To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szare ściany...i co dalej???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
agarad
Zainspirowały mnie posty milutki i chyba mam ochotę na szarą ścianę.

Chodzi o pokój dzienny - chciałabym tę szarą ścianę a na niej jasne meble/nie białe/ do tego w jakimś katalogu wypatrzyłam bieloną podłogę, tylko co dalej?
tzn. wszystkie ściany na szaro jakoś nie bardzo mi pasują, czyli jeśli jedna/dwie/ byłaby szara to pozostałe jakie???
I czy ta podłoga bielona będzie ok?
A dodatki, typu zasłony, ew. kawałek dywanu w jakim kolorze by pasowały? /myślałam o limonce ale nie wiem czy to dobry trop/.

I może macie jakieś zdjęcia pozapisywane z szarością w tle 03.gif /tu uśmiecham się przede wszystkim do milutki bo mówiła że zapisuje sobie icon_smile.gif/ to chętnie zobaczę.
Tigerek
Mi się osobiście podoba kontrast z głębokim czerwonym icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
ostatnio często widzę szarośc zestawioną z taka bordową czerwienią i ciemną żółcią
ana
nie podoba mi się malowanie ścian w różnych kolorach, pokoje z tapetą na jednej ze ścian - przypomina to wystawy w sklepie Emilia. można dodac wzorzyste zasłony (poziome pasy), wyrazisty żyrandol, duże doniczki z kwiatami
Agnes84
Ściany wszystkie szare albo ewentualnie któraś biała... Możesz pomalować w różne odcienie szarości...(a wiemy że jest ich 50 icon_wink.gif )
Dodatki- limonka jak najbardziej, żywy pomarańcz, wspomniana już czerwień, fuksja, fiolet...

Podłoga bielona będzie super
milutka
CYTAT(ana @ Fri, 23 Nov 2012 - 20:06) *
wzorzyste zasłony (poziome pasy),


ja mam poziome pasy na zasłonach, tylko mam zasłony w szarościach.

Zaraz powklejam jakieś zdjęcia icon_wink.gif

edit:zdjecie ciach

przejrzałam moją galerię i nie mam nic w szarościach zapisanego icon_sad.gif
agarad
CYTAT(milutka @ Sat, 24 Nov 2012 - 00:57) *
ja mam poziome pasy na zasłonach, tylko mam zasłony w szarościach.

Zaraz powklejam jakieś zdjęcia icon_wink.gif

A salon też na szaro pomalowałam

przejrzałam moją galerię i nie mam nic w szarościach zapisanego icon_sad.gif


dziecinne pokoje masz napewno icon_smile.gif

milutka a jaka to farba , bo to chyba baaardzo jasna szarość ja myślałam o ciemniejszym kolorze .
Kolor jak bym chiała a jest w tym katalogu https://katalogi.fortestyle.pl/katalog-fort...3/index/show/64 str. 16/17 - gdyby komuś się chciało sprawdzić / zdjęcie z komodą w prawym górnym rogu/, tylko na cały pokój to chyba zbyt ciemno.
anetadr
Zobacz jak wygląda zestawienie szarości z czerwienią. Tak sobie wymyśliła Karolina jako kolory do jej pokoju. Dwie przeciwległe ściany i sufit są szare, dwie pozostałe - czerwone. Trochę słabo widać, bo pokój zagracony icon_smile.gif.





Aneta

Latte_macchiato
Ja mam białe, lakierowane meble, białą tapicerkę i szare ściany oraz brązową ciemną podłogę oraz stół z ławą

tu kawałek jedynie



tu kawałek drugiej strony






Teraz troszkę zmieniam, niemniej uważam, ze szary połączony z bielą daje super efekt. U mnie nadal szary i biel ale małą zmiana się szykuje. Jak chcesz to "po" wstawię fotki ..wychodzę z dodatków pomarańczowych 06.gif
milutka
Jeszcze Moko. pokazywała swoje szare ściany w wątku o kupowaniu mebli.

A mój kolor szary na żywo jest ciemniejszy, no i ja szary sobie sama stworzyłam, dolewając do białej farby czarny pigment po troszku icon_wink.gif

przejrzałam swoje zapiski i nawet dziecięcych nie mam w szarościach icon_smile.gif
ana
Milutka zegar nawiÄ…zuje do stylu retro, nie pasuje do tego zestawu mebli
rysa154
agarad uwielbiam ten kolor,który pokazałaś...chciałam nawet elewacje domu taką zrobić,ale zaabrakło odwagi. napewno jeden pokoj w domku zrobie z tym kolorem, może biblioteczke...

ed:dopisek

mi sie podoba połączenie tego koloru z białym,limonką albo fioletem,
moko.
Ja poszukuje jakiegos koloru do szraych scian i jasnych mebli, eksperymentuje z czerwieniÄ… i fioletem.

Najpierw pokaże kolor ściany.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

[IMG=https://img805.imageshack.us/img805/7108/p1020071y.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=https://img248.imageshack.us/img248/317/p1020072t.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Litka
Wg. mnie ta szarość u Ciebie moko powinna być ciemniejsza. W ogóle nie gra ten kolor z kanapą. popróbuj z jakimiś fajnymi poduszkami. Dodatki w pokoju, to nie tylko podkładki i świecznik. Może jakaś lampa stojąca, ciekawy plakat, bo to co masz na ścianie, to nie wiem - sentyment jakiś 06.gif
moko.
Noooo powoli, mieszkam dopiero 3,5 tyg, budzet wyczerpany na maksa, wiec i nie moge poszaleć z dodatkami., W planach są poduchy, lampa, zdjęcia, ale poki co musi wystarczec, to co mam aktualnie. Obrazowałam jedynie kolor ścian (baaa pozostałość po porzednim właścicielu) wywołana przez milutkę
Ja osobiście wolę ciemo-szary kolor, ale wiem, ze ze względu na układ mieszkania, nie moge sobie pozwolic na zaciemnienie mieszkania.

Obrazy to, pierwsza z rzeczy nabytych po zawarciu związku małzeńskiego, namalowane przez naszego kolegę, na nasze życzenie, więc towarzyszą nam wszędzie !
milutka
CYTAT(ana @ Sun, 25 Nov 2012 - 16:39) *
Milutka zegar nawiÄ…zuje do stylu retro, nie pasuje do tego zestawu mebli


Możliwe, ale mnie tam to nie przeszkadza, zresztą kto do mnie nie przyjdzie zachwyca się zegarem i nie mówią, że nie pasuje, ja tam kupuję to co mi się podoba a nie czy pasuje 06.gif

Litka a mnie akurat podoba się ten kolor ścian do kanapy u Moko icon_smile.gif

edit: dopiszę po przeczytaniu Moko, u nas w sypialni stoi toaletka, nie pasuje nic a nic ani kolorem ani stylem tam, ale mamy do niej sentyment, to nasz wspólny zakupiony pierwszy mebel, on tylko został, reszta wyrzucona i tak będzie już z nami non stop icon_smile.gif
Tamara79
Nie wiem czy pasuje do tematu, bo ja mam ściany lodowe, odcień niebieskiego/szarego, a meble szaro-brazowe, do tego zieloną sofe. Kuchnię mam szarą z białymi meblami i z dodatkami różowymi (na razie tylko poduszki i zazdroski.)

moko moim zdaniem do szarego pasuje zielony, pomarańczowy, czerwony. Fiolet nie.

Litka i kolorowy dywan, jak ja lubię dywany, choć moje podłogi sa golutkie, bo mam psa i niechęć do odkurzania icon_wink.gif
Litka
Moko o dodatkach pisałam ogolnie, a nie odnośnie Twojego mieszkania. No skoro obrazy cenne, to cenne, może jakieś ciekawe ramy im dać.
rysa154
Moko w obrazkach zawsze można zmienić ramki icon_wink.gif , moim zdaniem fiolet by pasował,ale mniej zdecydowany...
moko.
Oj, tak ramy do wymiany, poki co szukam pięknych cieniutkich, chyba czarnych ramek.....

KanuÅ›, tez podoba mi sie czerwien, mezowi fiolet, wiec ekperymentujemy...
milutka
Dziewczyny, ale to nie Moko założyła ten temat, to nie ona szuka rady icon_wink.gif
Tamara79
moko znam ten ból, pomysły są, ale nie ma kasy. U nas z początku goście wchodzili i pytali co tak pusto i tak biało, smutno, jak w labolatorium. Dopiero teraz dobieramy powoli dodatki, zresztą po wprowadzeniu miałam już tak serdecznie dość zakupów i myślenia, że pasowało mi tak jak jest.

milutka myslę, że można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, a może i wiecej 06.gif
milutka
Kanuś no można można icon_smile.gif

edit:
parę inspiracji, źródło:murator (forum)









Tamara79
anetadr zajrzałam do katalogu i uważam, że kolor nie jest zbyt ciemny, wszystko kwestia dodatków i oświetlenia.
Białe ozdobienie okna, baiłe ramy od obrazów, jasne meble i kolorowe dodatki i do tego kwiaty.
moko.
CYTAT(milutka @ Sun, 25 Nov 2012 - 19:12) *
Dziewczyny, ale to nie Moko założyła ten temat, to nie ona szuka rady icon_wink.gif

Ale, ja bardzo chętnię się dowiem wielu ciekawych rzeczy, bo niestety pomysłów mam sporo, pewnie niezbyt gustownych, ale co tam mi, moje mieszkanie icon_wink.gif ale niestety czasu brak na szukanie dodatków, kasa moze i by sie znalazła, ale zakupy z niespełna 3 latkiem powodują, ze wole siedzieć w domu.

Ja bardzo chętnie dowiem się, gdzie mam szukac poduszek, ramek, dodatków - podpowiedzcie coś icon_smile.gif

Litka
Poduszki w pakamerze sa fajne, ramki w osławionym szwedzkim sklepie icon_smile.gif
rysa154
CYTAT(milutka @ Sun, 25 Nov 2012 - 23:12) *
Dziewczyny, ale to nie Moko założyła ten temat, to nie ona szuka rady icon_wink.gif


moko napisała, że poki co szuka czegosc do tego koloru, który pokazała..
moko.
Litka, w szwedzkim sklepie icon_wink.gif widziałam te ramki, jakoś za grube mi się wydają, wolałabym takie 3-5 mm... no, ale moze zmuszę się i pojadę tam kiedyś?

milutka, dopiero teraz zobaczyłam zdjecia! Podoba mi się połącznie szarego z czarnym, ale niestety mam ciemne mieszkanie, musze je rozjaśnić... a może białe ramki? hmmm...
Tamara79
taki szary mam w kuchni


takie poduszki mam


polecam www.dekoria.pl w sprawie tekstyliów, poduszek itd

edit: usunęłam zdjęcia.
rysa154
kanuÅ› na gorze macie inny odcien?(zdj.1)
Tamara79
CYTAT(rysa154 @ Sun, 25 Nov 2012 - 21:36) *
kanuÅ› na gorze macie inny odcien?(zdj.1)


wszędzie taki sam, sufit biały, gra świateł widocznie.

Przyznam, że dekorowanie mieszkania w szarościach jest trudne, ale każdy kolorowy drobiazg dodaje życia, każdy, bo jest widoczny na tle tej burości.
milutka
Kanuś ale masz piękną kuchnię icon_smile.gif

jeszcze parÄ™ inspiracji z wujka google











Tamara79
moko zdecydowanie dałabym białe, uniwersalne, będą tłem dla obrazu, czarna ramka mogłaby zdominować dzieło.

dzieki milutka, też ją nieskromnie uwielbiam, teraz dopiero nabrała barw, ale ciągle jest taki bajzel, że nie mam kiedy uaktualnić zdjęć icon_wink.gif

żółty też widzę fajnie sie prezentuje, chyba każdy kolor, ale intensywny, majacy to "coś".


anetadr ja mam bieloną podłogę, jesion, do szarości jak najbardziej.
Martucha_
Kanuś, jakie piękne drzwi! Idealnie ożywiają kuchnię (b.ładną zresztą icon_smile.gif).
Właśnie miałam napisać, że jeśli szarości, to ja bym jeszcze dodała coś drewnianego w pięknym, ciepłym, "starym" kolorze. Chociażby jakąś skrzynię, czy ramę. Szukałam inspiracji, w międzyczasie Kanuś wrzuciła swoje wnętrze. Idealnie oddaje to, o co mi chodziło icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
kanuÅ›- BOSKA kuchnia!!!!
agarad
CYTAT(Latte_macchiato @ Sun, 25 Nov 2012 - 15:44) *
Ja mam białe, lakierowane meble, białą tapicerkę i szare ściany oraz brązową ciemną podłogę oraz stół z ławą

... Teraz troszkę zmieniam, niemniej uważam, ze szary połączony z bielą daje super efekt. U mnie nadal szary i biel ale małą zmiana się szykuje. Jak chcesz to "po" wstawię fotki ..wychodzę z dodatków pomarańczowych 06.gif


Ciekawie.

Chętnie pooglądam i po icon_smile.gif

A jaka to farba, bo kolor mi się podoba. Wczoraj kupiłam sobie próbke farby ale wyszła na ścianie zupełnie inna niż na wzorniku icon_sad.gif ... jutro zamierzam jeszcze jeden próbnik nabyć.
agarad
CYTAT(rysa154 @ Sun, 25 Nov 2012 - 19:31) *
agarad uwielbiam ten kolor,który pokazałaś...chciałam nawet elewacje domu taką zrobić,ale zaabrakło odwagi. napewno jeden pokoj w domku zrobie z tym kolorem, może biblioteczke...

ed:dopisek

mi sie podoba połączenie tego koloru z białym,limonką albo fioletem,



ja juz zdecydowałm się na limonkę icon_smile.gif
milutka
CYTAT(agarad @ Sun, 25 Nov 2012 - 20:22) *
ja juz zdecydowałm się na limonkę icon_smile.gif


Czekam z niecierpliwością na efekty icon_smile.gif
agarad
CYTAT(milutka @ Sun, 25 Nov 2012 - 21:12) *
Dziewczyny, ale to nie Moko założyła ten temat, to nie ona szuka rady icon_wink.gif


icon_smile.gif

ale ja nie zaglądałam to ktoś musiał wątek podtrzymywać icon_wink.gif

a różne opinie i rady zawsze może ktoś wykorzysta.
agarad
milutka, ale mi namieszałaś w głowie tymi zdjęciami icon_wink.gif
milutka
CYTAT(agarad @ Sun, 25 Nov 2012 - 20:37) *
milutka, ale mi namieszałaś w głowie tymi zdjęciami icon_wink.gif



06.gif wywiązałam się z zadania? icon_smile.gif
ana
CYTAT(milutka @ Sun, 25 Nov 2012 - 22:59) *
Możliwe, ale mnie tam to nie przeszkadza, zresztą kto do mnie nie przyjdzie zachwyca się zegarem i nie mówią, że nie pasuje, ja tam kupuję to co mi się podoba a nie czy pasuje 06.gif

Litka a mnie akurat podoba się ten kolor ścian do kanapy u Moko icon_smile.gif

edit: dopiszę po przeczytaniu Moko, u nas w sypialni stoi toaletka, nie pasuje nic a nic ani kolorem ani stylem tam, ale mamy do niej sentyment, to nasz wspólny zakupiony pierwszy mebel, on tylko został, reszta wyrzucona i tak będzie już z nami non stop icon_smile.gif


możliwe że goście są laikami w tej sprawie icon_wink.gif
Latte_macchiato
CYTAT(agarad @ Sun, 25 Nov 2012 - 22:19) *
Ciekawie.

Chętnie pooglądam i po icon_smile.gif

A jaka to farba, bo kolor mi się podoba. Wczoraj kupiłam sobie próbke farby ale wyszła na ścianie zupełnie inna niż na wzorniku icon_sad.gif ... jutro zamierzam jeszcze jeden próbnik nabyć.


to z dekorala kolor S 1502 G

teraz mam jedną ścianę w kolorze fuksji .... "szlachetna purpura" z Dulux

połączenie fuksji i szarego daje taki ciepły efekt ..mi z pomarańczą było "za zimno"
rysa154
CYTAT(ana @ Mon, 26 Nov 2012 - 09:26) *
możliwe że goście są laikami w tej sprawie icon_wink.gif

A czy to jest ważne? Czy może istotne jest to, że właścicielka i jej goście dobrze się w tym wnętrzu czują?
milutka
CYTAT(ana @ Mon, 26 Nov 2012 - 05:26) *
możliwe że goście są laikami w tej sprawie icon_wink.gif



Ana, mój dom jest do mieszkania, to nie muzeum ani nie dom na pokaz do boskie wnętrza czy co tam icon_wink.gif

Mój mąż teraz poprzywoził parę rzeczy z Niemiec, porozstawiałam w domu, nie pasuje to zbytnio, ale mnie się podoba, bo miałam pusto a teraz mam domowo.


Mafia
Moja sypialnia to wlaśnie szare ściany, ciemna podłoga i meble plus turkusowe dodatki.
lornetka
Uwielbiam mieszkać w kolorze szarym icon_smile.gif
To kolor w którym czuję się naprawdę dobrze i nie mam ochoty go przemalować, w szarości mieszkamy 6 rok i na wiosnę zamierzam ją odświeżyć i pomalować resztę mieszkania na szaro.

Mi osobiście bardzo odpowiada połączenie szarości, czerni i bieli.
Litka
Właśnie w pracy przyszła mi mysl, zeby tutaj napisać o dodaniu do zestawu szarość-biel kropli czerni i może jakaś plama z musztardy...byłoby bosko icon_smile.gif

Milutka jak sie prosi o rady, to czasem i troche goryczy i inny gust trzeba wziąć na klatę icon_smile.gif nikt ci zegara nie każe wyrzucać, tylko opinie wyraził. Miałam identyczny zegar w kuchni, ale raczej mojej do nowoczesnej nie zaliczam. Teraz zaniosłam go do szkoły w której pracuję do stołówki, gdzie na podłodze piekne cementowe, staruteńkie ( odkryte w czasie remontu) płytki - nikomu sie nie podobają tylko mnie icon_smile.gif
ana
CYTAT(moko. @ Sun, 25 Nov 2012 - 23:24) *
Ja bardzo chętnie dowiem się, gdzie mam szukac poduszek, ramek, dodatków - podpowiedzcie coś icon_smile.gif


np. www.decobaazar.com


mama_do_kwadratu
a ja moją kostkę wyremontowaną mam zamiar pomalować z zewnątrz na szaro właśnie icon_wink.gif
howgh
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.