To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Silny ból kręgosłupa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agga
Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów z kręgosłupem,a teraz nie mogę się wyprostować i każdy ruch sprawia potworny ból.
Wczoraj wieczorem miałam rozmasowany,ale przy tym masażu to wyłam z bólu(choć na chwilę było trochę lepiej),ale od rana jest to samo.
Zaraz jadÄ™ do szpitala i nie wiem jak ja wytrwam,z Oliwierem wiszÄ…cym na mnie do wieczora 41.gif .

Co ja mogę jeszcze zrobić,aby choć trochę zmniejszyć ten ból i jakoś normalnie funkcjonować ?
MamaJulki
Agga ja kiedyś miałam ogromny problem z odcinkiem krzyżowym - bolało jak diabli, nie mogłam się swobodnie obracać, schylać, nosić, wsiąść do auta itd... chodziłam na basen - regularność przynosiła ulgę... na jesieni dostaliśmy komplet pościeli z wełny owczej i od tego czasu nie bolał mnie jeszcze kręgosłup icon_eek.gif może się to nakłada z tym, że przestałam pracować.. ( praca siedząca)
w Twoim stanie to chyba tylko basen wchodzi w grę, ewentualnie nacieranie amolem też pomaga, tylko nie możesz przesadzić bo to na spirytusie więc jak skóra wrażliwa to się można doprawić...
corti
Mnie też boli tyle, że gdzieś od godz 16 do rana dolny odcinek kręgosłupa. Ja najpierw rozgrzewam plecy ciepłym prysznicem, bądź w wannie, później masaż, amol bądź pulmexbaby i zakładam pas rozgrzewający, bądź szal i tak chodzę spać. Nic więcej mi nie pomogli bo karmię to nie mogą dać
malaga
Mnie w okresie karmienia gdy nie mogłam brać nic mocniejszego, a kręgosłup wysiadał (mam dyskopatię) bardzo pomagała lampa tego typu

https://allegro.pl/gratis-lampa-solux-il30-...2209519642.html

Naświetlałam plecy przeważnie wieczorem jak już mocno dokuczało.
Tylko niestety nie wiem czy można ją stosować bezpiecznie w ciąży.
Agga
No właśnie najbardziej mnie boli dolny odcinek kręgosłupa,z krzyżami razem.
Masaż zrobiony i nasmarowana zostałam amolem.
Póki co jest to samo,ale zobaczymy co będzie rano.

Gdyby nie ciąża,to pewnie wspomogła bym się Ketanolem,ale niestety teraz nic z tego 32.gif .
xxyy
Agga jak moj maly byl w szpitalu, wprawdzie tylko na operacje migdalkow, nie wolno mu bylo biegac i ciezko mi bylo go utrzymac na lozku, wiec go wozilam w wozku-spacerowce po korytarzu, tam i z powrptem. Mial "rozrywke", a ja nie obciazalam kregoslupa. Daloby sie u Was?
Bol kregoslupa to moj "konik" , popieram przedmowczynie, basen jest swietny, odciaza.
Jak bylam w ciazy to zabiegi u chiropraktyka mi pomagaly na bol.
zilka
Ja tylko z małym zastrzeżeniem w temacie basenu bo ból kręgosłupa przerobiłam niedawno, z lekarzami i rehabilitacją i właśnie mnie ostrzeżono, że basen tak ale nie pływanie żabką a już w żadnym wypadku "damską" - taką bez moczenia głowy. Znakomicie "ubija" kręgosłup.

Więc nie wiem jak pływasz ale to raczej nie jest tak, że od wejścia do wody wszystko Ci przejdzie.
corti
Agga po amolu zawiąż sobie szalik wokół miejsca bółu, dodatkowo nagrzeje i zmneijszy ból
ewela
Dobry lekarz ze specjalizacją rehabilitacji- pewnie zrobi "testy" i foto rtg bolacego odcinka. Polecam fizjoterapię- magnetronik,lampa solux i laser. Do tego cwiczenia usprawniające- ale dobrze,zeby kilka takich prostych cwiczen pokazał fizjoterapeuta.

ehhhh

Wspóczuję bólu kręgosłupa...jezuuuuu przytul.gif przytul.gif przytul.gif

Pozdrawiam

Uwieziona w ortezie....Ewela
wrona_j
Ja też miewam bóle kręgosłupa ale u mnie chyba wiąże się to z nocnym karmieniem małego i krzywym spaniem przy tym. do tego noszenie dziecka.
Natomiast mój mąż cierpi notorycznie na ból kręgosłupa i barku i tak mi się właśnie przypomniało, że jakiś czas temu pozyczył od rodziców lampę do naświetlania i wstawił ją do szfy i tak już zostało. Dziś muszę go dopilnować jak tylko się odezwie, że go kręgosłup boli.
Wiem, że są też takie specjalne plastry na kręgosłup (wygrzewające i coś tam jeszcze) dostępne w aptekach. Tylko nie wiem czy kobiety w ciąży mogą to stosować.
Agga
Po nocy to samo pomimo, że byłam owinięta i się wygrzewałam. Pytałam się wczoraj na rehabilitacji(bo chodzę z barkiem) to mi uprzejmie powiedzieli,że mogę sobie wykupić nawet u nich prywatną rehabilitacje na kręgosłup 21.gif . Oczywiście z barkiem chodzę na nfz,więc ich odpowiedz mnie nie zaskoczyła. Na basen bym chętnie poszła,tylko że nie mam kiedy. Może raz na jakiś czas by się udało,ale na pewno nie regularnie. Z trudem i tak chodzę na rehabilitacje,bo nie najlepiej się czuję w ciąży i pasuje jeszcze chwilę odpocząć i się przespać. Do tego Olivier w szpitalu i zwykle jak wyjdę rano z domu,to wracam przed północą. W szpitalu nie usiedzi mi na miejscu,a on nie umie chodzić,tylko biega i to w przeciwnym kierunku. O wózku nie ma mowy,bo jak tylko widzi ucieka w przeciwnym kierunku i się śmieje.

wrona_j
No tak z wszystkich dobrych rad to najlepsza jest ta rechabilitacja i wypoczynek oraz nie przesilanie kręgosłupa. tylko jak tego dokonać? Przy małym dzieciątku w szpitalu, które najbardziej na świecie kocha być u mamy i przy jeszcze mniejszym w brzuszku, które też kręgosłup będzie z każdym dniem obciążać bardziej.
Postaraj się jednak jak najwięcej wypoczywać.
Ciocia Magda
Na ból pleców rewelacyjna jest joga, chociaż w ciąży nie zaleca się rozpoczynać praktyki, a już na pewno nie w pierwszym trymestrze. U mnie ból pojawia się niemal jednocześnie ze stresem i podejrzewam, że u Ciebie też jest związany z ostatnimi wydarzeniami - pewnie jesteś ponapinana jak struna. Przydałaby się seria masaży i dobry wypoczynek - ale co to za rada, nie? icon_wink.gif z tych niewykonalnych.
celina20
Polecam konsultacje z renomowanymi specjalistami. Z kręgosłupem nie ma żartów - ja miałam osłabione stawy kręgosłupa i brałam ten preparat: https://www.hyalutidin.pl/
Drogi - ale pomógł, a to się liczy najbardziej icon_smile.gif
kuna87
U mnie sprawdzajÄ… siÄ™ cwiczenia rozciagajace kregoslup i ogolnie regularne cwiczenia
marijka
O nie, joga to nie dla mnie, za mało cierpliwości we mnie icon_wink.gif Szukam jakiegoś innego, dobrego rozwiązania na ból dolnej części kręgosłupa, bo ćwiczenia niestety na nie wiele się zdają. Zastanawiam się, czy nie skorzystać z porad specjalistów w NZOZ RST Rehabilitacja. Na ich stronie (https://rehabilitacja-rst.pl/)wyczytałam, że maja wiele sposobów na taki ból. Korzystała któraś z was z takich porad, zabiegów? Warto spróbować?
kuna87
Marijka, z tego co wiem zabiegi zabiegami, ale trzeba i tak ćwiczyć icon_wink.gif

niekoniecznie jogÄ™
Janders
Mi zdarzyła się taka sytuacja, że z dnia na dzień zaczęły mnie bardzo mocno boleć plecy. U lekarza okazało się, że to wina siedzącego trybu życia, co więcej siedzenia w nieprawidłowy sposób. Skierował mnie na zabiegi w stylu masażu i dały one oczekiwany efekt na szczęście, przy czym nie tak od ręki, bo leczenie to jednak proces. Ale muszę przyznać, że salon masażu szczecin spisał się na medal.
mariellka
Polecam zakup materaca medycznego, u Mnie to się bardzo sprawdziło, wcześniej bóle kręgosłupa towarzyszyły Mi już od rana, teraz jest znacznie lepiej. Wybrałam materac z linii medycznej hilding i jak dla mnie to najlepszy materac na świecie.
witrek78
Jeśli ból jest na tyle silny, że utrudnia normalne funkcjonowanie warto rozważyć wizytę u specjalisty. Często poza zwyrodnieniami może być też coś więcej. Lekarz wyeliminuje wątpliwości i przedstawi odpowiednią kurację na dojście do pełni zdrowia. Jeśli szukacie sprawdzonych ortopedów warto skorzystać z https://www.tourmedica.pl/kliniki/ortopedia/ sprawnej wyszukiwarki placówek medycznych.
stapka18
Też jestem za tym, że trzeba szukać pomocy u lekarza, a wcześniej u fizjoterapeuty. Lekarz i tak ci to samo poleci. Ja chodzę regularnie do Kliniki Essence, żeby pan Mateusz rozluźniał mi mięśnie barków. Ale ćwiczę też w domu sama - ćwiczenia, które mi pokazał i takie z internetu. Raz w tygodniu chodzę też na basen.
ENIA
Dobry materac najlepiej hilding, ćwiczenia, bardzo fajne są grupowe o nazwie prosty kręgosłup, do tego raz na jakiś czas basen i dolegliwości związane z kręgosłupem powinny ustąpić.
Peggie
ja nie wiem co Ty robisz jeszcze na forum, powinnaś czym prędzej iść do lekarza.
kuna87
JA cały czas ćwiczę icon_wink.gif
violka333
Wizyta u neurologa to podstawa. Pod nr 22 253 88 88 można się umówić na wizytę w klinice Psychomedic. Albo lekarz zdiagnozuje nas, a w ten sposób można będzie podjąć odpowiednie leczenie, albo skieruje nas do odpowiedniego specjalisty czy też na badania.
asinek
Ja kiedy kręgosłup, stawy i mięśnie bolały mnie tak, że praktycznie nie mogłam się ruszyć zapisałam się na jak najszybszą wizytę u reumatologa - nie wiedziałam gdzie szukać pomocy, więc zaczęłam tam. Nie chciałam też przyjmować kilkudziesięciu tabletek przeciwbólowych na dzień, bo to też nie byłoby najlepsze dla mojego organizmu. I właściwie to dobrze, że trafiłam do poradni w łodzi, gdzie są też inni specjaliści, bo dostałam wytyczne nieco bardziej szczegółowe niż tu https://melissamed.pl/reumatolog (choć i tak jest ich sporo), a poza tym - skierowanie na badanie, zalecenia co do sposobu działania i kolejnych wizyt u innych lekarzy, żeby jak najlepiej i jak najszybciej zdiagnozować cały problem. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak zapisywać się, badać i czekać na wyniki, chociaż obawiam się, że cały proces jeszcze trochę potrwa...
Maritka
Zgadzam się a asinek , że konsultacja ze specjalistą jest po prostu niezbędna, zwłaszcza w takich sytuacjach jak ból kręgosłupa. Choć czasami trudno zlokalizować przyczynę bólu i jego faktyczne źródło, zwłaszcza gdy chodzi o ból stawów. Dlatego trzeba się badać i rehabilitować. Ale ja mam też pozytywne doświadczenia ze środkiem Flexus Booster , który zwiększa produkcję płynu w chrząstce i w pewnym stopniu ją regeneruje. Odkąd to biorę mogę się swobodnie schylać i kucać, bo wcześniej było już trochę trudno. Nie stwierdzono u mnie żadnego poważnego schorzenia. Usłyszałam po prostu, że stawy z wiekiem zaczynają szwankować i tyle. No cóż, powiedzenie, że "jeśli się obudzisz po czterdziestce i nic cię nie boli, to znaczy że nie żyjesz" może ma w sobie troszkę prawdy icon_wink.gif
olkaoleczka
Na pewno joga będzie w stanie pomóc icon_smile.gif Tu jest na przykład ashtanga yoga wrocław icon_smile.gif Moim zdaniem warto w coś takiego zainwestować icon_smile.gif
rowan_berry
Wybiesz się do neurologa, fizjoterapeuty, zobacz czy wszystko ok. Z kręgosłupem nie ma żartów. A tak doraźnie na ból to gardan może pomóc. Jest bez recepty, ale pomaga nawet na takie bóle, przy których inne leki bez recepty wysiadają.
nocomplaint
Jestem tego samego zdania.
martakoper
Zadnego bolu nie mozna lekcewazyc poniewaz w ten sposob nasze cialo daje nam do zrozumienia, ze cos jest nie tak. Niestety patrzac na starszych ludzi to czesto sami maja obawy przed lekarzami .. nie wiem skad tak wlasciwie sie to bierze. Przeciez w dzisiejszych czasach medycyna poszla bardzo mocno do przodu i wiekszosc badan jest zupelnie bezinwazyjna. Na poczatek to radze isc z tym do jakiegos dobrego lekarza, nie pytac ludzi na forum co zrobic. Przeciez tutaj potrzeba nie tylko widziec danego pacjetna ale miec takze odpowiednie dane na temat dolegliwosci. Jedna z najskuteczniejszych metod jest rezonans magnetyczny oferowany przez szpitale prywatne np. https://dworska.pl/cennik-szpital-dworska/krakow Do badania nie trzeba sie nawet rozbierac. W duzym skrocie wyglada to tak, ze kladziemy sie na ruchomym stole, a nastepnie jestesmy przesuwani do srodka aparatu. Podczas samego badania nie wolno sie ruszac jednak mamy mozliwosc kontaktowania sie z osobami prowadzacymi. Koszt zamyka sie w granicach 400 zloty co jest przystepna cena patrzac na to jak zaawansowany sprzet jest do niego potrzebny.
Blare
OczywiÅ›cie, że lekarz po pierwsze. Doraźnie warto zmienić materac – najlepiej na twardy, bo taki polecany jest przy problemach z krÄ™gosÅ‚upem. Mój tata ma ogromne problemy i wÅ‚aÅ›nie w zeszÅ‚ym miesiÄ…cu dla niego kupiliÅ›my materac z Sheepo, sprężynowo-kieszeniowy Norbert, z warstwÄ… maty kokosowej, dziÄ™ki której materac jest twardszy. Materac ugina siÄ™ tylko w miejscu nacisku, tata chwali, że ma idealne wzmocnienie dla krÄ™gosÅ‚upa i dobrze mu siÄ™ Å›pi.
PatrycjaH
Wiem sama po sobie, że ból kręgosłupa może wyniszczać nasze życie i uniemożliwić normalne funkcjonowanie, zwłaszcza jak codziennie musimy podnosić i trzymać nasze maluchy. Koniecznie żeby obejrzał Cię dobry lekarz, który kompleksowo zbada, ustali przyczynę tych strasznych dolegliwości i następnie skieruje na właściwą rehabilitacje, wspartą ew. lekami. Idealnie jak wszystkie badania będziesz mogła wykonać u jednego specjalisty np. w https://ortopedakrakow.com specjalizują się w takiej kompleksowej diagnostyce i leczeniu wszelkich dolegliwości z kręgosłupem.
rowan_berry
Może warto posmarować plecy rozgrzewającą maścią końską? https://www.doz.pl/apteka/p124756-DOZ_PRODU...rzewajaca_350_g
Znacie takie babcine metody?
Ceda
Moja przyjaciółka też ma straszliwe bóle kręgosłupa i bardzo pomaga jej rozciąganie na takiej dużej piłce do ćwiczeń.

Prawda jest jednak taka, ze dobrze jest skonsultować problem z fizjoterapeuta, szczególnie jeśli się nasila. U mnie problemem była nieodpowiednia pozycja podczas pracy. Od jakiegoś czasu staram się zmieniać pozycję podczas pracy i przynajmniej kilka razy przejść się podczas pracowania.
https://www.derma-med.pl/masaze-spa/
Dobrze jest też raz na jakiś czas wybraćs ie na masaż ciała. Pomaga!
snupi
u mnie babcia miewa bóle pleców ale to spowodowane tym że ma siedzący tryb życia. Kupiliśmy jej matę masującą Medivon aby mogła sobie codziennie masować plecy. Jest zadowolona z tego prezentu. Chętnie z niego korzysta.
alka25
Dla mnie dobrym pomysłem byłaby wizyta u fizjoterapeuty, z gabinetem i szeroką wiedzą http://abcporady.pl/stol-rehabilitacyjny-l...iedy-co-wybrac/
farah557
Również cierpię na problemy z kręgosłupem. Szczególnie objawiał się podczas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, zwłaszcza podczas wykonywania oprysków. Od kiedy posiadam taki opryskiwacz ciśnieniowy https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Opryskiwacz-...enmill/23062934, praca w ogrodzie to dla mnie wyłącznie przyjemność.
farah557
icon_smile.gif
malinowaa
Mnie też najbardziej dokucza ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowy, po dłuższym schylaniu czy noszeniu ciężaru ledwo łażę. ALe to już długie lata się ciągnie. Teraz umówiłam się na rezonans magnetyczny do Radio Medica w Warszawie, słyszałam dobre opinie na temat tego centrum diagnostycznego. Badanie mam jutro, trochę się stresuję ale mam nadzieję, że źle nie będzie.
adek87
Generalnie takie silne bóle, to oczywiście przede wszystkim potrzebny jest dobry ortopeda. Poza tym, możesz sobie doraźnie zastosować może dmso. Takie w żelu, lub płynie jak to - https://www.izdrowiej.pl/dmso-plyn u wielu osób świetnie działa.
Artur4421
W ortopedia wrocław miałem wykonywany zabieg na zespół cieśni nadgarstka i mogę polecić tych specjalistów. Zabieg się udał, zaraz po nim dostałem wytyczne co do ćwiczeń i teraz jest jest wszystko w porządku. Ceny również nie są wygórowane, więc tym bardziej warto za tak profesjonalną obsługę. Polecam
farah557
W moim przypadku okazało się, że bóle kręgosłupa mają podłoże nerwowe, biorą się po prostu ze stresu. Postanowiłam coś zmienić w swoim życiu i zaczęłam suplementować takie oleje konopne https://hempmont.pl/kategoria-produktu/olejki-cbd/. Stopniowo ból zanika, a moja jakość życia zdecydowanie wzrosła.
malinowaa
Jak boli  i nie przestaje to warto zrobić rezonans magnetyczny, teraz w centrum diagnostycznym Radio Medica https://radiomedica.pl/ jest promocja na wszystkie  odcinki, także jak ktoś potrzebuje to warto skorzystać. Ja byłam bardzo zadowolona z przebiegu całej wizyty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.