To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Symfonia kadry i płace

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Inkusia
Chcę pomóc mamie wprowadzić comiesięczny raport do ZUS a ostatni kontakt z Płatnikiem miałam 9 lat temu 37.gif
Gdzie mogę znaleźć informacje jak krok po kroku wprowadzić pracowników?

Koleżanka która się tym w firmie zajmowała jest w ciąży i musi leżeć, nie chcę jej męczyć żeby mi tłumaczyła przez telefon jak to mam zrobić.

edit 21.01.2013 r.:

Czy któraś z Was pracuje na Symfonii Kadry i płace? Czy da się pracować w tym programie bez żadnego szkolenia? Muszę zacząć od samego początku czyli wprowadzenia wszystkich danych pracowników. Mam wydrukowane informacje i zastanawiam się czy dam radę.

Drugie pytanie jest takie: czy jest określona kwota jaką mogę zarobić pracując podczas urlopu wychowawczego? Gdzieś czytałam że nie muszę zawiadamiać mojego pracodawcy, czy tak jest?
moko.
CYTAT(Inkusia @ Tue, 12 Jun 2012 - 09:08) *
Chcę pomóc mamie wprowadzić comiesięczny raport do ZUS a ostatni kontakt z Płatnikiem miałam 9 lat temu 37.gif
Gdzie mogę znaleźć informacje jak krok po kroku wprowadzić pracowników?

Koleżanka która się tym w firmie zajmowała jest w ciąży i musi leżeć, nie chcę jej męczyć żeby mi tłumaczyła przez telefon jak to mam zrobić.

na stonie zusu, wraz z instrukacjami.

Pamietaj, ze musicie miec podpis kwalifikowany, sciągnąć darmowy program i śmigać.

https://e-inspektorat.zus.pl/program_platnik.asp

Jak zainstalowac certyfikat
https://www.ckzeto.pl/cab/media/repository/...kwal_w_plat.pdf

Odnosnie dokumentów
https://www.platnik.info.pl/download2.htm
Inkusia
Dziękuję moko. icon_smile.gif

Inkusia
Czy któraś z Was pracuje na Symfonii Kadry i płace? Czy da się pracować w tym programie bez żadnego szkolenia? Muszę zacząć od samego początku czyli wprowadzenia wszystkich danych pracowników. Mam wydrukowane informacje i zastanawiam się czy dam radę.

Drugie pytanie jest takie: czy jest określona kwota jaką mogę zarobić pracując podczas urlopu wychowawczego? Gdzieś czytałam że nie muszę zawiadamiać mojego pracodawcy, czy tak jest?
Dorotka25
Odnośnie Symfonii - jest dość przystępna instrukcja i była dostępna kiedyś na stronie producenta (nie wiem, czy nadal jest) wersje demo, z którą można poćwiczyć dodatkowo ułatwia pracę.
Odnośnie drugiego pytania - masz "płatny' urlop czy nie?
Musisz poinformować pracodawcę niezależnie od wysokości dochodów - podejmując pracę w czasie url. wych. zmienia się tytuł ubezpieczenia.

edit - literówka
Inkusia
Nie mam płatnego wychowawczego.

Nie wiedziałam że są wersje demo Symfonii do ćwiczeń.
Dorott
płatnego wychowawczego rzeczywiście nie ma ale po spełnieniu kryterium dochodowego można dostać zasiłek do rodzinnego

edit

co do podjęcia pracy u innego pracodawcy w czasie urlopu wychowawczego musisz się liczyc z tym, że Twój pracowawca, który udzielił Ci w/w urlopu może go zakwestionować i próbować udowodnić, że wykorzystujesz go niezgodnie z przeznaczeniem czyli jak nazwa wskazuje wychowanie dziecka i może Cię z tego urlopu odwołać...w takim przypadku Ty musisz udowodnić, że mimo pracy niezaprzestałaś osobistej opieki nad dzieckiem

jeżeli podejmiesz pracę na wychowawczym to ten zasiłek jeżeli go otrzymujesz będzie wstrzymany

musisz niestety powiadomić pracodawcę o podjęciu innej przy ponieważ w momencie podjęcia pracy zmienia się tytuł do ubezpieczeń społecznych i jest obowiązek opłacania składek z tytułu wykonywania pracy, a nie pobytu na urlopie wychowawczym
nie wiem jedynie jak to sie ma do umowy o dzieło - to trzeba by sprawdzić
Dorotka25
"Płatny" to skrót myślowy, chodziło o dodatek do rodzinnego.

Kiedyś była demo, ale czy jest nadal dostępna - nie wiem, ja korzystałam z niej w 2009 roku.
Inkusia
Wszystkie wiemy o co chodzi z "płatnym" wychowawczym icon_wink.gif

Na razie tak sobie głośno myślę o pracy, na początek podejrzewam że byłaby to umowa o dzieło lub zlecenie.
Jeżeli miałaby to być stała praca, będę musiała zrezygnować z wychowawczego i zwolnić się z dotychczasowej pracy.
Inkusia
Wprowadzam dane pracowników w Symfonii Kadry i Płace. Posiłkuję się instrukcją z netu. Na razie jakoś daję radę. Wprowadzenie wszystkich danych trochę mi zajmie.
Czy któraś z Was pracuje na tym programie i czy w przyszłości mogałbym mieć jakieś pytanie w razie problemu?
Inkusia
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak i gdzie wpisać potrącenie od wynagrodzenia składki na ubezpieczenie grupowe na życie?
mk06
Witam
Czy ktoś wie jak wpisać składkę na ubezpieczenie grupowe w symfonii kadry i płace?
mk06
Może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić ubezpieczenie grupowe w symfonii kadry i płace było potrącane z wypłaty automatycznie ?
Karlos
Moim zdaniem lepiej zatrudnić sobie firmę, która się zajmuje kadrami i płacami, na przykład tę: https://wtg24.pl i mieć święty spokój. Taka firma zajmie się bez problemu takimi rzeczami odciążając nas, do tego mamy niemalże gwarancję, że zrobią to dobrze.
AlfredoCer
Последние женские новости здесь www.tvoirazmer.ru
biurokooperacja
Ja to jednak wolę zatrudnić kogoś kto się zna kompletnie na temacie. Na przykład takie usługi rachunkowe poznań mogą być dobrą opcją.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.