To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Praca dodatkowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pati.n
Czy ktoś z Was zna/pracował/może polecić prace dodatkową, która faktycznie jest praca, a nie naciagactwem?

Sprawa pilna.
annarak1
Może zaczniesz pisać teksty na zlecenie? duzo nie zarobisz ale zawsze na pieluchy będzie
domi
Też bym chciała taką pracę. Prawie rok daję ogłoszenia w regionie i odzywają się... ale same byle co: akwizycja, pośrednicy, amweye itp. Nawet sprzątania wieczorami i zmywania w weekendy brak 32.gif . Wszsytko co najlepsze jest załatwiane swoim znajomym i krewnym, chyba... 32.gif . A to, czego nikt nie chce wziąć, to ogłoszenie puszczają.... a moze sie naiwny znajdzie icon_wink.gif .
Co do pisania tekstów, to dziś każdy ma własny komputer i drukarkę i chyba nie ma wzięcia taki interes? Jeszcze naście lat temu, gdy ja pisałam pracę, to było pełno takich ogłoszeń w gazecie. Sama śledzę co drugi dzień ale nie widziałam takich ogłoszeń.
jaAga*
CYTAT(annarak1 @ Tue, 24 Feb 2015 - 09:53) *
Może zaczniesz pisać teksty na zlecenie? duzo nie zarobisz ale zawsze na pieluchy będzie

Jakoś nie wydaje mi się, żeby pati.n potrzebowała pieluch....
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(domi @ Tue, 24 Feb 2015 - 13:02) *
Też bym chciała taką pracę. Prawie rok daję ogłoszenia w regionie i odzywają się... ale same byle co: akwizycja, pośrednicy, amweye itp. Nawet sprzątania wieczorami i zmywania w weekendy brak 32.gif . Wszsytko co najlepsze jest załatwiane swoim znajomym i krewnym, chyba...


Dorabiam sobie sprzątaniem w domach prywatnych(poza sezonem handel rękodziełem nie ma racji bytu niestety).Zaczynałam od jednego mieszkania,teraz "pocztą pantoflową" mam ich 5 a gdybym chciała to mogłabym zająć się tylko tym.Klienci polecają kogoś sprawdzonego. Absolutnie nie szukałam żadnego z tych sprzątań-"samo przyszło"
Honey*
tez takiej szukam.
domi
CYTAT(Kocisława zwana Warkotem @ Tue, 24 Feb 2015 - 17:26) *
Absolutnie nie szukałam żadnego z tych sprzątań-"samo przyszło"

To Ci zazdroszcze. Ja od prawie roku daję ogłoszenia i oferty ani jednej na sprzątanie.

Raz było ogłoszenie na zmywak w czasie dyskotek. Widać date i godzine dodania ogł. Dzwonie godzinę po umieszczceniu ogłoszenia i już nieaktualne 37.gif . Odpowiadałam np. na ogłoszenie o pomocy kuchennej w czasie wesel i do tej pory nie mam odp.... domniemam więc, że tez już nieaktualne. Moja znajoma wiedziała, że szukam dodatkowej pracy (ona rzekomo nie szukała niczego), a po pewnym czasie sie dowiaduję, ze ona załatwiła sobie sprzątanie biur po 16-tej icon_confused.gif .
Kiedyś było łatwiej. Moja mama latami miała chałupnictwo w domu (szyła i robiła na drutach). Ja, jako młoda dziewczyna dostałam do domu, z fabryki zabawek figurki do malowania. Moja koleżanka naklejała nalepki na buteleczki. A dziś... wszystko zmechanizowane, nie potrzebna ręka do malowania oczek lalce, ani nikogo do naklejek... . Przepraszam, taka melancholia mnie naszła... icon_rolleyes.gif
jaAga*
To ja mam na odwrót, prac dodatkowych mam aż za wiele....nie potrafię odmawiać i ciągle jestem zarobiona. Tylko ja raczej papierkową robotę robię - a to chyba gorsze bo mam wieczny stres, terminy i takie tam....już bym wolała to sprzątanie chyba....
paulap
A ja z tej drugiej strony... Ciągle szukam osób, które chciałyby zarobić/ dorobić przeprowadzając ankiety, daje ogłoszenia a poważnych ofert brak.
Marta M
Ja 5 tygodni szukałam pani do sprzątania mieszkania,co tydzień niby umówiona,z ogłoszenia,dwie dały znać dzień wcześniej,że nie przyjdą,3 nie poinformowały,w zeszłym tyg przyszła pierwsza ,kasę wzięła i kilka razy powtarzała"jeśli będzie pani ze mnie zadowolona..",na zachętę,by się starała,powiedziałam,że od października potrzebna będzie mi opiekunka do dziecka,była bardzo chętna,prasowała 5 koszul godzinę(wiem ile to zajmuje,bo wcześniej prasowałam,połowę tego czasu),przedłużała jak mogła,bo płaciłam za godz,mnóstwo rzeczy nieporobionych,bo "do tego kupię specjalne środki na przyszły tydzień,do tego też i do tego..",generalnie jak wyszła czułam się oszukna i wiedziałam,że więcej się nie zobaczymy,dziś mam inną panią z ogłoszenia z 15 lat starszą,szybszą,,dokładniejszą,sprząta więcej niż prosiłam i ma określoną kwotę nie stawkę za godzinę,jak jej będzie odpowiadać jestem chętna by przychodziła do nas regularnie
Kocisława zwana Warkotem
Marto M oj znam to "z drugiej strony". W jednym z mieszkań które sprzątam miałam być tylko w zastępstwie.Zostałam na stałe,bo jak się okazało ja sprzątam to mieszkanie 3 godziny a moja poprzedniczka sprzątała 7(oczywiście nie wiedziałam o tym jak zaczynałam). Nieuczciwość możemy spotkać wszędzie,ale z drugiej strony tempo pracy też ludzie mają różne i to też trzeba zrozumieć.
domi
CYTAT(paulap @ Thu, 26 Feb 2015 - 11:06) *
A ja z tej drugiej strony... Ciągle szukam osób, które chciałyby zarobić/ dorobić przeprowadzając ankiety, daje ogłoszenia a poważnych ofert brak.

Ja chętnie przeprowadze ankiete na ulicach mojego miasta. Jeśli masz dla mnie zlecenie, to prosze uprzejmie 06.gif . Jednak, jesli mam mieć własne auto i jeździć po okolicznych wioskach, to juz odpada. Takie ogł. widziałam i nie mogłam odpowiedzieć.
Honey*
domi a tak apropo to Ty mialas rozterki co do prawa jazdy? dobrze kojarze? zrezygnowałas czy zdałas?
Marta M
kocisławo jasne,że ludzie mają różne tempo pracytylko u mnie była różnica w czasie i ilości posprzątanych powierzchni
operetka
ja mam pracę dodatkową, mało ambitną bo składam próbki. zarobki jak dla mnie ok bo około 50 zł za godzinę (o ile nie robię przerw na kawkę, fb, siku itd ). na chwilę obecną (małe dziecko) jest to dla mnie praca idealna ale nie wyobrażam sobie robić tego do końca życia. chcę do ludzi i czegoś bardziej ambitnego. dodam, że pracę zaproponował mi znajomy. nie wiem czy "z ulicy" można coś takiego znaleźć.
MamaStokrotki
CYTAT(jaAga* @ Thu, 26 Feb 2015 - 08:54) *
To ja mam na odwrót, prac dodatkowych mam aż za wiele....nie potrafię odmawiać i ciągle jestem zarobiona. Tylko ja raczej papierkową robotę robię - a to chyba gorsze bo mam wieczny stres, terminy i takie tam....już bym wolała to sprzątanie chyba....

Ale chyba lepiej płatne icon_wink.gif
Ludek
CYTAT(operetka @ Fri, 27 Feb 2015 - 10:58) *
ja mam pracę dodatkową, mało ambitną bo składam próbki. zarobki jak dla mnie ok bo około 50 zł za godzinę (o ile nie robię przerw na kawkę, fb, siku itd ). na chwilę obecną (małe dziecko) jest to dla mnie praca idealna ale nie wyobrażam sobie robić tego do końca życia. chcę do ludzi i czegoś bardziej ambitnego. dodam, że pracę zaproponował mi znajomy. nie wiem czy "z ulicy" można coś takiego znaleźć.


To ja tez taka bym chciała, tylko jak ją znaleźć
operetka
CYTAT(Ludek @ Fri, 27 Feb 2015 - 12:50) *
To ja tez taka bym chciała, tylko jak ją znaleźć

ale wiesz, nie od razu wyrabiałam taką stawkę godzinową. musiałam się wyrobić manualnie icon_smile.gif no i jak składam przy jakimś programie rozrywkowym to też mi gorzej idzie bo się "zagapiam" 06.gif ale i tak się cieszę bo mogę pogodzić bycie w domu i opiekę nad dziećmi z zarabianiem jakichś pieniędzy.
i tak jak mówiłam, praca "po znajomości".
domi
CYTAT(Honey* @ Thu, 26 Feb 2015 - 18:41) *
domi a tak apropo to Ty mialas rozterki co do prawa jazdy? dobrze kojarze? zrezygnowałas czy zdałas?

Zrezygnowałam po 8 razie. Zabrakło motywacji, chęci i pieniędzy. Że też musi ktoś o tym pamiętać... 29.gif .
domi
CYTAT(operetka @ Fri, 27 Feb 2015 - 18:20) *
i tak jak mówiłam, praca "po znajomości".

Czyli potwierdza sie co napisałam, najlepsze oferty są po znajomości icon_sad.gif . Dla pozostałych zostaja ochłapy icon_rolleyes.gif .
Jaka szkoda... .
oliweczkas
Dla mnie dobrym sposobem na dorobienie sobie są korepetycje, przygotowanie do matury. Wymaga wysiłku ale się opłaca.
mama_do_kwadratu
Korepetycje, douczanie etc.- dobry pomysł, ale należy pamiętać, że konieczne jest założenie działalności gospodarczej.
Tuni
Mamo do kwadratu, hehe.
Tak mi się zdawało. Psiapsiółka chciała być taka super uczciwa i chciała założyć działalność w celu dawania korepetycji , reakcja pań w urzędzie bezcenna icon_smile.gif
Robiły wielkie oczy , że baba wymyśla 43.gif
mama_do_kwadratu
A ja znam przypadek, kiedy "uprzejmie donoszę" doniosło do skarbówki na panią korkującą z angielskiego. Sytuacja nie do pozazdroszczenia.
Wiele osób korepetycjami dorabia sobie kilka tysięcy miesięcznie, prawie 10 tysi. Znam osobiście. Tak więc nie widzę nic zdrożnego w zakładaniu działalności gospodarczej. I nie chodzi tutaj o bycie "super uczciwym" tylko walkę z szarą strefą. Usługa jak każda inna.
Mam alergię na nielegalne korepetycje, gdyż sama prowadzę szkolenia na działalność, jest to dla mnie praca dodatkowa i muszę płacić podatek i kolejny ZUS, konkretnie zdrowotny, którym mogę sobie podetrzeć wiadomo co, gdyż wcale nie przekłada się na jakość służby zdrowia, lecz jest kolejnym podatkiem, którego osoby udzielające prywatnych lekcji nielegalnie nie płacą. Niby z jakiej racji.

Howgh.

edit: literówka
Sonia001
I ja chetnie podjęłabym prace dodatkową. Tym bardziej, że mam sporo czasu do południa, bo chłopcy w szkole...
oliweczkas
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Fri, 27 Feb 2015 - 21:29) *
Korepetycje, douczanie etc.- dobry pomysł, ale należy pamiętać, że konieczne jest założenie działalności gospodarczej.

Jak ja mam 2-3 uczniów raz w tygodniu i zarabiam na tym jakieś 150-200 zł to raczej działalności zakładała nie będę.
Mama-mia
KAżdy pisze o dodoatkowej pracy, ale jak odezwala sie Oliweczka, zaraz ktoś wyskoczył ze Sakrbówką. Boże nie zmieni sie na tym forum nic! Oliweczka jak 10 lat temu była tykana tak tykają ją do tej pory. Tym co sprząrtają domy Mama do kwadratu też masz taką sugestie,aby nie zapomniały się z tego wyposwiadać finansowo w US? Czy tylko Oliweczki pilnujesz?
mama_do_kwadratu
Napij siÄ™ melisy. Dobrze Ci zrobi, Mama-mio.


Problem szarej strefy dotyczy wszystkich działalności.
Mama-mia
Nie muszę, bo mnie to nie denerwuje, a bawi. Taka moralność. I taka Twoja troska, aby Oliweczka pamiętała o podatku, bo jej sugerujesz donos.
mama_do_kwadratu
Zatem baw siÄ™ dobrze.

Jeśli nie podobają Ci się moje sugestie, po prostu się nimi nie przejmuj, zwłaszcza że nie dotyczą Ciebie.

O rewułar.




Sonia001
Też chętnie podjęłabym taką pracę....
oliweczkas
W tym roku nie daję koreptycji bo jestem w ciąży i nie dam rady. W przyszłum roku też nie będę dawała bo dziecko będzie małe, ale za dwa lata pewnie tak. Nie będę tego zgłaszała bo nawet nie wiem ilu będzie chętnych na lekcje. Wiem, że nauczyciele, którzy mają kilkunastu uczniów rejstrują działalność.
Monik77
W innych krajach kobiety dostają takie pieniądze, że nie muszą szykać dodatkowych zajęć, u nas jest tragedia z tym. z pracą jest to samo.
samanta23
Zawsze można spróbować popracować jako hostessa. Ja po ciąży i urodzeniu dziecka wróciłam do tego. Wcześniej miałam ładne pieniądze z tego zajęcia. Teraz szukam zleceń, kilka trafiło mi się na (edit:reklama) drożę temat dalej. Zawsze zostaje wyjechać lub rozdawać ulotki ehhh.
domi
Ja się pochwalę, że wreszcie - po 1,5 roku- pisania ogł w internecie i prasie, dostałam dodatkową prace. W biurze pomagam porządkować dokumenty i co kto chce w tym pomagam. Na razie na zastępstwo, a potem się zobaczy czy pani po zwolnienie powróci do pracy (podejrzenie jest, że nie). Nie wiem czy zasługą dostania tej pracy jest dość nietypowe ogłoszenie, jakie ośmieliłam się zamieścić 29.gif . W gąszczu innych ogł. moje ginęło i musiałam je wyróżnić. Walnęłam taki monolog, że sama się dziwię icon_wink.gif . Jak była cisza tyle czasu, to się nagle zaczęli odzywać i czasem miałam wrażenie, że z ciekawości bez konkretnych propozycji 06.gif . Ważne, że zadziałało i dostałam tę pracę.
chyka
Domi gratulacje icon_smile.gif
domi
Dziękuję. Jak widać cierpliwość popłaca 06.gif .
Miwako
Ja polecam właśnie teksty. Sama szukalam po gumtree albo oferii icon_smile.gif a potem założyłam [edit: moderacja] i zaczeły mi wpadac reklamy i programy partnerskie icon_smile.gif fajna rzecz, a można pisać o tym co sie kocha
Adamowicz_A
Chętnie podjęłabym taką pracę. Otrzymałam 40 odmow w ciągu miesiąca.
Peggie
ja uważam, że to dobre rozwiązanie. Wypełnia czas, zdobywa się dodatkowe doświadczenie oraz pieniądze.
Aurela
Chodzi o możliwość dorobienia? Może tu znajdziecie podpowiedź https://www.pracawsieci.net/jak-zarobic-pie...przez-internet/
Pracował już ktoś jako freelancer albo pisze bloga i zarabia na reklamach? Pochwalcie się! icon_smile.gif
Brigit
Ja mam bardzo ograniczone zaufanie w stosunku do tzw. "prac dorywczych" w internecie, za dużo naciągaczy próbuje zarobić na naiwności i chęci zarobku innych.
irek.z88
Kierowca w KFC, pizzeri itd.
kierowca Uber lub uber eats
inwentaryzacja w sklepach
zdalna praca biurowa w domu na zlecenie
...to z takich typowych dodatkowych po godzinach swojej własnej pracy
kociasta
A może zamiast tego zalożysz własną firme? Na poczatku trzeba pomyslec nad dobra nazwą https://nazwane.pl/
Violka.iwanow
W fastfoodach można sobie trochę dorobić, ale niestety nie są to jakieś duże pieniądze :/
rafik_przybyła
na infoliniach w call center można chodzić po kilka godzin i dorabiać, może w czymś takim warto się rozeznać?
aleksandra81
Nie mam nic konkretnego na mysli.
Wereczka
Ale czy ktoś, kto poszukuje pracy dodatkowej ma fundusze na otworzenie sklepu internetowego? Przecież to się wiąże z wieloma wydatkami, jak sądzę...
śrubka
O pracy dodatkowej zawsze można pomyśleć, możliwości na dorobienie jest całkiem sporo i można to nawet robić online, może któryś z tych sposób będzie ok: https://premiadlaciebie.pl/5-pomyslow-jak-z...c-w-internecie/ można coś wybrać dla siebie i spróbować swoich sił w dodatkowym zarobku.
Baasia
Myślę, że można popracować dodatkowo jako personel sprzatający. Warto kupić ekologiczne środki czystości https://www.biopur.org/ekologiczna-linia-konsumencka/ i zacząć pracować!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.