jakieś specjalistyczne kosmetyki ze strony producenta i owszem, jak np serum na wypadające włosy od dermastic, jakoś tak czułam się bezpiecznej kontaktując się z producentem bezpośrednio
Mamilein
Czasami zamawiam w aptece internetowej, ale tylko wtedy kiedy mam więcej rzeczy do kupienia lub ich wartośc jest wyższa i wysyłka wychodzi za darmo. W przeciwnym razie to co zaoszczędziłabym na produktach i tak musiałabym wydać na przesyłkę...
MatkaiCorka88
Pare razy kupiłam w aptece internetowej, ostatnio zaopatrzyłam się w zapas dicopega 10g i dicopega juniora, wyszło mi dużo taniej niz w stacjonarnej aptece a bez tego u nas w domu bieda bo czasami nas dopadają problemy z zaparciami
Cinamonn
Po prostu że składasz zamówienie , wybierasz opcję dostawy i przywożą ci konkretne towary . kilka razy kupowałam przez Internet leki i wszystko odbywa się bardzo profesjonalnie
Izabellson18
Myślę, że to zależy od apteki. Z tego co pamiętam to kurier przyjeżdża po receptę, zawozi ją do apteki i dopiero wtedy otrzymujesz leki - dlatego nigdy nie zamawiam online leków na receptę icon_biggrin.gif
mall
Ceny leków w niektórych aptekach są często faktycznie dużo niższe niż w pozostałych a jak robi się tego typu zakupy często to ma to jednak znaczenie. W mojej ocenie najtańsza jest apteka ZIKO https://www.ziko.pl/dabrowa-gornicza-apteki-drogerie-ziko/. W samej Dąbrowie Górniczej gdzie mieszkam mają aż 3 punkty a w całym kraju jest ich znacznie więcej.
natalyy
Czasem robię zakupy w aptekach internetowych, ale to w skrajnych przypadkach jak nie ma tego akurat stacjonarnie ostatnio zamówiłam Sambucol Immuno Forte jest to syrop dla dzieci na kaszel i ogólnie objawy przeziębienia i całe szczescie, bo dzieki temu szybko udalo sie je wyleczyc icon_smile.gif
MatyldaM
od jakiegoś czasu zamawiam w aptece internetowej doz - ostatnio delicol i linomag, ceny przystępne, duży wybór produktów i mogę odebrać w każdej aptece, co się przydaje w przypadku dość ruchliwego trybu zycia, polecam icon_smile.gif
gilly
Wbrew pozorom w aptekach internetowych również można składać zamówienia na leki na receptę. Trzeba po prostu przeskanować receptę. Jest to rozwiązanie w sytuacji kiedy danego leku nie możemy znaleźć stacjonarnie a lek jest nam potrzebny.
Sama robie zakupy w aptekach kiedy nie potrzebuję czegoś na już i na teraz.A jednoczesnie nie mam ochoty przepłacać ( zwylke jest o wiele taniej, nawet jeśli jesteśmy zmuszeni płacić za wysyłkę).
Polecam zajrzeć sobie do apteki otc. https://www.aptekaotc.pl Mają dobre ceny i sporo promocji.
MatyldaM
Ponownie polecam zakupy w aptece doz.pl, można też kupić leki na receptę, a ceny lepsze niż w stacjonarnej. Zawsze dostaję maila potwierdzającego zamówienie i kolejnego, że mogę odebrać w aptece, którą wcześniej wskazałam. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby przesyłka była uszkodzona, albo niekompletna. Czasem trzeba poczekać kilka dni, bo muszą ściągnąć z magazynu, ale piszą, że trzeba poczekać.
madzia.stal
W ogóle uważam, że apteka internetowa to bardzo fajny pomysł i duże ulepszenie życia jeśli chodzi o zakup lekarstw. Ja co jakiś czas uzupełniam tak swoją apteczkę, ostatnio właśnie musiałam dokupić Intestę, bo Maciek miał problemy z trawieniem i bał się czasem coś zjeść żeby znowu go nie dopadły. Ale ten wyrób zdecydowanie mu pomógł, po jednej kuracji poczuł zdecydowaną ulgę
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.