Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

olejek arganowy

, z czym siÄ™ to je?
> , z czym siÄ™ to je?
Żoanna
śro, 12 gru 2012 - 10:32
ktoś ma?używa?
stosuje,np na twarz?
i gdzie kupić dobry?
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
SkÄ…d: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post śro, 12 gru 2012 - 10:32
Post #1

ktoś ma?używa?
stosuje,np na twarz?
i gdzie kupić dobry?

--------------------


Pronto
śro, 12 gru 2012 - 13:27
Używam na twarz, ale tez na inne części ciała przy zranieniach, bo olejek arganowy ma właściwości przyspieszające gojenie.
KupujÄ™ w Biochemii Urody.
Równolegle używam tamanu o właściwościach antybakteryjnych, bo mam problemy z cerą. Często je ze sobą mieszam, dolewam olejków do kremu itp.
Tamanu świetnie się sprawdza po depilacji na uda i okolice bikini - zapobiega podrażnieniom i wypryskom.
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post śro, 12 gru 2012 - 13:27
Post #2

Używam na twarz, ale tez na inne części ciała przy zranieniach, bo olejek arganowy ma właściwości przyspieszające gojenie.
KupujÄ™ w Biochemii Urody.
Równolegle używam tamanu o właściwościach antybakteryjnych, bo mam problemy z cerą. Często je ze sobą mieszam, dolewam olejków do kremu itp.
Tamanu świetnie się sprawdza po depilacji na uda i okolice bikini - zapobiega podrażnieniom i wypryskom.
mamami
śro, 12 gru 2012 - 16:42
Ja używam do włosów, które są zniszczone po rozjaśnianiu.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 12 gru 2012 - 16:42
Post #3

Ja używam do włosów, które są zniszczone po rozjaśnianiu.
Żoanna
śro, 12 gru 2012 - 16:57
dzięki dziewczyny....do włosów też mam....chodziło mi fejs raczej 06.gif
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
SkÄ…d: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post śro, 12 gru 2012 - 16:57
Post #4

dzięki dziewczyny....do włosów też mam....chodziło mi fejs raczej 06.gif

--------------------


mama_do_kwadratu
śro, 12 gru 2012 - 19:17
na mnie (twarz) olejek arganowy działa rewelacyjnie, kupuję u Franciszka i na Biochemii Urody
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 12 gru 2012 - 19:17
Post #5

na mnie (twarz) olejek arganowy działa rewelacyjnie, kupuję u Franciszka i na Biochemii Urody

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
ana
śro, 12 gru 2012 - 21:28
sklep internetowy maroko https://marokosklep.com/olej_arganowy,55,0.html
ana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,413
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 12:06
SkÄ…d: ^
Nr użytkownika: 2,421




post śro, 12 gru 2012 - 21:28
Post #6

sklep internetowy maroko https://marokosklep.com/olej_arganowy,55,0.html


--------------------
mama Wiktora (ur. 21.10.04)
wrona_j
piÄ…, 14 gru 2012 - 13:12
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 12 Dec 2012 - 21:17) *
na mnie (twarz) olejek arganowy działa rewelacyjnie, kupuję u Franciszka i na Biochemii Urody


Ale mnie zaciekawiła ta Biochemia Urody

Co tam kupujecie? Podzielcie się doświadczeniami
wrona_j


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 705
Dołączył: pią, 04 sie 06 - 22:02
Nr użytkownika: 6,864




post piÄ…, 14 gru 2012 - 13:12
Post #7

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 12 Dec 2012 - 21:17) *
na mnie (twarz) olejek arganowy działa rewelacyjnie, kupuję u Franciszka i na Biochemii Urody


Ale mnie zaciekawiła ta Biochemia Urody

Co tam kupujecie? Podzielcie się doświadczeniami

--------------------


Adriannna
piÄ…, 14 gru 2012 - 14:40
Ja odnośnie tego olejku - tez stosuję codziennie do twarzy, rozmarowuję dwie krople na wilgotną twarz. Fantastycznie też się sprawdza w połączeniu z 1-2 kropelkami olejku herbacianego - to dla osób, które miewają problemy z pryszczami. Olejek herbaciany je wysusza dzieki czemu już na drugi dzień widać wyrażną różnicę. Na trzeci dzień z reguły znikają.
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post piÄ…, 14 gru 2012 - 14:40
Post #8

Ja odnośnie tego olejku - tez stosuję codziennie do twarzy, rozmarowuję dwie krople na wilgotną twarz. Fantastycznie też się sprawdza w połączeniu z 1-2 kropelkami olejku herbacianego - to dla osób, które miewają problemy z pryszczami. Olejek herbaciany je wysusza dzieki czemu już na drugi dzień widać wyrażną różnicę. Na trzeci dzień z reguły znikają.

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
ciao
nie, 16 gru 2012 - 23:01
Ja miałam ostatnio strasznie wysuszona skore twarzy z duzymi,luszczacymi liszajami.Po 3 dnia stosowania olejku zmiany na buzi prawie zniknely.
Zaczelam go tez stosowac zamiast kremu i uzywam jako baze pod makijaz.Jedynie zapaszek ma niezbyt przyjemny.
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post nie, 16 gru 2012 - 23:01
Post #9

Ja miałam ostatnio strasznie wysuszona skore twarzy z duzymi,luszczacymi liszajami.Po 3 dnia stosowania olejku zmiany na buzi prawie zniknely.
Zaczelam go tez stosowac zamiast kremu i uzywam jako baze pod makijaz.Jedynie zapaszek ma niezbyt przyjemny.


--------------------
Brak polskich literowek
Orinoko
piÄ…, 04 sty 2013 - 10:52
Zachęcona Waszymi rekomendacjami, nabyłam krem z olejkiem, bo olejku akurat nie było. Mam znowu tak wysuszoną skórę, że nawet krem półtłusty z Iwostinu nie daje rady. Mam nadzieję, że ten drugi krem z olejkiem coś da.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post piÄ…, 04 sty 2013 - 10:52
Post #10

Zachęcona Waszymi rekomendacjami, nabyłam krem z olejkiem, bo olejku akurat nie było. Mam znowu tak wysuszoną skórę, że nawet krem półtłusty z Iwostinu nie daje rady. Mam nadzieję, że ten drugi krem z olejkiem coś da.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
asdfghjklzxcvbnm
piÄ…, 04 sty 2013 - 11:12
Orinoko my kupowaliśmy u Franciszka, ale częściej jeździmy do Mosiny do Pana prosto z Syrii 06.gif Ma też konto na allegro. Ostatnio zakupiliśmy też mydło do włosów z glinką, do tej pory mieliśmy z czarnuszką. Poza tym generalnie paciamy się tylko mydełkami z Aleppo.
asdfghjklzxcvbnm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,927
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 11:29
Nr użytkownika: 5,801




post piÄ…, 04 sty 2013 - 11:12
Post #11

Orinoko my kupowaliśmy u Franciszka, ale częściej jeździmy do Mosiny do Pana prosto z Syrii 06.gif Ma też konto na allegro. Ostatnio zakupiliśmy też mydło do włosów z glinką, do tej pory mieliśmy z czarnuszką. Poza tym generalnie paciamy się tylko mydełkami z Aleppo.
Orinoko
piÄ…, 04 sty 2013 - 12:55
Cirrostratus, a podrzucisz mi namiery na PW do Pana? Na Allegro, bo MosinÄ™ mam z drugiej str. Poznania, niestety.
Franciszka nie mam, jakąś inną mydlarnię i owszem, ale nie zwróciłam uwagi na nazwę, za to krem nabyłam w delikatesach świata 04.gif
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post piÄ…, 04 sty 2013 - 12:55
Post #12

Cirrostratus, a podrzucisz mi namiery na PW do Pana? Na Allegro, bo MosinÄ™ mam z drugiej str. Poznania, niestety.
Franciszka nie mam, jakąś inną mydlarnię i owszem, ale nie zwróciłam uwagi na nazwę, za to krem nabyłam w delikatesach świata 04.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Ika
piÄ…, 04 sty 2013 - 13:12
Orinoko, Franciszkowa Mydlarnia jest też online icon_smile.gif Poza tym jest w Poznaniu, na Wodnej.

I ja też poproszę o namiar na pana z allegro icon_smile.gif Może ma coś jeszcze marokańskiego.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 04 sty 2013 - 13:12
Post #13

Orinoko, Franciszkowa Mydlarnia jest też online icon_smile.gif Poza tym jest w Poznaniu, na Wodnej.

I ja też poproszę o namiar na pana z allegro icon_smile.gif Może ma coś jeszcze marokańskiego.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Orinoko
piÄ…, 04 sty 2013 - 13:31
CYTAT(Ika @ Fri, 04 Jan 2013 - 13:12) *
Orinoko, Franciszkowa Mydlarnia jest też online icon_smile.gif Poza tym jest w Poznaniu, na Wodnej.

I ja też poproszę o namiar na pana z allegro icon_smile.gif Może ma coś jeszcze marokańskiego.


37.gif Wstyd się przyznać, ale nawet opcji online nie sprawdzałam 04.gif Ale dobrze, bo do centrum Pzn organicznie nie cierpię jeździć i jak bywam, to najczęściej pewnie poza godzinami otwarcia.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post piÄ…, 04 sty 2013 - 13:31
Post #14

CYTAT(Ika @ Fri, 04 Jan 2013 - 13:12) *
Orinoko, Franciszkowa Mydlarnia jest też online icon_smile.gif Poza tym jest w Poznaniu, na Wodnej.

I ja też poproszę o namiar na pana z allegro icon_smile.gif Może ma coś jeszcze marokańskiego.


37.gif Wstyd się przyznać, ale nawet opcji online nie sprawdzałam 04.gif Ale dobrze, bo do centrum Pzn organicznie nie cierpię jeździć i jak bywam, to najczęściej pewnie poza godzinami otwarcia.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Nasz-Smyk
piÄ…, 04 sty 2013 - 17:53
Ja słyszałam że olejek ten ma bardzo szeroki zakres działania i między innymi właśnie ma właściwości silnie nawilżające, dogłębnie nawilża, ujędrnia i napina skórę i redukuję cellulit i rozstępy. Już wiele kobiet potwierdziło skuteczność tego olejku.
Nasz-Smyk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: pią, 09 lis 12 - 09:42
Nr użytkownika: 41,119




post piÄ…, 04 sty 2013 - 17:53
Post #15

Ja słyszałam że olejek ten ma bardzo szeroki zakres działania i między innymi właśnie ma właściwości silnie nawilżające, dogłębnie nawilża, ujędrnia i napina skórę i redukuję cellulit i rozstępy. Już wiele kobiet potwierdziło skuteczność tego olejku.


--------------------
[edit: moderacja]
minka.
nie, 06 sty 2013 - 02:05
Ha, wiedzialam ze gdzies mi nazwa przemknela na dniach O prosze, tu icon_smile.gif
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post nie, 06 sty 2013 - 02:05
Post #16

Ha, wiedzialam ze gdzies mi nazwa przemknela na dniach O prosze, tu icon_smile.gif

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
Ika
nie, 06 sty 2013 - 11:27
CYTAT(minka. @ Sun, 06 Jan 2013 - 02:05) *
Ha, wiedzialam ze gdzies mi nazwa przemknela na dniach O prosze, tu icon_smile.gif

Gdzieś dzwoni, ale niedokładnie icon_smile.gif
Bywa, że do tradycyjnie wytwarzanego olejku w ręcznych żarnach pozyskiwało się ziarna wyplute przez kozy lub z ich odchodów, następnie się je oczyszczało i poddawało obróbce. Nie jest to więc "olejek z kupy osiołka" tylko z ziaren arganowych, które mogły czasami być wydalone. Niemniej obecnie olej arganowy produkuje się mechanicznie, a drzewa są chronione przed kozami przez strażników.
Takie są fakty icon_wink.gif a Pudelek po prostu jest fatalnym źródłem wiedzy icon_wink.gif Czytając teraz w linku przypuszczenia Izy Miko o trudnościach w wyciskaniu olejku z kupy, które miały usprawiedliwiać jego wysoką cenę, aż uśmiechnęłam się z politowaniem.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 06 sty 2013 - 11:27
Post #17

CYTAT(minka. @ Sun, 06 Jan 2013 - 02:05) *
Ha, wiedzialam ze gdzies mi nazwa przemknela na dniach O prosze, tu icon_smile.gif

Gdzieś dzwoni, ale niedokładnie icon_smile.gif
Bywa, że do tradycyjnie wytwarzanego olejku w ręcznych żarnach pozyskiwało się ziarna wyplute przez kozy lub z ich odchodów, następnie się je oczyszczało i poddawało obróbce. Nie jest to więc "olejek z kupy osiołka" tylko z ziaren arganowych, które mogły czasami być wydalone. Niemniej obecnie olej arganowy produkuje się mechanicznie, a drzewa są chronione przed kozami przez strażników.
Takie są fakty icon_wink.gif a Pudelek po prostu jest fatalnym źródłem wiedzy icon_wink.gif Czytając teraz w linku przypuszczenia Izy Miko o trudnościach w wyciskaniu olejku z kupy, które miały usprawiedliwiać jego wysoką cenę, aż uśmiechnęłam się z politowaniem.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Honey*
wto, 08 sty 2013 - 11:12
ze tak zapytam w jaki sklepie sie go kupuje. w aptece bedzie czy bardziej w zielarskim ?
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post wto, 08 sty 2013 - 11:12
Post #18

ze tak zapytam w jaki sklepie sie go kupuje. w aptece bedzie czy bardziej w zielarskim ?

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Ika
wto, 08 sty 2013 - 11:41
CYTAT(Honey* @ Tue, 08 Jan 2013 - 11:12) *
ze tak zapytam w jaki sklepie sie go kupuje. w aptece bedzie czy bardziej w zielarskim ?

Bardziej w zielarskim albo w niektórych mydlarniach.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post wto, 08 sty 2013 - 11:41
Post #19

CYTAT(Honey* @ Tue, 08 Jan 2013 - 11:12) *
ze tak zapytam w jaki sklepie sie go kupuje. w aptece bedzie czy bardziej w zielarskim ?

Bardziej w zielarskim albo w niektórych mydlarniach.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
ewela
śro, 16 sty 2013 - 18:35
I ja zachęcona takimi pozytywnymi opiniami- zakupiłam owy olejek.

Uzywam go od kilku dni- na dlonie.
Moj m tez ma chore od zimy dlonie.
Tak wiec oboje "zalewamy" je owym olejkiem.
Pierwsze wrazenia były boooskie.
Nareszcie, po zwyklym umyciu rąk - nie były one jak papier scierny.

U mojego m rany na zgięciach palców juz nie są brzydkie.Skora wylgada lepiej (lepiej niz po podaniu antybiotyków, masci itp).
Moje dlonie- juz sie przyzwyczaiły do olejku i znowu zaczynają byc szorstkie. Ale jeszcze nie sa jak papier scierny.

Oby faktycznie był taaaaaki dobry.

Pozdrawiam

ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post śro, 16 sty 2013 - 18:35
Post #20

I ja zachęcona takimi pozytywnymi opiniami- zakupiłam owy olejek.

Uzywam go od kilku dni- na dlonie.
Moj m tez ma chore od zimy dlonie.
Tak wiec oboje "zalewamy" je owym olejkiem.
Pierwsze wrazenia były boooskie.
Nareszcie, po zwyklym umyciu rąk - nie były one jak papier scierny.

U mojego m rany na zgięciach palców juz nie są brzydkie.Skora wylgada lepiej (lepiej niz po podaniu antybiotyków, masci itp).
Moje dlonie- juz sie przyzwyczaiły do olejku i znowu zaczynają byc szorstkie. Ale jeszcze nie sa jak papier scierny.

Oby faktycznie był taaaaaki dobry.

Pozdrawiam

> olejek arganowy, z czym siÄ™ to je?
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 19 mar 2024 - 10:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama