Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

paznokcie żelowe

-
Inanna
post Fri, 27 Sep 2013 - 22:42
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 18,156

Otóż nigdy wcześniej nie próbowałam. Ale mi się zdarzyło, że zrobiłam sobie ze trzy tygodnie temu hybrydowy manicure. Trzymał się ok. tygodnia. Zachęcona efektami (zawsze to przynajmniej tydzień ładnie wyglądało) poszłam do manikurzystki (ale innej) i zasugerowała mi żel, jako coś, co się będzie trzymać na wieki, ino odrost miał być problemem. Zdecydowałam się.
Dziś minęły trzy dni od założenia. Właśnie zlazło mi pół manikuru z prawego kciuka.
Czy to ja jestem jakaś felerna? Czy to manikure został źle wykonany?
Paznokcie zawsze miałam słabe, kiepsko rosły i się rozdwajały, żel je fajnie utwardził i miałam nadzieję, że to faktycznie przynajmniej ze trzy tygodnie będzie się trzymało.
Jestem rozczarowana. Poszłabym z reklamacją, ale nie wiem, czy słusznie. Może to moja "wina"?
Ile powinien się trzymać żel na paznokciach?

--------------------

Go to the top of the page PM

Quote Post
Pogoda
post Fri, 27 Sep 2013 - 23:29
Post #2

Nr użytkownika: 20,867

Powinnaś pójśc do tej kosmetyczki i pokaząc co się stało., Niekoniecznie z reklamacją, bo to faktycznie może być specyfika Twoich paznokci a ona zrobila wszystko jak należy... To niestety tak jest, że niektórym ludziom się żele, hybrydy a nawet tipsy szybko kruszą, łamia i odpadają. Ale kosmetyczki mają na to swoje sposoby. Bardzo często po dwóch-trzech podejściach kosmetyczki, dzięki metodzie prób i błędów oraz improwizacji na temat różnych sposobów utwardzania/przedłużania znajdują właściwy sposób na daną klientkę...

Quote Post
e_Ena
post Sat, 28 Sep 2013 - 07:09
Post #3

Nr użytkownika: 341

GG:

Inanna, swego czasu robiłyśmy z koleżankami żelowe tipsy. I z naszysz doświadczeń wygląda, że jak ktoś ma ładne, zdrowe i mocne paznokcie to i żel na nich ładnie i długo się utrzymuje. Dziewczyna, która miała słabe też nie mogła się nimi długo nacieszyć. Niestety, te żele nie specjalnie sprawdzają się u tych którym najbardziej by się sprzydały. Podobnie zresztą było z paznokciami hybrydowymi.
Ale spróbuj może jeszcze porozmawiać z kosmetyczką, albo spróbuj jeszcze u innej zrobić, może to akurat wina kiepskiego materiału np.?

Quote Post
Inanna
post Sat, 28 Sep 2013 - 09:07
Post #4

Dzięki dziewczyny za odzew. Umówiłam się na poprawkę.
Stwierdziłam dziś rano, że to chyba jednak moja "wina". Zepsuła nam się kuchenka gazowa i żeby włączyć palnik trzeba moooooocno cisnąć - rano skonstatowałam, że cisnę tym właśnie kciukiem.
Może jak będę je oszczędzać, to się dłużej potrzymają.

--------------------

Quote Post
Ammm
post Sat, 28 Sep 2013 - 09:11
Post #5

Nr użytkownika: 12,110

GG:

Niestety, opierając na swoim bogatym doświadczeniu mogę powiedzieć, ze niewiele manicuryzstek potrafi dobrze zrobić tipsy. Ja czasem jeżdżę do mojej 40 km, bo już nikomu innemu nie ufam. Może Ci za słabo spilowała płytkę? Ja też mam fatalne swoje paznokcie, a trzyma mi się pięknie (teraz od dłuższego czasu mam akryl, wcześniej żel).

--------------------

Quote Post
Inanna
post Sat, 28 Sep 2013 - 09:30
Post #6

Ammm, nie wyobrażam sobie, żeby miała mi spiłować płytkę jeszcze bardziej. Pod tym zleźniętym jest kompletnie miękka i cienka.

--------------------

Quote Post
ajakielka
post Sat, 28 Sep 2013 - 09:38
Post #7

Nr użytkownika: 14,265

Dużo zależy od "jakości" paznokcia, ale też mam wrażenie, że od sposobu wykonania. Kiedyś miałam paznokcie bardzo twarde, mogłam nosić długaśne i nie łamały się. Od kilku dobrych lat mam masakrę (winne środki dezynfekcyjne i detergenty głównie, paznokcie są cienkie, łamliwe, rozdwajające się). No ale już trzeci rok z rzędu, na lato, postanowiłam ładnie wyglądać. Próbowałam już u różnych kosmetyczek, widzę różnicę i w metodzie ściągania i nakładania, ale każda po 3 razach pod rząd mówiła, ze nie powinna dalej robić- konieczna przerwa- paznokcie miały tak cienką płytkę za każdym razem, że macierz niebezpiecznie prześwitywała. Poza tym po 3 razach tak mnie bolały paznokcie, że sama już nie chciałam. Zanim po takich trzech rundach paznokcie doszły do siebie, namęczyłam się okrutnie. Czas trzymania się u rąk- różnie- max. półtora tygodnia, min. po jednym dniu mi gdzieś odprysnęło (poszłam na poprawkę, powiedziała, że może w tym miejscu nie za dobrze odtłuściła i spiłowała płytkę, zdarza się, poprawiła). Abstrahując, mi się zwykły lakier trzyma jeden dzień, zawsze gdzieś odpryśnie. Ostanie moje odkrycie to lakier Rimmel Salon PRO- nie odpryskuje tylko się ściera delikatnie na końcach a i to po czasie. Zaczęłam stosować tez utwardzacz, który sprawia wrażenie żelowych paznokci, fajny jest. Może wreszcie znalazłam sposób na moje paznokcie, bo malowanie na jeden dzień to nie dla mnie... A jeśli chodzi o Twój paznokieć to nie wydaje mi się, żeby mocne ciśnięcie kciukiem było powodem takiego uszkodzenia.

--------------------
Asia, Mikołaj i Miłosz :)

Quote Post
ajakielka
post Sat, 28 Sep 2013 - 09:40
Post #8

Nr użytkownika: 14,265

CYTAT(Inanna @ Sat, 28 Sep 2013 - 08:30) *
Ammm, nie wyobrażam sobie, żeby miała mi spiłować płytkę jeszcze bardziej. Pod tym zleźniętym jest kompletnie miękka i cienka.

No właśnie, moje były jak pergamin, miękkie tak, jakby ich w ogóle nie było. A ściągane miałam i spiłowywaniem i acetonem- już sama nie wiem, co lepsze.

--------------------
Asia, Mikołaj i Miłosz :)

Quote Post
Inanna
post Sat, 28 Sep 2013 - 13:21
Post #9

Mnie się właściwie podobało, jak schodził ten pierwszy manicure - hybrydowy. Jak zaczynał odłazić to wlewałam pod warstwę lakieru aceton i całość dość ładnie odchodziła nie naruszając płytki. Zresztą pod hybrydowy nie miałam tak mocno piłowanej płytki.

--------------------

Quote Post
malinka_m
post Thu, 26 May 2016 - 23:02
Post #10

Nr użytkownika: 47,577

mi się wydaje, że to też wina złych materiałów... skoro mówisz, że hybrydy też Ci się kruszyły to chyba lakiery musiały być słabej jakości. Jakbyś jednak zdecydowała się wrócić do hybryd to polecam MakeAR, mają naprawdę dobrej jakości lakiery, górna półka w sumie, jeszcze nie zdarzyło mi się żeby odprysnęły, pokruszyły się lub (abstrakcja) złamały!

Quote Post
hela33
post Fri, 27 May 2016 - 23:37
Post #11

Nr użytkownika: 46,579

Wiesz tych marek produktów też jest sporo. Moja kosmetyczka pracuje na Semilacu i tylko na tym mam dobrą trwałość. Musisz jeszcze popróbować, bo warto. Paznokcie mają zawsze piękny kształt i bajeczne kolory.

Quote Post
kasia.kowalczuk
post Fri, 03 Jun 2016 - 13:24
Post #12

Nr użytkownika: 47,652

Ja mam problem z paznokciami. Łamią się i rozdwajają mimo używania odżywek i dbania o nie. Nie mam juz do tego siły i chyba zastanowię się nad żelem. Zależy mi jednak żeby paznokcie wyglądały naturalnie.

Quote Post
MarysiaKlim
post Mon, 04 Jul 2016 - 11:14
Post #13

Nr użytkownika: 47,516

Uwielbiam paznokcie żelowe, są zdecydowanie lepsze, niż same hybrydy, twardsze, trudniej się łamią, wyglądają estetyczniej. Dużą zaletą jest fakt, że nie musimy mieć swoich długich paznokci, ponieważ za pomocą żelu można je przedłużyć. Jednak zarówno żel, jak i sama hybryda mogą nam osłabić naszą naturalną płytkę paznokcia.

Quote Post
mitama
post Wed, 19 Oct 2016 - 16:30
Post #14

Nr użytkownika: 44,027

Systematyczne stosowanie odpowiedniego kosmetyku do paznokci - docelowo na pewno będzie lepiej. Odżywka daje efekty dopiero po pewnym czasie, wtedy zmiany są znaczne, płytka twarda. Docelowo na pewno swoje zrobicie, ale nie oczekujcie, że idealnie będzie natychmiast.

Quote Post
snowboard42222
post Thu, 20 Oct 2016 - 11:50
Post #15

Nr użytkownika: 48,280

Moim zdaniem powinnaś iść do niej i zareklamować te paznokcie, ja jak sobie robię hybrydy sama to trzymają się nawet 3 tygodnie niestety odrost mi przeszkadza i muszę zrobić nowe, może to nie wina Twoich paznokci a jej techniki

--------------------
Nie ważne czy jeździsz na desce czy nartach. Wyposażenie jak kask, czy okulary ochronne są podstawą bezpiecznej jazdy! Arctica – okulary i gogle

Quote Post
rudadagusia
post Thu, 24 Nov 2016 - 11:12
Post #16

Nr użytkownika: 48,318

Też jakoś nie miałam szczęścia do paznokci żelowych. Później moja płytka była taka miękka, że obawiałam się, że podczas zmywania lub sprzątania się rozpuści. Wyjątkowo manicure nie dla mnie. Zdecydowanie bardziej sprawdził się u mnie manicure hybrydowy, który aż tak bardzo nie niszczy płytki. Ostatnio zamówiłam sobie kilka lakierów NeoNail i na szczęścia wszystko jest w porzadku. Nie pojawiło się uczulenie , lakier długo utrzymuje się na płytce.

Quote Post
mania45
post Tue, 06 Dec 2016 - 14:29
Post #17

Nr użytkownika: 48,503

Ja w ogóle lubię mieć zadbane dłonie i ładnie pomalowane paznokcie.Lubię jak moje paznokcie wyglądają na zdrowe.
W tym celu bardzo często chodzę do salonu kosmetycznego,który specjalizuje się właśnie w pielęgnacji paznokci http://easynails.pl/
Mają spory wybór lakierów do paznokci w najróżniejszych kolorach.

Quote Post
wiesia64
post Mon, 13 Feb 2017 - 16:45
Post #18

Nr użytkownika: 46,776

Ja bardzo lubię manicure hybrydowy, sądzę, że to doskonałe rozwiązanie. Na stronie EmNail - https://em-nail.pl/pl/lakiery-hybrydowe-the...ory-thermo.html mają lakiery termiczne zmieniające kolor w zależności od temperatury, pyłki holograficzne, które teraz cieszą się sporą popularnością , płyny, nabłyszczacze, żele i wiele innych. Warto zaopatrzyć się w zestaw startowy z lampą LED i można wykonywać takie paznokcie samemu w domu.

Quote Post
Mama_Małej_Mi
post Tue, 14 Feb 2017 - 09:16
Post #19

Nr użytkownika: 36,430

A próbowała któraś żelów do zdobień z semilaca? Widziałam na stronie, że mają i ciekawa jestem jak trwałość.

Quote Post
Litka11
post Tue, 14 Feb 2017 - 19:39
Post #20

Nr użytkownika: 47,388

Hej profesjonalnie zrobione zele powinny sie trzymać około 4 tygodni. Moja kosmetyczka http://dermline.pl/ zawsze robi je tak porządnie, że nawet 4 tygodnie to dla mnie wieczność. Są naprawdę super.

Quote Post
> paznokcie żelowe

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thu, 30 Mar 2017 - 12:48
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe