To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

który rocznik od wrzesnia do przedszkola

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
Nieco sie zagubilam , w zwiazku z tym , ze moje dziecko reforma obejmie na bank to wychodzi mi tak jako 5 latek idzie do zerowki szkolnej (bedzie to rok2014), przedszkole trzy lata i jak byk wychodzi , ze do przedszkola teraz czyli rocznik 2009.powiedzcie, ze sie myle.b
blaire
Raczej 2008
Inkusia
Ja też myślę że tegoroczne 3-latki rocznik 2008
szantrapa
2008. Obniżył się wiek dziecka idącego obowiązkowo do szkoły a zatem pięcilatki teraz będa obowiązkowo chodzić do zerówki, co nie znaczy, że dwulatki idą do przedszkola icon_biggrin.gif IMO oczywiście.

Mnie za to zabiło pismo ze szkoły podstawowej zapraszające na dni otwarte rodziców dzieci z roczników 2004, 2005 i 2006 , które w roku szkolnym zaczynającym się we wrześniu rozpoczynają naukę w klasie pierwszej....znaczy, że co, że moja pięciolatka do pierwszej klasy mogłaby iść? Ja już nic z tej reformy nie rozumiem...
agabr
no dobrze ale skoro 5 latki ida do zerowki -w mojej gminie realizowane tylko przez szkoly to wychodzi , ze Zofia spedzi w przedszkolu tylko dwa lata , moze jeszcze raz
Urodzona w 2009
wersja stara
2012 -1 grupa przedszkola (ma 3 lata)
2013- 2 grupa przedszkola (ma 4 lata)
2014 -3 grupa przedszkola (ma 5 lat)
2015 zerowka (ma 6 lat)
2016 1 klasa (ma 7 lat)

a co z reforma ?
Mika
nie jest powiedziane,że pięciolatki będą regularną zerówką tylko,że mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego icon_wink.gif

3,4,5 -przedszkole
6 -I klasa

lub

3,4 -przedszkole
5- szkolny oddział przedszkolny
6-I klasa
szantrapa
No własnie. We wrześniu na spotkaniu dla rodziców pani u Olisi w grupie powiedziała nam, że to pierwszy rocznik, z którym będzie ( pani) krócej o rok, czyli, ze przedszkole sie skraca o rok a nie obniża się wiek dziecka idącego do przedszkola.
agabr
CYTAT(Mika @ Tue, 08 Feb 2011 - 13:17) *
nie jest powiedziane,że pięciolatki będą regularną zerówką tylko,że mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego icon_wink.gif

3,4,5 -przedszkole
6 -I klasa

lub

3,4 -przedszkole
5- szkolny oddział przedszkolny
6-I klasa

Mika no dobra -logicznie mowisz dziewczyno ale zakladajac wariant , ze Zofia idzie do zerowki majac lat piec tak to do przedszkola chodzi dwa lata tak? , jako trylatka i jako czterolatka tak?
jaAga*
CYTAT(agabr @ Tue, 08 Feb 2011 - 13:22) *
Mika no dobra -logicznie mowisz dziewczyno ale zakladajac wariant , ze Zofia idzie do zerowki majac lat piec tak to do przedszkola chodzi dwa lata tak? , jako trylatka i jako czterolatka tak?

Tak icon_wink.gif.
agabr
ale w naszym przedszkolu maja byc trzy grupy pomimo , ze w caly zoliborz ma zerowki w szkole i ucieta zerowke w przedszkolu , czego ja nie lapie?.b
Mika
ma mój chłopski rozum zmiana jest tylko w tym,że pięciolatek musi iść do placówki
nie wiąże się to z faktem "przeprogramowania" pięciolatków na zerówkę tak jak było w przypadku sześciolatków
i patrząc na nowy,nowszy program i ksiażki utwierdzam się w przekonaniu,że ta I klasa będzie starą zerówką
a obowiązek pięciolatków zrobili tylko po to żeby dać dzieciom szansę na przyzwyczajenie się do zajęć
wcale nie jest powiedziane,że przedszkola zrezygnują z grup pięciolatków - prędzej będzie to zależało od gmin i "opłacalności"
wygodne byłoby opchnięcie pięciolatków w szkołach licząc na więcej miejsc dla trzylatków w przedszkolach
ale jak będzie?
poczekamy zobaczymy

p.s
Aga, jak masz 3 grupy to zapytaj pań co będzie dalej
u nas też były 4
rok po odejściu Jaśka z przedszkolnej zerówki skasowali ją -obie grupy

na dzień dzisiejszy u nas pięciolatki w przedszkolu są i będą w przyszłym roku,bo Anton zostaje
blaire
CYTAT(Mika @ Tue, 08 Feb 2011 - 13:17) *
nie jest powiedziane,że pięciolatki będą regularną zerówką tylko,że mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego icon_wink.gif


Nam pani dyr w przedszkolu dokładnie tak to przedstawiła. Widzę też w rzeczywistości różnicę między tym, co robi Kornel w przedszkolu w najstarszej grupie a tym, co robią dzieci w szkolnej zerówce.
agabr
Ale czekaj B;laire bo nie wiem o co Ci chodzi mowiac o tej roznicy Kornela chyba nie dotyczy problem o ktorym pisze?b
cydorka
ja Ci przypominam, że jeszcze w tym ostatnim roku szkolnym 2011/2012 rodzice będą mieli ostatni raz wybór czy poślą dziecko rok wcześniej do szkoły
dlatego będziesz miała
3 latki
4 latki
5 latki
a 6 latki albo do zerówki albo do 1 szej klasy
7 latki tylko do 1 szej klasy
teraz siÄ™ rekrutuje rocznik 2008

rocznik 2009 rekrutuje siÄ™ za rok
i od tego następnego jeszcze roku w przedszkolach bez zerówek czy tam rocznego przygotowania jak zwał tak zwał będzie już tylko 3 i 4 latek, a 5 latek pójdzie do szkoły

i tu podobno różne sa koncepcje gmin bo większość przedszkoli jest 4 salowych
- po 2 grupy 3 latków co zmniejszy bój o miejsca
- przyjęcie 2,5 latków z pierwszej połowy roku znaczy się

cyd
cydorka
CYTAT(agabr @ Tue, 08 Feb 2011 - 13:22) *
Mika no dobra -logicznie mowisz dziewczyno ale zakladajac wariant , ze Zofia idzie do zerowki majac lat piec tak to do przedszkola chodzi dwa lata tak? , jako trylatka i jako czterolatka tak?

zdecydowanie
lub jak przedszkole mam moce i chęci do obowiązkowego rocznego przygotowania to jest 3 lata
jako trzy, cztero i pięciolatka


czyżbyś Zofię chciała wcześniej wypchnąć do przedszkola
oluśia
Ja też jakoś nie mogę tego zrozumieć
Kapi rocznik 2007 - obecnie 4 lata
w 2012 pójdzie rocznikowo do pięciolatków a potem do pierwszej klasy ?
agabr
CYTAT(cydorka @ Tue, 08 Feb 2011 - 15:41) *
czyżbyś Zofię chciała wcześniej wypchnąć do przedszkola

A bo Ty mnie nie znasz :)nie skadze znowu , tylko nie chce zeby dziewczyna miala braki , wiesz te szanse zaprzepaszczone , te staze nieodbyte , te pulitzery kolo nosa .b
agarad
Aga, chyba ja namieszałam, bo faktycznie na stronie w-wy mowa jest o zapisach roczników 2006-2008. Ale, ale tak jak mówiłam koleżanki syn /z marca 2008/ w tym roku chodzi do przedszkola, wprawdzie sytem jej nie przyjmował nr PESEL, ale zapisał dziecko już po zakończeniu rekrutacji elektronicznej. W tym roku miało byc tak, że sytem "przyjmie" nr PESEL z pierwszych miesięcy, tj. dzieci które we wrześniu będą miały 2,5 roku.
A jak bedzie to sie okaże jak ruszą zapisy , czyli 9 marca icon_smile.gif, mozna tez zasięgnąc informacji w biurze edukacji m. w-wy.
cydorka
CYTAT(agarad @ Tue, 08 Feb 2011 - 16:00) *
Aga, chyba ja namieszałam, bo faktycznie na stronie w-wy mowa jest o zapisach roczników 2006-2008. Ale, ale tak jak mówiłam koleżanki syn /z marca 2008/ w tym roku chodzi do przedszkola, wprawdzie sytem jej nie przyjmował nr PESEL, ale zapisał dziecko już po zakończeniu rekrutacji elektronicznej. W tym roku miało byc tak, że sytem "przyjmie" nr PESEL z pierwszych miesięcy, tj. dzieci które we wrześniu będą miały 2,5 roku.
A jak bedzie to sie okaże jak ruszą zapisy , czyli 9 marca icon_smile.gif, mozna tez zasięgnąc informacji w biurze edukacji m. w-wy.

też tak słyszałam, tyle, że pierwszeństwo będą miały dzieci rocznikowo 2008
agabr
Dowiedzialam sie juz dzis w przedszkolu tak wlasnie jak piszecie tzn 3,4,5 latki w przedszkolu , co w praktyce dla nas oznacza , ze Z bedzie 2 lata w przedszkolu i jako pieciolatka w szkolnejk zerowce .b
Mika
właśnie wróciłam z rozmowy z p.dyrektor naszego przedszkola
to czy 5-latki będą chodziły do szkoły czy do przedszkola zależy od uchwały gminy
nasza uchwaliła,że w szkołach w ogóle nie będzie przygotowania szkolnego czy tzw. zerówki
w przedszkolach zostaje jak było - 3,4 i obowiązkowe 5latki
do szkoły idą wprost do 1 klasy sześciolatki
co daje nadzieję,że szkoła "zyska" 2 klasy dla 2006 rocznika i może nie będzie aż takiego tłoku
cydorka
CYTAT(Mika @ Fri, 11 Feb 2011 - 16:09) *
właśnie wróciłam z rozmowy z p.dyrektor naszego przedszkola
to czy 5-latki będą chodziły do szkoły czy do przedszkola zależy od uchwały gminy
nasza uchwaliła,że w szkołach w ogóle nie będzie przygotowania szkolnego czy tzw. zerówki
w przedszkolach zostaje jak było - 3,4 i obowiązkowe 5latki
do szkoły idą wprost do 1 klasy sześciolatki
co daje nadzieję,że szkoła "zyska" 2 klasy dla 2006 rocznika i może nie będzie aż takiego tłoku

no toć ja w każdym swoim poście pisałam, że o tym decydują gminy
są miasta patrz Warszawa, gdzie w każdej dzielnicy jest inaczej
sa miasta a nawet województwa gdzie w całości jest takie samo postepowanie
iwonakam3
Ja też się z tego cieszę że moja córeczka zostanie w przedszkolu w tym co jest bo bardzo tego chciałam. Tylko następny problem zawitał ile bedzie dzieci w tym przedszkolu?!!! Bo przedszkole jedno a dzieci jest dużo z kilku roczników
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.