Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

potrzebuję rady dla koleżanki

, problemy z uzyskaniem informaacji po śmierci męża
> , problemy z uzyskaniem informaacji po Å›mierci męża
milutka
pon, 25 sie 2014 - 21:15
Mojej koleżance zmarł mąż, niestety, prawdopodobnie mógł zostawić długi, koleżanka nic nie wie na temat długów, kredytów.
Mąż miał kredyt hipoteczny wzięty przed ślubem, niestety koleżanka ma tylko umowę tego kredytu a umowy o ubezpieczeniu nie ma, mąż gdzieś to schował.
Wiadomo, że ma pół roku na odrzucenie spadku po mężu, ale nie wie czy to robić czy nie, dlatego wcześniej by chciała się dowiedzieć czy kredyt był może ubezpieczony, bo jak odrzuci, a to przepadnie, to jej teściowa zostanie bez dachu nad głową.
Tak samo koleżanka nie może sprawdzić konta męża, bo nie miała upoważnienia, w banku nie chcą nic powiedzieć.

Może byście miały jakieś rady dla niej co może zrobić. Była u radcy prawnego, ale dużo się nie dowiedziała, czy może przed odrzuceniem spadku wystąpić do sądu o wgląd w konta i sprawdzenie czy mąż miał jakieś zadłużenia oraz czy hipoteczny był ubezpieczony?

Sprawa dość pilna.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 25 sie 2014 - 21:15
Post #1

Mojej koleżance zmarł mąż, niestety, prawdopodobnie mógł zostawić długi, koleżanka nic nie wie na temat długów, kredytów.
Mąż miał kredyt hipoteczny wzięty przed ślubem, niestety koleżanka ma tylko umowę tego kredytu a umowy o ubezpieczeniu nie ma, mąż gdzieś to schował.
Wiadomo, że ma pół roku na odrzucenie spadku po mężu, ale nie wie czy to robić czy nie, dlatego wcześniej by chciała się dowiedzieć czy kredyt był może ubezpieczony, bo jak odrzuci, a to przepadnie, to jej teściowa zostanie bez dachu nad głową.
Tak samo koleżanka nie może sprawdzić konta męża, bo nie miała upoważnienia, w banku nie chcą nic powiedzieć.

Może byście miały jakieś rady dla niej co może zrobić. Była u radcy prawnego, ale dużo się nie dowiedziała, czy może przed odrzuceniem spadku wystąpić do sądu o wgląd w konta i sprawdzenie czy mąż miał jakieś zadłużenia oraz czy hipoteczny był ubezpieczony?

Sprawa dość pilna.

--------------------
Naz
pon, 25 sie 2014 - 22:14
Z tego co pamiętam, to można zwrócić się do sądu z wnioskiem o zrobienie jakiegoś spisu inwentarza i tym zajmuje się komornik. W Uwadze o tym mówili.

No i tak pogrzebałam sobie, może coś się rozjaśni.
https://windykacjaszczecin.szczecin.pl/wind...prawo-spadkowe/
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post pon, 25 sie 2014 - 22:14
Post #2

Z tego co pamiętam, to można zwrócić się do sądu z wnioskiem o zrobienie jakiegoś spisu inwentarza i tym zajmuje się komornik. W Uwadze o tym mówili.

No i tak pogrzebałam sobie, może coś się rozjaśni.
https://windykacjaszczecin.szczecin.pl/wind...prawo-spadkowe/

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
milutka
pon, 25 sie 2014 - 22:29
CYTAT(Naz @ Mon, 25 Aug 2014 - 20:14) *
Z tego co pamiętam, to można zwrócić się do sądu z wnioskiem o zrobienie jakiegoś spisu inwentarza i tym zajmuje się komornik. W Uwadze o tym mówili.

No i tak pogrzebałam sobie, może coś się rozjaśni.
https://windykacjaszczecin.szczecin.pl/wind...prawo-spadkowe/


Każdy trop się przyda, dziękuję Ci bardzo, zaraz koleżance przekażę, niech zobaczy.

Ps. Gratuluję Tobie ciąży i jak dobrze wyczytałam, rodzyneczka będzie icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 25 sie 2014 - 22:29
Post #3

CYTAT(Naz @ Mon, 25 Aug 2014 - 20:14) *
Z tego co pamiętam, to można zwrócić się do sądu z wnioskiem o zrobienie jakiegoś spisu inwentarza i tym zajmuje się komornik. W Uwadze o tym mówili.

No i tak pogrzebałam sobie, może coś się rozjaśni.
https://windykacjaszczecin.szczecin.pl/wind...prawo-spadkowe/


Każdy trop się przyda, dziękuję Ci bardzo, zaraz koleżance przekażę, niech zobaczy.

Ps. Gratuluję Tobie ciąży i jak dobrze wyczytałam, rodzyneczka będzie icon_smile.gif


--------------------
> potrzebujÄ™ rady dla koleżanki, problemy z uzyskaniem informaacji po Å›mierci męża
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 01:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama