Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

masa na tort - pilnie!!

> 
Orinoko
pią, 10 paź 2014 - 22:52
Potrzebuję łatwego przepisu na masę na tort, na którą nałożę obrazek z opłatka waflowego. W "instrukcji" jest info:
każdy rodzaj mas : Bita śmietana, krem, krem maślany , cukrowy, dżem itp.
Ten opłatek muszę nałożyć i lekko docisnąć.
Podacie jakÄ…Å› sprawdzonÄ…?
Z góry dziękuję, muszę jutro wykonać rano, a impreza po południu.
W dodatku nie wiem, ile czasu ten opłatek może maksymalnie wytrzymać. Na instrukcjie jest info, że 30-60 min wcześniej nałożyć. Trochę mam pietra, bo jak nie wyjdzie, to zostanę bez tortu...
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pią, 10 paź 2014 - 22:52
Post #1

Potrzebuję łatwego przepisu na masę na tort, na którą nałożę obrazek z opłatka waflowego. W "instrukcji" jest info:
każdy rodzaj mas : Bita śmietana, krem, krem maślany , cukrowy, dżem itp.
Ten opłatek muszę nałożyć i lekko docisnąć.
Podacie jakÄ…Å› sprawdzonÄ…?
Z góry dziękuję, muszę jutro wykonać rano, a impreza po południu.
W dodatku nie wiem, ile czasu ten opłatek może maksymalnie wytrzymać. Na instrukcjie jest info, że 30-60 min wcześniej nałożyć. Trochę mam pietra, bo jak nie wyjdzie, to zostanę bez tortu...

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
bb
sob, 11 paź 2014 - 08:58
Ja robilam z oplatkiem raz, na mase budyniowa go dawalam (nie mam teraz jak sprawdzic jakie byly proporcje budyniuni masla).,

Powiem tylko, ze z oplatkiem wazny jest czas minimum. Zeby oplatek nasiakl masa I sie wyprostowal. Czas max nie ma znaczenia icon_wink.gif
Nasz oplatek potrzebowal okolo godziny co najmniej ale to byla murawa boiska wiec wiekszy niz zwykly tort.

Tylko bez paniki, Orinoko.

Wszystko sie uda.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post sob, 11 paź 2014 - 08:58
Post #2

Ja robilam z oplatkiem raz, na mase budyniowa go dawalam (nie mam teraz jak sprawdzic jakie byly proporcje budyniuni masla).,

Powiem tylko, ze z oplatkiem wazny jest czas minimum. Zeby oplatek nasiakl masa I sie wyprostowal. Czas max nie ma znaczenia icon_wink.gif
Nasz oplatek potrzebowal okolo godziny co najmniej ale to byla murawa boiska wiec wiekszy niz zwykly tort.

Tylko bez paniki, Orinoko.

Wszystko sie uda.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
bb
sob, 11 paź 2014 - 08:59
A nie ma jakis gotowych ( z torebki) mas do zrobienia na szybko? Moze mniejszy strss niz eksperymentowanie z nieznanym przepisem?
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post sob, 11 paź 2014 - 08:59
Post #3

A nie ma jakis gotowych ( z torebki) mas do zrobienia na szybko? Moze mniejszy strss niz eksperymentowanie z nieznanym przepisem?

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Honey*
sob, 11 paź 2014 - 09:10
ja miksowalam smietane 30% ze smietan fixem.
tym obkladalam tort i na to oplatek
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post sob, 11 paź 2014 - 09:10
Post #4

ja miksowalam smietane 30% ze smietan fixem.
tym obkladalam tort i na to oplatek

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Orinoko
sob, 11 paź 2014 - 22:18
Uffff...
Dzięki za odzew!
Zrobiłam w końcu z budyniowej, którą sama zrobiłam, sprawdzonej, tyle, że na ostatni moment praktycznie, masę w zamrażarce trzymałam z 10 minut, a opłatek tak na godzinę przed położyłam, wyszło ok, choć myślałam, że nabierze bardziej nasyconych kolorów. Mnie nie powalil na kolana, ale jubilat zadowolony. Za to naszły mnie post factum wątpliwości co do jadalności tegoż opłatka z tuszami spożywczymo 04.gif
Za to biszkopt robiłam... 2,5 raza, że tak powiem, więc bez przygód się nie odbyło, a jakże, stąd kończenie tortu na ostatni moment.
Miałam awaryjnie śmietanę i śmietano-fixa, ale nigdy tego nie używałam i ostatecznie budyń dał radę.

Ten post edytował Orinoko sob, 11 paź 2014 - 22:54
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post sob, 11 paź 2014 - 22:18
Post #5

Uffff...
Dzięki za odzew!
Zrobiłam w końcu z budyniowej, którą sama zrobiłam, sprawdzonej, tyle, że na ostatni moment praktycznie, masę w zamrażarce trzymałam z 10 minut, a opłatek tak na godzinę przed położyłam, wyszło ok, choć myślałam, że nabierze bardziej nasyconych kolorów. Mnie nie powalil na kolana, ale jubilat zadowolony. Za to naszły mnie post factum wątpliwości co do jadalności tegoż opłatka z tuszami spożywczymo 04.gif
Za to biszkopt robiłam... 2,5 raza, że tak powiem, więc bez przygód się nie odbyło, a jakże, stąd kończenie tortu na ostatni moment.
Miałam awaryjnie śmietanę i śmietano-fixa, ale nigdy tego nie używałam i ostatecznie budyń dał radę.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
bb
nie, 12 paź 2014 - 10:12
zdjecie! zdjecie!
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post nie, 12 paź 2014 - 10:12
Post #6

zdjecie! zdjecie!

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Magawit
pon, 13 paź 2014 - 15:05
Popieram bb! Zdjęcie prosimy.
A na przysżłość-mam sprawdzony wielokrotnie przepis na biszkopt tani jak barszcz (znaczy-mało jajek idzie)
Magawit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,714
Dołączył: śro, 09 lut 05 - 11:38
SkÄ…d: spod Poznania
Nr użytkownika: 2,661




post pon, 13 paź 2014 - 15:05
Post #7

Popieram bb! Zdjęcie prosimy.
A na przysżłość-mam sprawdzony wielokrotnie przepis na biszkopt tani jak barszcz (znaczy-mało jajek idzie)

--------------------

mlovea
pon, 13 paź 2014 - 15:22
CYTAT(Magawit @ Mon, 13 Oct 2014 - 16:05) *
A na przysżłość-mam sprawdzony wielokrotnie przepis na biszkopt tani jak barszcz (znaczy-mało jajek idzie)

Mogę prosić?

I zdjęcie tortu też poproszę icon_smile.gif
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post pon, 13 paź 2014 - 15:22
Post #8

CYTAT(Magawit @ Mon, 13 Oct 2014 - 16:05) *
A na przysżłość-mam sprawdzony wielokrotnie przepis na biszkopt tani jak barszcz (znaczy-mało jajek idzie)

Mogę prosić?

I zdjęcie tortu też poproszę icon_smile.gif

--------------------


Orinoko
pon, 13 paź 2014 - 16:49
Wybaczcie jakość, ale wycinane z innego zdjęcia, specjalnie tortu nie obfotografowałam, bo mi śmietana z boków spłynęła po godzinie od nałożenia... cóż... kłania się pewien brak doświadczenia w branży cukierniczej 04.gif

Opłatek był mniejszy niż średnica tortownicy, bo przepis na biszkopt mam na duża tortownicę, boki próbowałam maskować startą czekoladą. Masa budyniowa była na mleku owsianym, stąd kolor niewyjściowy.
Najważniejsze, że smak ok icon_smile.gif
Przepis na biszkopt podajcie - jak jest na mniejszą tortownicę, to chętnie zaadoptuję.
Mój jest super, tyle że na 6 jaj, ale zawinił czynnik czysto ludzki (ja i mąż) + zmęczenie materiału na końcu tygodnia (ja -walnęłam się ilości mąki). Za trzecim podejściem wyszło jak trzeba 04.gif "Podejście drugie" konsumują dziadkowie, też chwalą, że dobre 06.gif

Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pon, 13 paź 2014 - 16:49
Post #9

Wybaczcie jakość, ale wycinane z innego zdjęcia, specjalnie tortu nie obfotografowałam, bo mi śmietana z boków spłynęła po godzinie od nałożenia... cóż... kłania się pewien brak doświadczenia w branży cukierniczej 04.gif

Opłatek był mniejszy niż średnica tortownicy, bo przepis na biszkopt mam na duża tortownicę, boki próbowałam maskować startą czekoladą. Masa budyniowa była na mleku owsianym, stąd kolor niewyjściowy.
Najważniejsze, że smak ok icon_smile.gif
Przepis na biszkopt podajcie - jak jest na mniejszą tortownicę, to chętnie zaadoptuję.
Mój jest super, tyle że na 6 jaj, ale zawinił czynnik czysto ludzki (ja i mąż) + zmęczenie materiału na końcu tygodnia (ja -walnęłam się ilości mąki). Za trzecim podejściem wyszło jak trzeba 04.gif "Podejście drugie" konsumują dziadkowie, też chwalą, że dobre 06.gif



--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Magawit
pią, 17 paź 2014 - 14:07
Przepis podam w poniedziałek, bo tu nie mam dostęp8u do mojego sekretnego segregatora z przepisami. Rzeczony przepis jest właśnie na małą tortownicę, co mnie irytuje, gdy impreza większa i jednak chciałabym machnąć tani, a dobry tort. Próbowałam zaadoptować go do większej blaszki,ale nie wychodził tak idealny.

PS. Orinoko, oko mi zbielało! Śliczny ten tort!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ten post edytował Magawit pią, 17 paź 2014 - 14:08
Magawit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,714
Dołączył: śro, 09 lut 05 - 11:38
SkÄ…d: spod Poznania
Nr użytkownika: 2,661




post pią, 17 paź 2014 - 14:07
Post #10

Przepis podam w poniedziałek, bo tu nie mam dostęp8u do mojego sekretnego segregatora z przepisami. Rzeczony przepis jest właśnie na małą tortownicę, co mnie irytuje, gdy impreza większa i jednak chciałabym machnąć tani, a dobry tort. Próbowałam zaadoptować go do większej blaszki,ale nie wychodził tak idealny.

PS. Orinoko, oko mi zbielało! Śliczny ten tort!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--------------------

bb
pią, 17 paź 2014 - 16:24
Orinoko, brawo. Pierwsze koty za ploty. Wazne, ze zjedzony icon_wink.gif
Tylko cos anemiczny ten oplatek?
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pią, 17 paź 2014 - 16:24
Post #11

Orinoko, brawo. Pierwsze koty za ploty. Wazne, ze zjedzony icon_wink.gif
Tylko cos anemiczny ten oplatek?

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Orinoko
pią, 17 paź 2014 - 17:37
No właśnie, anemiczny był i taki pozostał, tzn. w wersji nie na torcie jeszcze bardziej był anemiczny. Masę nierówno rozsmarowaliśmy, ale to chyba kwestia budyniu, będę jeszcze robić córce z Dorą, to zobaczę jak wyjdzie.
Magawit, ja Ci dam przepis na dużą tortownicę, naprawdę wychodzi, jak się go przestrzega toczka w toczkę, jest b. smaczny i dość wysoki. Jedna wada: 6 jajek.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pią, 17 paź 2014 - 17:37
Post #12

No właśnie, anemiczny był i taki pozostał, tzn. w wersji nie na torcie jeszcze bardziej był anemiczny. Masę nierówno rozsmarowaliśmy, ale to chyba kwestia budyniu, będę jeszcze robić córce z Dorą, to zobaczę jak wyjdzie.
Magawit, ja Ci dam przepis na dużą tortownicę, naprawdę wychodzi, jak się go przestrzega toczka w toczkę, jest b. smaczny i dość wysoki. Jedna wada: 6 jajek.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
> masa na tort - pilnie!!
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 11:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama