Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Śluz spływa mi po tylniej ścianie gardła!!!HELP...

> 
Atena
nie, 09 paź 2005 - 15:16
Wiem,wiem,że nie tu powinnam...ale tu zagląda więcej osób a mi zależy na szybkich odpowiedziach jak największej liczby osób.
Bardzo proszÄ™ o nie przenoszenie tego postu...

Od dawna już mam ten problem...od kilku lat.Wcześniej zdarzało mi się to co
jakiś czas,ale od mniej więcej pół roku mam to bez przerwy!Czasem jest tego
śluzu więcej czasem mniej.Wygląda jak kisiel lekko żółty(sorry za opisy
dokładne)i czasem jest bardziej gęsty a czasem zupełnie rzadki.W nocy nie
spływa,ale jak wstanę to zaczyna spływać i wtedy jest z reguły gęsty.Głowa
mnie nie boli,stanów podgorączkowych nie mam i gorączki też nie!
Co jest ciekawet to to,że od jakiegoś czasu co jakiś czas pobolewa mnie
gardło,pobolewa przez dzień lub dwa i nie boli,do tego co jakiś czas też przez
jakiś czas cały dzień drapie mnie gdzieś w krtani,coś mnie tam swędzi...czasem
to mnie tak zaczyna swędzieć,że nie mogę się tego pozbyć!
Byłam u lekarza i stwierdził,że nic nie widzi niepokojącego i najwyraźniej nie
wie co to może być.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
Ja już z tym nie mogę!naprawdę mam dość!
Poradźcie mi coś...proszę!

A.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post nie, 09 paź 2005 - 15:16
Post #1

Wiem,wiem,że nie tu powinnam...ale tu zagląda więcej osób a mi zależy na szybkich odpowiedziach jak największej liczby osób.
Bardzo proszÄ™ o nie przenoszenie tego postu...

Od dawna już mam ten problem...od kilku lat.Wcześniej zdarzało mi się to co
jakiś czas,ale od mniej więcej pół roku mam to bez przerwy!Czasem jest tego
śluzu więcej czasem mniej.Wygląda jak kisiel lekko żółty(sorry za opisy
dokładne)i czasem jest bardziej gęsty a czasem zupełnie rzadki.W nocy nie
spływa,ale jak wstanę to zaczyna spływać i wtedy jest z reguły gęsty.Głowa
mnie nie boli,stanów podgorączkowych nie mam i gorączki też nie!
Co jest ciekawet to to,że od jakiegoś czasu co jakiś czas pobolewa mnie
gardło,pobolewa przez dzień lub dwa i nie boli,do tego co jakiś czas też przez
jakiś czas cały dzień drapie mnie gdzieś w krtani,coś mnie tam swędzi...czasem
to mnie tak zaczyna swędzieć,że nie mogę się tego pozbyć!
Byłam u lekarza i stwierdził,że nic nie widzi niepokojącego i najwyraźniej nie
wie co to może być.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
Ja już z tym nie mogę!naprawdę mam dość!
Poradźcie mi coś...proszę!

A.

--------------------



Małgoś.dz
nie, 09 paź 2005 - 16:06
Z lekami przeciwalergicznymi próbowałaś?

U laryngologa byłaś? Czy to lekarz pierwszego kontaktu czy laryngolog powiedział Ci, że nic nie widzi?

No niestety mam podobny problem. Trwa to już ponad 3 lata. I tez miałam dość. Do niedawna miałam pecha jeśli chodzi o laryngologów, bo też żaden nie widział w tym wszystkim żadnego problemu. icon_evil.gif Jasne, jak kto sam nie dozna - to chyba nie zrozumie jakie to uciążliwe, choć na pozór wydaje się, że to zupełna drobnostka.
Jeden nawet mi powiedział, że: "taka uroda mojego gardła i nosa, i będę tak miała do końca życia"... icon_eek.gif Chyba go...(głośno nie wypowiem).
Niedawno trafiłam do laryngologa (o dziwo, w państwowej służbie zdrowia), który jako pierwszy zainteresował się na tyle, że skierował na rtg zatok. Okazuje się, że (nie wiem jak to fachowo nazwać) skrzywione przegrody nosowe mogą wpływać na tego typu problemy.

Atena, nie odpuszczaj. Szukaj laryngologa, który drąży temat, a nie poprzestaje tylko na zajrzeniu do gardła i spławieniu pacjenta.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post nie, 09 paź 2005 - 16:06
Post #2

Z lekami przeciwalergicznymi próbowałaś?

U laryngologa byłaś? Czy to lekarz pierwszego kontaktu czy laryngolog powiedział Ci, że nic nie widzi?

No niestety mam podobny problem. Trwa to już ponad 3 lata. I tez miałam dość. Do niedawna miałam pecha jeśli chodzi o laryngologów, bo też żaden nie widział w tym wszystkim żadnego problemu. icon_evil.gif Jasne, jak kto sam nie dozna - to chyba nie zrozumie jakie to uciążliwe, choć na pozór wydaje się, że to zupełna drobnostka.
Jeden nawet mi powiedział, że: "taka uroda mojego gardła i nosa, i będę tak miała do końca życia"... icon_eek.gif Chyba go...(głośno nie wypowiem).
Niedawno trafiłam do laryngologa (o dziwo, w państwowej służbie zdrowia), który jako pierwszy zainteresował się na tyle, że skierował na rtg zatok. Okazuje się, że (nie wiem jak to fachowo nazwać) skrzywione przegrody nosowe mogą wpływać na tego typu problemy.

Atena, nie odpuszczaj. Szukaj laryngologa, który drąży temat, a nie poprzestaje tylko na zajrzeniu do gardła i spławieniu pacjenta.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
skanna
nie, 09 paź 2005 - 16:47
U mnie to sÄ… pierwsze objawy alergii.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post nie, 09 paź 2005 - 16:47
Post #3

U mnie to sÄ… pierwsze objawy alergii.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
justin
nie, 09 paź 2005 - 16:52
no to ja się przyłączę z pytaniem.
Jesli codziennie rano, po wstaniu z łóżka muszę, MUSZĘ ogkrztusić wydzielinę z gardła to powinnam się tym powaznie zainteresować?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post nie, 09 paź 2005 - 16:52
Post #4

no to ja się przyłączę z pytaniem.
Jesli codziennie rano, po wstaniu z łóżka muszę, MUSZĘ ogkrztusić wydzielinę z gardła to powinnam się tym powaznie zainteresować?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Małgoś.dz
nie, 09 paź 2005 - 17:01
CYTAT(justin)
Jesli codziennie rano, po wstaniu z łóżka muszę, MUSZĘ ogkrztusić wydzielinę z gardła to powinnam się tym powaznie zainteresować?


Jeśli Ci to przeszkadza (te odkrztuszanie) - to chyba powinnaś. wink.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post nie, 09 paź 2005 - 17:01
Post #5

CYTAT(justin)
Jesli codziennie rano, po wstaniu z łóżka muszę, MUSZĘ ogkrztusić wydzielinę z gardła to powinnam się tym powaznie zainteresować?


Jeśli Ci to przeszkadza (te odkrztuszanie) - to chyba powinnaś. wink.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Małgoś.dz
nie, 09 paź 2005 - 17:05
CYTAT(skanna)
U mnie to sÄ… pierwsze objawy alergii.


Skanna, u Ciebie to pojawia siÄ™ okresowo?
Bo u mnie niestety cały okrągły rok. Choc alergii to oczywiście nie wyklucza... icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post nie, 09 paź 2005 - 17:05
Post #6

CYTAT(skanna)
U mnie to sÄ… pierwsze objawy alergii.


Skanna, u Ciebie to pojawia siÄ™ okresowo?
Bo u mnie niestety cały okrągły rok. Choc alergii to oczywiście nie wyklucza... icon_rolleyes.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
moko.
nie, 09 paź 2005 - 17:05
A zatoki badałaś?
Mój Oskar miał takie objawy, leczyliśmy zatoki, płukania itp. Pomogło chwilowo, potem testy wykazały alergię wziewną. Regularnie chodzimy na płukania zatok + leki przeciwalergiczne nam pomagają.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post nie, 09 paź 2005 - 17:05
Post #7

A zatoki badałaś?
Mój Oskar miał takie objawy, leczyliśmy zatoki, płukania itp. Pomogło chwilowo, potem testy wykazały alergię wziewną. Regularnie chodzimy na płukania zatok + leki przeciwalergiczne nam pomagają.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Cleo
nie, 09 paź 2005 - 17:15
mam dkoladnie to samo- w wielkim natezeniu od...2 tygdodni prawie. juz chrypie jak szalona i sie mecze... w polaczeniu z ronymi innymi objawami, coraz blizsza jestem jednak..wizycie u alergologa:(
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 09 paź 2005 - 17:15
Post #8

mam dkoladnie to samo- w wielkim natezeniu od...2 tygdodni prawie. juz chrypie jak szalona i sie mecze... w polaczeniu z ronymi innymi objawami, coraz blizsza jestem jednak..wizycie u alergologa:(

--------------------
Atena
nie, 09 paź 2005 - 17:17
właśnie-alergia!
Byłam parę miesięcy temu prywatnie u laryngologa i powiedział od razu po tym jak opisałam swoje objawy,że to jest na tle alergicznym!
Przepisała mi Zyrtec i zaproponowała wizytę w jakimś tam swoim prywatnym gabinecie w celu zrobienia testów.Nie zauważyłam poprawy po Zyrtec-u(co prawda brałam ten Zyrtec prze tydzień,nie wiem czy to nie jest za krótko na poprawę icon_rolleyes.gif )
Potem już nie poszłam do tej babki bo za drogo to dla mnie icon_sad.gif
Kilka miesięcy po wizycie u tej kobitki nie wytrzymałam i poszłam znow do laryngologa a ten stwierdził,że nie wie co to może być bo on tam nic nie widzi!
Od ostatnij wizyty minęło 5 miesięcy a jest gorzej!bo doszło okropne drapanie w tchawicy!czasem TAK mnie drapie,że czuję,że gorzej i ciężej mi się oddycha(jakieś duszności???)

Nie wiem kompletnie co z tym robić! i gdzie iść...może do alergologa?

Ale z tą alergią to faktycznie może być prawda.Choć,z drugiej strony to ja nigdy nie miałam żadnych alergii...

Nie wiem co to jest ale naprawdę odbiera mi to radość życia...

A.[/code]
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post nie, 09 paź 2005 - 17:17
Post #9

właśnie-alergia!
Byłam parę miesięcy temu prywatnie u laryngologa i powiedział od razu po tym jak opisałam swoje objawy,że to jest na tle alergicznym!
Przepisała mi Zyrtec i zaproponowała wizytę w jakimś tam swoim prywatnym gabinecie w celu zrobienia testów.Nie zauważyłam poprawy po Zyrtec-u(co prawda brałam ten Zyrtec prze tydzień,nie wiem czy to nie jest za krótko na poprawę icon_rolleyes.gif )
Potem już nie poszłam do tej babki bo za drogo to dla mnie icon_sad.gif
Kilka miesięcy po wizycie u tej kobitki nie wytrzymałam i poszłam znow do laryngologa a ten stwierdził,że nie wie co to może być bo on tam nic nie widzi!
Od ostatnij wizyty minęło 5 miesięcy a jest gorzej!bo doszło okropne drapanie w tchawicy!czasem TAK mnie drapie,że czuję,że gorzej i ciężej mi się oddycha(jakieś duszności???)

Nie wiem kompletnie co z tym robić! i gdzie iść...może do alergologa?

Ale z tą alergią to faktycznie może być prawda.Choć,z drugiej strony to ja nigdy nie miałam żadnych alergii...

Nie wiem co to jest ale naprawdę odbiera mi to radość życia...

A.[/code]

--------------------



Atena
nie, 09 paź 2005 - 17:22
a co do alergii to ja nigdy nie mialam,ale mój brat ma alergię wziewną i astmę na tle alergicznym!
ale ona ma dolegliości zupełnie inne i do tego tylko w okresie kwitnienia różnych roślin a ja cały rok!!!

U mnie to zaostrzenie zaczęło się w lutym tego roku.Po jakieś infekcji z katarem już nie było normalnie!Cały czas cieknie jakiś śluz i już.Wcześniej raz na parę miesięcy się to zdarzało.
A.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post nie, 09 paź 2005 - 17:22
Post #10

a co do alergii to ja nigdy nie mialam,ale mój brat ma alergię wziewną i astmę na tle alergicznym!
ale ona ma dolegliości zupełnie inne i do tego tylko w okresie kwitnienia różnych roślin a ja cały rok!!!

U mnie to zaostrzenie zaczęło się w lutym tego roku.Po jakieś infekcji z katarem już nie było normalnie!Cały czas cieknie jakiś śluz i już.Wcześniej raz na parę miesięcy się to zdarzało.
A.

--------------------



skanna
nie, 09 paź 2005 - 19:51
CYTAT(Małgoś.dz)
CYTAT(skanna)
U mnie to sÄ… pierwsze objawy alergii.


Skanna, u Ciebie to pojawia siÄ™ okresowo?
Bo u mnie niestety cały okrągły rok. Choc alergii to oczywiście nie wyklucza... icon_rolleyes.gif


U mnie okresowo, w czasie kwitnienia brzozy. Ale czasem zdarza się ni z tego ni z owego, trwa kilka, kilkanaście dni i znika, na ogół pod wpływem loratadyny.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post nie, 09 paź 2005 - 19:51
Post #11

CYTAT(Małgoś.dz)
CYTAT(skanna)
U mnie to sÄ… pierwsze objawy alergii.


Skanna, u Ciebie to pojawia siÄ™ okresowo?
Bo u mnie niestety cały okrągły rok. Choc alergii to oczywiście nie wyklucza... icon_rolleyes.gif


U mnie okresowo, w czasie kwitnienia brzozy. Ale czasem zdarza się ni z tego ni z owego, trwa kilka, kilkanaście dni i znika, na ogół pod wpływem loratadyny.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
agama76
nie, 09 paź 2005 - 21:49
mam tak samo od przynajmniej 10 lat. Mnie nic nie pomoglo - leki alergiczne zarowno doustne jak i w kroplach do nosa nie dzialaja. Rtg zatok nie wykazuje zmian. Badanie na eozynofilie nosowa w porzadku. Wymaz z nosa wykazal jakas patologiczna flore ale wyleczenie tego nic nie zmienilo.
Jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to tez chetnie skorzystam

Aga
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post nie, 09 paź 2005 - 21:49
Post #12

mam tak samo od przynajmniej 10 lat. Mnie nic nie pomoglo - leki alergiczne zarowno doustne jak i w kroplach do nosa nie dzialaja. Rtg zatok nie wykazuje zmian. Badanie na eozynofilie nosowa w porzadku. Wymaz z nosa wykazal jakas patologiczna flore ale wyleczenie tego nic nie zmienilo.
Jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to tez chetnie skorzystam

Aga
Abotak
nie, 09 paź 2005 - 23:56
Po angielsku to sie nazywa postnasal drip
https://www.entnet.org/healthinfo/nose/nasal.cfm
https://uk.search.yahoo.com/search?fr=fp-ta...drip&meta=vc%3D
Niestety nie wiem jak po polsku.
Moze miec zwiazek z wiekiem icon_wink.gif , z zatokami, z alergia, refluksem zoladkowym, zmianami hormonalnymi i wieloma innymi przypadlosciami.
Czasem taka po prostu uroda.
Zwykle ten sluz splywa niezauwazalnie ale gdy zaczyna sie to swiadomie robic to wlasnie wystepuje pod w/w nazwa.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 09 paź 2005 - 23:56
Post #13

Po angielsku to sie nazywa postnasal drip
https://www.entnet.org/healthinfo/nose/nasal.cfm
https://uk.search.yahoo.com/search?fr=fp-ta...drip&meta=vc%3D
Niestety nie wiem jak po polsku.
Moze miec zwiazek z wiekiem icon_wink.gif , z zatokami, z alergia, refluksem zoladkowym, zmianami hormonalnymi i wieloma innymi przypadlosciami.
Czasem taka po prostu uroda.
Zwykle ten sluz splywa niezauwazalnie ale gdy zaczyna sie to swiadomie robic to wlasnie wystepuje pod w/w nazwa.
Anuk
pon, 10 paź 2005 - 00:33
Atena, może spróbuj połykac parę dni jakąś Loratadynę (jest parę leków, które mają ją w składzie). Chyba opakowanie a' 7 tabletek można kupic bez recepty. Jeśli to na tle alergicznym, to powinnas odczuc jakąś poprawę (np. zmniejszenie ilości wydzieliny). Oprócz tego przez parę dni coś co obkurczy śluzówkę nosa - jeśli masz katar. Tak czy owak wskazane jest udanie się do lekarza i szukanie przyczyny. Może by to kwestia przegrody, obrzęku śluzówki nosa, alergii, zatok. Wszystko to i parę innych rzeczy trzeba sprawdzic i ewentualnie wykluczyc.[/code]
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pon, 10 paź 2005 - 00:33
Post #14

Atena, może spróbuj połykac parę dni jakąś Loratadynę (jest parę leków, które mają ją w składzie). Chyba opakowanie a' 7 tabletek można kupic bez recepty. Jeśli to na tle alergicznym, to powinnas odczuc jakąś poprawę (np. zmniejszenie ilości wydzieliny). Oprócz tego przez parę dni coś co obkurczy śluzówkę nosa - jeśli masz katar. Tak czy owak wskazane jest udanie się do lekarza i szukanie przyczyny. Może by to kwestia przegrody, obrzęku śluzówki nosa, alergii, zatok. Wszystko to i parę innych rzeczy trzeba sprawdzic i ewentualnie wykluczyc.[/code]

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Atena
pon, 10 paź 2005 - 08:54
Wiem Anuk,wiem... muszę iść do lekarza,ale po tym jak ostatnio mnie podsumował(że to przewrażliwienie i nic mi nie jest)to wcale mi się nie śpieszy!
Czy ten lek nazywa się wlaśnie Loratadyna?o ten lek pytać w aptece?
A.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post pon, 10 paź 2005 - 08:54
Post #15

Wiem Anuk,wiem... muszę iść do lekarza,ale po tym jak ostatnio mnie podsumował(że to przewrażliwienie i nic mi nie jest)to wcale mi się nie śpieszy!
Czy ten lek nazywa się wlaśnie Loratadyna?o ten lek pytać w aptece?
A.

--------------------



skanna
pon, 10 paź 2005 - 13:45
Loratadyna, loratan, claritine - to to samo. Loratadyna najtańsza.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 10 paź 2005 - 13:45
Post #16

Loratadyna, loratan, claritine - to to samo. Loratadyna najtańsza.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Anuk
pon, 10 paź 2005 - 22:16
Claritine, Loratadyna (kosztuje połowę tego co Claritine), Alertec
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pon, 10 paź 2005 - 22:16
Post #17

Claritine, Loratadyna (kosztuje połowę tego co Claritine), Alertec

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
NATI
sob, 15 paź 2005 - 22:02
Czy płukanie zatok to to samo co punkcja ?

Mi też spływa , ale najbardziej mnie denerwuje jak tam stoi na gardle z tył (na tylniej ścience ) - w zasadzie jeszcze nie w gardle , a już nie w tej co od nosa idzie i nie mogę odkrztusić , ani przełknąć i nic z tym zrobić icon_confused.gif
Tak jakby się zaklinowało czy cuś ...

No , ale ja jestem alergikiem , a na zatoki leżałam kiedyś w szpitalu.
Punkcji alergicy nie powinni robić , dlatego pytam o płukanie . wink.gif
NATI


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,112
Dołączył: sob, 17 sty 04 - 23:16
Nr użytkownika: 1,339

GG:


post sob, 15 paź 2005 - 22:02
Post #18

Czy płukanie zatok to to samo co punkcja ?

Mi też spływa , ale najbardziej mnie denerwuje jak tam stoi na gardle z tył (na tylniej ścience ) - w zasadzie jeszcze nie w gardle , a już nie w tej co od nosa idzie i nie mogę odkrztusić , ani przełknąć i nic z tym zrobić icon_confused.gif
Tak jakby się zaklinowało czy cuś ...

No , ale ja jestem alergikiem , a na zatoki leżałam kiedyś w szpitalu.
Punkcji alergicy nie powinni robić , dlatego pytam o płukanie . wink.gif

--------------------
Natalia , mama Bartoszka ur. 19 maja 2004 :))
user posted imageuser posted image
Atena
pon, 17 paź 2005 - 14:17
[quote="NATI"]

najbardziej mnie denerwuje jak tam stoi na gardle z tył (na tylniej ścience ) - w zasadzie jeszcze nie w gardle


Tak!
Ja mam dokładnie to samo!!!KOSZMAR TO JEST!

Atena.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post pon, 17 paź 2005 - 14:17
Post #19

[quote="NATI"]

najbardziej mnie denerwuje jak tam stoi na gardle z tył (na tylniej ścience ) - w zasadzie jeszcze nie w gardle


Tak!
Ja mam dokładnie to samo!!!KOSZMAR TO JEST!

Atena.

--------------------



3qm
czw, 30 lip 2015 - 11:08
CYTAT(Atena @ Sun, 09 Oct 2005 - 16:16) *
Wiem,wiem,że nie tu powinnam...ale tu zagląda więcej osób a mi zależy na szybkich odpowiedziach jak największej liczby osób.
Bardzo proszÄ™ o nie przenoszenie tego postu...
Od dawna już mam ten problem...od kilku lat.Wcześniej zdarzało mi się to co
jakiś czas,ale od mniej więcej pół roku mam to bez przerwy!Czasem jest tego
śluzu więcej czasem mniej.Wygląda jak kisiel lekko żółty(sorry za opisy
dokładne)i czasem jest bardziej gęsty a czasem zupełnie rzadki.W nocy nie
spływa,ale jak wstanę to zaczyna spływać i wtedy jest z reguły gęsty.Głowa
mnie nie boli,stanów podgorączkowych nie mam i gorączki też nie!
Co jest ciekawet to to,że od jakiegoś czasu co jakiś czas pobolewa mnie
gardło,pobolewa przez dzień lub dwa i nie boli,do tego co jakiś czas też przez
jakiś czas cały dzień drapie mnie gdzieś w krtani,coś mnie tam swędzi...czasem
to mnie tak zaczyna swędzieć,że nie mogę się tego pozbyć!
Byłam u lekarza i stwierdził,że nic nie widzi niepokojącego i najwyraźniej nie
wie co to może być.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
Ja już z tym nie mogę!naprawdę mam dość!
Poradźcie mi coś...proszę!
A.

Albo złe odżywianie a ale raczej zatoki.
To jest skuteczna metoda, sam miałem to przez lata i zniknęło, był też kaszel przez to.
Kup w aptece sól fizjologiczną i wodę utlenioną i zakraplacz do oczu.
Połowę zawartości soli fizjologicznej wlej do kieliszka po wódce, następnie dodaj na początek 2 krople wody utlenionej. Weź zakraplacz i zaciągnij powstały roztwór tak do połowy zakraplacza. Odchyl głowę do tyłu ale tak by była pionowo w dół, najlepiej połóż się na łóżko i opuść głowę w dół. Chodzi o to by nie leżeć bo wtedy roztwór wleje się do jamy ustnej. Roztwór ma dojść do zatok. Musisz poczuć charakterystyczny ból pod oczami i na czubku głowy, czy czoła. Jakby ucisk. Jeśli nic nie czujesz dodajesz do roztworu kolejne krople wody utlenionej tak z 2. Jeśli nadal nic powtarzasz czynność. Za każdym razem wydmuchując nos. Stosowanie określonej ilości kropli na początek ma na celu znaleźć takie stężenie roztworu przy którym poczujesz ból i go zniesiesz. Możesz nie poczuć nic przy 4 kroplach albo poczuć już przy 2. To zależy od intensywności choroby zatok. I ważna rzecz, smarki po czymś takim mogą być w kolorze tęczy. Jeśli interesuje Cię coś więcej pisz. Dużo też możesz znaleźć na yt, wpisz Jerzy Zięba ukryte terapie. Pozdrawiam
3qm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: czw, 30 lip 15 - 10:58
Nr użytkownika: 46,196




post czw, 30 lip 2015 - 11:08
Post #20

CYTAT(Atena @ Sun, 09 Oct 2005 - 16:16) *
Wiem,wiem,że nie tu powinnam...ale tu zagląda więcej osób a mi zależy na szybkich odpowiedziach jak największej liczby osób.
Bardzo proszÄ™ o nie przenoszenie tego postu...
Od dawna już mam ten problem...od kilku lat.Wcześniej zdarzało mi się to co
jakiś czas,ale od mniej więcej pół roku mam to bez przerwy!Czasem jest tego
śluzu więcej czasem mniej.Wygląda jak kisiel lekko żółty(sorry za opisy
dokładne)i czasem jest bardziej gęsty a czasem zupełnie rzadki.W nocy nie
spływa,ale jak wstanę to zaczyna spływać i wtedy jest z reguły gęsty.Głowa
mnie nie boli,stanów podgorączkowych nie mam i gorączki też nie!
Co jest ciekawet to to,że od jakiegoś czasu co jakiś czas pobolewa mnie
gardło,pobolewa przez dzień lub dwa i nie boli,do tego co jakiś czas też przez
jakiś czas cały dzień drapie mnie gdzieś w krtani,coś mnie tam swędzi...czasem
to mnie tak zaczyna swędzieć,że nie mogę się tego pozbyć!
Byłam u lekarza i stwierdził,że nic nie widzi niepokojącego i najwyraźniej nie
wie co to może być.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
Ja już z tym nie mogę!naprawdę mam dość!
Poradźcie mi coś...proszę!
A.

Albo złe odżywianie a ale raczej zatoki.
To jest skuteczna metoda, sam miałem to przez lata i zniknęło, był też kaszel przez to.
Kup w aptece sól fizjologiczną i wodę utlenioną i zakraplacz do oczu.
Połowę zawartości soli fizjologicznej wlej do kieliszka po wódce, następnie dodaj na początek 2 krople wody utlenionej. Weź zakraplacz i zaciągnij powstały roztwór tak do połowy zakraplacza. Odchyl głowę do tyłu ale tak by była pionowo w dół, najlepiej połóż się na łóżko i opuść głowę w dół. Chodzi o to by nie leżeć bo wtedy roztwór wleje się do jamy ustnej. Roztwór ma dojść do zatok. Musisz poczuć charakterystyczny ból pod oczami i na czubku głowy, czy czoła. Jakby ucisk. Jeśli nic nie czujesz dodajesz do roztworu kolejne krople wody utlenionej tak z 2. Jeśli nadal nic powtarzasz czynność. Za każdym razem wydmuchując nos. Stosowanie określonej ilości kropli na początek ma na celu znaleźć takie stężenie roztworu przy którym poczujesz ból i go zniesiesz. Możesz nie poczuć nic przy 4 kroplach albo poczuć już przy 2. To zależy od intensywności choroby zatok. I ważna rzecz, smarki po czymś takim mogą być w kolorze tęczy. Jeśli interesuje Cię coś więcej pisz. Dużo też możesz znaleźć na yt, wpisz Jerzy Zięba ukryte terapie. Pozdrawiam
> Åšluz spÅ‚ywa mi po tylniej Å›cianie gardÅ‚a!!!HELP...
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 20:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama