To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Samobadanie piersi - krok po kroku

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ila
Koniecznie zobaczcie graficzny instruktaż: samobadanie piersi - krok po kroku
Ludek
Bardzo przydatne.
szeklanka
też się chyba przyłożę do tego
Juleczka
Jeśli same nie potrafi dobrze zbadać piersi to dobrze jest pójść do ginekologa. Powinien nam pomóc i pokazać jak dobrze to wykonać icon_smile.gif
inkamusz
Cześć Kobiety, czy Wy też się z tym spotkałyście, że na wizycie u ginekologa nie miałyście badanych piersi? Byłam niedawno na kolejnej, regularnej wizycie u lekarza bo mam zaburzenia hormonalne i lekarz nie badał mi piersi. Dopiero gdy zapytałam o badanie to wykonał je ręcznie a później zrobił usg piersi.Powiedziałam mu, że jestem może nadgorliwa tym temacie, ale moja przyjaciółka ma chorą pierś i że biopsja gruboigłowa wykazała guza. Wtedy dopiero zaczął opowiadać mi, ja ważne jest wykonywanie badania piersi, na początek samodzielnie, poźniej u lekarza. Tłumaczył się wręcz, że wydawało mi się że w dzisiejszych czasach kobiety samobadanie piersi powinny traktować jak rytuał wieczorny itd itd. Mnie się jednak wydaje, że to bylo tylko czcze gadanie z jego strony. Mam nadzieję, że następną pacjentkę i następną i każdą kolejną będzie teraz badał bez proszenia się.

[edit: moderacja]
Mama_Stasia
Zawsze się zastanawiałam jak to dokładnie zrobić, ale nadal jest obawa że i tak nic nie wyczuję w razie gdyby coś się działo..
alka25
Nawet niedokładne badanie jest lepsze niż żadne... icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.