To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dziecko w szpitalu a zwolnienie lekarskie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ania z Rogowa
Pomocy!!! Byłam z moją małą w szpitalu. Szpital przy wypisie odmówił mi wystawienia zwolnienia (dali mi tylko zaświadczenie) tłumacząc, że dziecko miało opiekę, a ja spokojnie mogłam śmigać do pracy. Czy mieli takie prawo?
CrazyMary
Z tego co wiem, jak dziecko jest w szpitalu, to matce nie należy się zwolnienie z pracy, niestety.
skanna
Ja dostałam, bez żadnego problemu.
kasiask
to chyba wszystko zależy od szpitala i lekarza. Mojemu mężowi odmówiono kiedyś zwolnienia wlasnie tłumacząc, że dziecko jest pod opieką i nie ma konieczności bycia z nim rodzica. A ostatnio moja koleżanka dostała w szpitalu zwolnienie bez problemu i jeszcze opieke na 2 tygodnie po wyjściu ze szpitala. Powiedziano jej , że przepisy się zmieniły i że jej sie należy.
ez
Z punktu widzenia prawnego mają prawo ci odmówić niestety
Rosiczka
Ja dostałam zwolnienie na pobyt dziecka w szpitalu, ZUS zażyczył sobie wyjaśnień i szpital dał takie , że byłam niezbędna do sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem w szpitalu . ZUS odczepił się i za zwolnienie zapłacił icon_cool.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.