To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prezent dla sześciolatki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ammm
Moja córa ma zaraz urodziny, a ja i reszta rodziny pustkę w głowie.

Co jej kupić?

Marzy jej się oczywiście cała masa różnych badziewków/jednorazówek, których z różnych względów nie chcę jej kupować.

Dla syna mam całą listę, a dla nie prawie nic. Na razie mam tylko Lego i szkatułkę na biżuterię z pozytywką.

Najbardziej lubi wszelkie prace plastyczne.

Pomóżcie, bo urodziny tuż, tuż.
zilka
No to 'leć' plastycznie, jakieś bardziej profesjonalne farby ze sklepu plastycznego? Może się po prostu do takiego przejedź i rozejrzyj?
Albo na Franciszkańskiej (bodajże) jest taki sklep z rzeczami plastycznymi ale nie malarskimi, nie wiem do czego to jest ale zawsze się z dziećmi tam obśliniam bo mają tysiące jakiś pięknych papierów, z wzorkami, bez, jakiś tasiemek i innych cudów na kiju, moja Mela potrafi to na tfurczość plastyczną zużywać tonami. Ten sklep jest obok tego: https://wakecupcafe.pl/

Jeszcze jak masz cierpliwość to wszelkie rodzaju gliny/gips do odlewania i lepienia figurek ale mnie osobiście icon_wink.gif szlag od tego trafia icon_wink.gif
Mafia
t-shirt i farby do malowania na nim, to samo w zestawie z torbÄ… czy czymkolwiek innym
zestaw klei z brokatem
wszelkie zestawy - robienie korali, bransoletek, obrazków - czyli zestawy kreatywne
kukiełki do samodzielnego wykonania
a może właśnie fajne kukiełki, żeby dzieci mogły się bawić w teatrzyk?
gry różnego rodzaju - typu smart games, logiczne, a może zwykłe planszówki?
audiobooki
Ammm
Muszę zobaczyć ten sklep od Zilki.

Odlewów z gipsu już parę mieliśmy, na glinę chodzi do naszego domu kultury, w zeszłym roku dostała zabawkowe koło garncarskie (odradzam wszystkim z całego serca - mi ciężko utrzymać i uformować na tym glinę, a co dopiero takiemu szkrabowi). T-shirty itp zawsze robi na w kidsclubach na wczasach, chciałabym, żeby to było coś bardziej wyjątkowego.

Koralików ma od groma, ale za tym akurat nie przepada.

Gier za bardzo nie lubi, gry dostaje Bartek, potem są w ogólnym użyciu.

To niekoniecznie muszą rzeczy plastyczne, bo ona ma tego trochę, do tego chodzi na ceramikę, malarstwo, origami. Wiem, że marudzę.
anetadr
Może tablet graficzny? Tylko nie wiem czy ona nie za mała.

Aneta
Antoniusz
Wlasnie szukalam pomyslow na Gwiazdke dla mojej szesciolatki icon_smile.gif

Oto co znalazlam, moze spodoba sie tez twojej corce icon_smile.gif :


Aquarellum

mydelka

na tej stronie jest tez sporo innych fajnych pomyslow.

Corka tez ma pare zestawow tego typu: djeco

bardzo lubie te marke icon_smile.gif
mońcia
Moje dzieciaki lubią PlayMais. sama czasami z nimi tworzę i bardzo lubię. Nie dość, że można się pobawić to jeszcze zjeść 06.gif Dają naprawdę duże pole dla wyobraźni,można je "kleić" na płasko robiąc mozaiki, ale też super robi się np. figurki zwierzątek, czy nawet księżniczek https://kreatywnemaluchy.pl/39-playmais-
Gremi
Ammm - ja swojej planuję kupić tablicę suchościeralną. Tyle że moja Ida nieustannie bawi się w szkołę. Poza tym podobnie jak ty mam kłopot z kupieniem jej czegokolwiek. Jak się pytam co chciałaby dostać to zazwyczaj jest to coś co aktualnie jest w modzie np. Monster High. Jak kupię jej coś takiego to po 10 minutach ląduje na stercie zabawek którymi się nie bawi. Teraz aktualnie marzy o telefonie taki jak ma mama bo .... tam jest kalkulator i dyktafon a to fajne zabawki. Poza tym uwielbia kalkulator z drukarką (to jej paragony sklepowe), dziennik lekcyjny i wszelkiej maści druki np. rachunków, deklaracji itp. Lubi też się przebierać. Może więc jakaś "skrzynia" pełna gadzetów to przebieranek?
Ammm
O, te mydełka bardzo mi się podobają. Ona uwielbia mydło 03.gif

Te PlayMais też są fajne. Bawiła się nimi w Turcji, nie widziałam ich nigdzie w Polsce.

No właśnie Gremi. Kaja chciała Ferbiego. Cena kosmiczna, a po 2 dniach pójdzie w odstawkę. Tablice ma.
Antoniusz
olivia, a czy te kolorowe piaski nie sa wszedzie potem? na podlodze etc? chodzi mi o to czy potem jest wielki balagan? icon_smile.gif czy spoko, tak jak np z plastelina, troche balaganu ale szybko sie sprzata?
Ammm
A macie doświadczenia z grami Granny z serii Smart? Chodzi mi głównie o Anakondę, Pingwiny, Metro, IQ Twist, Blokadę (tym razem to już dla syna).
rysa154
Ammm moze tu cos znajdziesz o grach

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0


mielismy piaskowe obrazki, b. chętnie robiły,ale była potrzebna pomoc rodzica, teraz mamy kolorowy piasek a do tego takie "foremki" zakrecane korkiem np. w kształcie serca czy łabedzia, tez dzieciom się podobało.

moi też chcą ferbi,ale w życiu się nie zgodze zapłacić za taką zabawke tyle kasy.

mojej zuzi napewn o by sie podobała torebka do samodzielnego pomalowania albo parasolka, mydełka do zrobienia albo szkatułka, hitem byłą bizuteria plastikowa ktorą można było pomalować dołączonymi farbkami
olivia
CYTAT(olivia @ Wed, 16 Oct 2013 - 15:17) *

szybko sie sprzata , odkleja sie kolejno dany element i na to delikatnie sypiesz piasek , piasek sie przykleja a resztki wysypujesz do pudelka , efekt koncowy jest rewelacyjny
annad
CYTAT(Antoniusz @ Tue, 15 Oct 2013 - 23:33) *
Wlasnie szukalam pomyslow na Gwiazdke dla mojej szesciolatki icon_smile.gif

Oto co znalazlam, moze spodoba sie tez twojej corce icon_smile.gif :


Aquarellum

mydelka

na tej stronie jest tez sporo innych fajnych pomyslow.

Corka tez ma pare zestawow tego typu: djeco

bardzo lubie te marke icon_smile.gif



Dziękuję Ci za pierwszego linka...wiem co kupić 6-letniej siostrzenicy pod choinkę icon_smile.gif
bb
CYTAT(Ammm @ Wed, 16 Oct 2013 - 20:01) *
A macie doświadczenia z grami Granny z serii Smart? Chodzi mi głównie o Anakondę, Pingwiny, Metro, IQ Twist, Blokadę (tym razem to już dla syna).


Moja K. dostala niedawno na 8 urodziny. Fajne, ale trudne, latwo sie zniechecic, no chyba, ze z cierpliwym doroslym u boku, 06.gif
A_KA
CYTAT(Ammm @ Wed, 16 Oct 2013 - 19:01) *
A macie doświadczenia z grami Granny z serii Smart? Chodzi mi głównie o Anakondę, Pingwiny, Metro, IQ Twist, Blokadę (tym razem to już dla syna).


Wymienionych przez Ciebie nie znam, ale ogólnie lubię tą serię gier. My mamy dla starszych: Anty-wirus i dla młodszych: Auto, Dzień i noc.

Polecam właściwie wszystkie (a już najbardziej pierwszą i ostatnią). U nas są często w użyciu.
mamami
Ze smart games goraco polecam kolorowy kod, wg mnie jest rewelacyjny własnie dla młodszych, choc i starsze dzieciaki chętnie układają.
Antoniusz
annad, nie ma za co icon_smile.gif

olivia, dzieki bardzo. Kupie mojej aquarellum i sableimage na swieta icon_smile.gif
kanti
Jeśli córka ma zdolności plastyczne to radzę kupić prezent w tym kierunku. W księgarni matras znajdziesz odpowiednie szablony i prace do zrobienia dla córeczki. Zrób to sam, czy obrazki do malowania, które potem można powiesić na ścianie. Na pewno będzie dumna z siebie jeśli będą wisieć w jej pokoju, czy Waszej sypialni icon_smile.gif
śrubka
Sądzę, że dla takiego dziecka najlepsze będą odpowiednio dostosowane zabawki, a tych jest przecież bardzo wiele do wyboru, więc problemu być nie powinno. W moim przypadku zdecydowałam się na kupno pociągu Tomek i przyjaciele: https://www.urwis.pl/pojazdy/pociagi/pociag...k-i-przyjaciele. Bardzo przyjemne zabaweczki i zdecydowanie dobre dla malucha.
celina20
Jak uwielbia prace plastyczne to najlepiej coś związane z plastyką/rysunkiem/malarstwem - sporo ciekawych artykułów znajdziesz w tym sklepie https://www.indygo24.pl/pomysl-na-prezent
violka333
Na Boże Narodzenie warto tutaj https://www.listymikolaja.pl zamówić prezent dla dziecka. Wideo od Świętego Mikołaja, to naprawdę dobre rozwiązanie. Uważam, że warto zdecydować na zakup, zwłaszcza że niewiele to kosztuje. Mina dziecka będzie bezcenna.
Kotelka
U nas nie ma zwyczaju zapraszania wszystkich, przerobilismy to z dziećmi jak miały 5 lat, że nie każdy da radę zaprosić 25 osób, poparte sensownymi argumentami dlaczego (i nie zdarzyło się, aby ktoś tak zrobił), a gdzie jeszcze znajomi spoza przedszkola (dzieci mam w zerowce). Dzieci to rozumieją, czasem jest przykro, jak nie dostaną zaproszenia od kogoś, od kogo się spodziewały, ale bez kłótni i wielkiego żalu, bo wiedzą, o co chodzi i to akceptują. Co do samego wręczania zaproszeń, jest ustalone z rodzicami, że staramy się to robić w miarę dyskretnie.

Jeśli szukacie pomysłów na urodziny dla maluchów polecam stronę:
https://www.warszawski.pl/gdzie-zorganizowa...ci-w-warszawie/

jest tutaj wiele ciekawych opcji.
alka25
Najbardziej wartościowe będą puzzle
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.