To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zinnat - dawkowanie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anita
Maja wydaje się być zdrowa, nie ma zadnych objawów choroby poza tym, ze miała jedną noc gorączkę ponad 38. Była to noc przed przyjęciem do szpitala na usunięcie migdałów. Oczywiście w szpitalu powiedziałam ale ponieważ żadnych objawów choroby nie miala to zakwalifikowali ją do zabiegu, pobrali jeszcze krew, kazali wieczorem dzwonic po wynik bo na noc puścili nas do domu. Wyniki było ok, kazali pojawić się rano. Rano jednak pobrali jej krew jeszcze raz i wyszło że CRP podwyższyło się przez dobę z 7 do 17 i zabieg odwołali.
Na wypisie: do lekarza rodzinnego. Ta stwierdziła "brzydkie gardło"i zapisała Zinnat. Był mój mąż więc niewiele mi powiedział. Jakichkolwiek objawów choroby zero, antybiotyku więc nie podalam.
Dzisaj, czyli po 2 dniach pojechałam na kontrolę i przyznałam się, że nie podałam antybiotyku. Zajrzała jej w gardło i powiedziała, że na migdale jest nalot i CRP wysokie i że ona jednak zaleca podać ( nigdy nie była antybiotykowa za szybko)
Walczyłam ze sobą ponieważ Maja czuje się dobrze, nie goraczkuje, gardło ją nie boli. Na pewno gardło jest zaczerwienione ale nalotu na migdale to ja juz nie dostrzegę no i poddałam się i podałam ten antybiotyk. W końcu lekarzem nie jestem.

ale zastanawia mnie dawkowanie zawiesina jest 250 mg/5 ml lekarka kazała mi dawac 2x 5 ml
ale na ulotce jest dawkowanie u dzieci zwykle podaje się 125 mg dwa razy na dobę, czyli 2,5 ml tak?(lub 20 mg/kg mc./dobę w dwóch dawkach maksymalnie 250 mg na dobę)
250 mg dwa razy na dobę to dawka dla dorosłych

czy to co nam zaleciła to nie za duzo? Maja waży 20 kg i gdyby nie szpital to w ogóle bym nie pomyślała, że jest chora

ja chyba oszalejÄ™ 41.gif
Anitczak
Dawkowanie Zinnatu jest od 20 do 40 mg/kg masy ciała na dobę. Czyli jeśli Maja wazy 20 kg od 400 do 800 mg na dobę. 2x 5 ml to będzie 500 mg na dobe, jak najbardziej odpowiednia dawka. A zy w ogóle podawać to już oddzielna kwestia.
cydorka
w moim kompendium leków stoi, że w cięższych infekcjach oraz zapaleniu ucha u dzieci 2x na dobę 250 mg ( do 30 mg/kg na dobę)
stawiam na to, że Pani dr poszła w dawki anginowe bo te są zawsze z gornej półki (tak na podstawie nalotów na migdałach myślę)
no i się podpisuje pod przedmówczynią, że czym innym prawidłowa dawka a czym innym zasadnośc podawania
tyle, że jak już zaczełaś to powinnaś ciągnąc dalej
cyd
anita
no podałam, jedną dawke ale podałam, i jestem prawie przekonana, że źle zrobiłam ale nie jestem lekarzem.
Maja latem miała ASO 746 wiem, że to wysokie i ta lekarka tego sie chyba tak boi. No ale stwierdzone migdały do wywalenia to chyba i to ASO kiedy spadnie?
Po co ja jej to podałam?
ale dawać jej jednak 5 ml? skoro stan taki dobry? może jednak 2,5?
nie nie mam już zaufania do tej lekarki, a to juz któraś z kolei.. wszystkie walą antybiotyki jak jeden mąż, choć ta wydawała mi sie inna, ostatnio przesadza z zapisywaniem leków
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.