Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wycofana szczepionka przeciw gruźlicy

> 
ana84
wto, 01 kwi 2014 - 12:38
Chodzi o szczepionkę podawaną w pierwszej dobie życia - BCG 10, BIOMED, seria 00513

decyzja o wycofaniu
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post wto, 01 kwi 2014 - 12:38
Post #1

Chodzi o szczepionkę podawaną w pierwszej dobie życia - BCG 10, BIOMED, seria 00513

decyzja o wycofaniu

--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
gosiagosia
wto, 01 kwi 2014 - 14:32
1 kwietnia
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post wto, 01 kwi 2014 - 14:32
Post #2

1 kwietnia

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
Tuni
wto, 01 kwi 2014 - 16:14
Gosiugosiu, to chyba zbyt poważna sprawa żeby z tego żartować. Przynajmniej ja bym się nie odważyła.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post wto, 01 kwi 2014 - 16:14
Post #3

Gosiugosiu, to chyba zbyt poważna sprawa żeby z tego żartować. Przynajmniej ja bym się nie odważyła.
ana84
wto, 01 kwi 2014 - 18:51
nie wiem czy patrzyłyście, decyzja o wycofaniu jest z 31 marca to po 1, a po 2 jednak raczej nikt z tego by nie żartował.
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post wto, 01 kwi 2014 - 18:51
Post #4

nie wiem czy patrzyłyście, decyzja o wycofaniu jest z 31 marca to po 1, a po 2 jednak raczej nikt z tego by nie żartował.

--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
mama_do_kwadratu
wto, 01 kwi 2014 - 19:00
CYTAT(gosiagosia @ Tue, 01 Apr 2014 - 14:32) *
1 kwietnia


Super dżołk byłby, naprawdę...
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 01 kwi 2014 - 19:00
Post #5

CYTAT(gosiagosia @ Tue, 01 Apr 2014 - 14:32) *
1 kwietnia


Super dżołk byłby, naprawdę...

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
gosiagosia
śro, 02 kwi 2014 - 09:10
nie linczujcie mnie
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post śro, 02 kwi 2014 - 09:10
Post #6

nie linczujcie mnie

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
ana84
śro, 02 kwi 2014 - 17:19
przecież Cię nie linczujemy icon_smile.gif
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post śro, 02 kwi 2014 - 17:19
Post #7

przecież Cię nie linczujemy icon_smile.gif

--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
LidkaM
czw, 03 kwi 2014 - 13:09
Czy jest coś w zamian za tę wycofaną? Czy się po prostu nie szczepi w ogóle na gruźlicę w 1 dobie życia?

Edit: już doczytałam, chodzi tylko o jedną partię.

Ten post edytował LidkaM czw, 03 kwi 2014 - 13:11
LidkaM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: śro, 06 gru 06 - 16:02
Skąd: Kołobrzeg
Nr użytkownika: 8,916

GG:


post czw, 03 kwi 2014 - 13:09
Post #8

Czy jest coś w zamian za tę wycofaną? Czy się po prostu nie szczepi w ogóle na gruźlicę w 1 dobie życia?

Edit: już doczytałam, chodzi tylko o jedną partię.

--------------------
Urwis Michu:


I Magdalena:


SzanujÄ™ Twoje zdanie, ale nie zamieniÄ™ go ze swoim.
Elak
czw, 03 kwi 2014 - 16:17
Ja siÄ™ zastanawiam, po co takie informacje o wycofanych szczepionkach siÄ™ upublicznia?
Rozumiem, że do każdej placówki medycznej musi trafić informacja o wycofaniu, ale to co przeżywają rodzice, którzy dowiadują się, że ich dziecko zostało zaszczepione szczepionką, którą właśnie wycofują jest straszne.
Sama raz w panice dzwoniłam do przychodni, bo przeczytałam o wycofaniu serii szczepionki podanej niedawno mojemu dziecku, w książeczce pielęgniarka nie wpisała serii tylko była sama nazwa. Okazało się, że nasza nie była z wycofywanej serii, ale strachu miałam dużo.
Taka informacja dla rodziców jest okropna, bo nic nie mogą już zrobić.
Rozumiem jak wycofują jakiś lek, to ludzie mogą mieć go w apteczce i muszą zostać powiadomieni, że należy wywalić. Ale te szczepionki?
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post czw, 03 kwi 2014 - 16:17
Post #9

Ja siÄ™ zastanawiam, po co takie informacje o wycofanych szczepionkach siÄ™ upublicznia?
Rozumiem, że do każdej placówki medycznej musi trafić informacja o wycofaniu, ale to co przeżywają rodzice, którzy dowiadują się, że ich dziecko zostało zaszczepione szczepionką, którą właśnie wycofują jest straszne.
Sama raz w panice dzwoniłam do przychodni, bo przeczytałam o wycofaniu serii szczepionki podanej niedawno mojemu dziecku, w książeczce pielęgniarka nie wpisała serii tylko była sama nazwa. Okazało się, że nasza nie była z wycofywanej serii, ale strachu miałam dużo.
Taka informacja dla rodziców jest okropna, bo nic nie mogą już zrobić.
Rozumiem jak wycofują jakiś lek, to ludzie mogą mieć go w apteczce i muszą zostać powiadomieni, że należy wywalić. Ale te szczepionki?

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

ana84
piÄ…, 04 kwi 2014 - 10:43
A mi się wydaje, że ma to sens.
Wydaje mi się, że w przypadku reakcji poszczepiennej po podaniu wycofanej szczepionki są inne procedury jeżeli chodzi o wizytę u lekarza. Jeśli dziecko dostało taką szczepionkę a Ty o tym wiesz i coś się zaczyna dziać to w takiej sytuacji wydaje mi się, że nie obowiązują kolejki w przychodni i lekarz musi przyjąć dziecko natychmiast. Przynajmniej ja bym się tego domagała.

Mimo wszystko ja wolałabym wiedzieć.
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post piÄ…, 04 kwi 2014 - 10:43
Post #10

A mi się wydaje, że ma to sens.
Wydaje mi się, że w przypadku reakcji poszczepiennej po podaniu wycofanej szczepionki są inne procedury jeżeli chodzi o wizytę u lekarza. Jeśli dziecko dostało taką szczepionkę a Ty o tym wiesz i coś się zaczyna dziać to w takiej sytuacji wydaje mi się, że nie obowiązują kolejki w przychodni i lekarz musi przyjąć dziecko natychmiast. Przynajmniej ja bym się tego domagała.

Mimo wszystko ja wolałabym wiedzieć.

--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
ulla
nie, 06 kwi 2014 - 14:25
PodpiszÄ™ siÄ™ pod AnÄ….
Każdy wolałby wiedzieć. Jeżeli szczepionka okazała się wadliwa, to znaczy, że reakcja na nią może być nieprzewidywalna. I rodzice mają prawo do takiej wiedzy. Ba, nawet mają prawo, w przypadku powikłań do wystąpienia o odszkodowanie przeciwko producentowi (bo to on, a nie lekarz, który podał szczepionkę, jest odpowiedzialny za wprowadzenie do obrotu wadliwego leku).
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 06 kwi 2014 - 14:25
Post #11

PodpiszÄ™ siÄ™ pod AnÄ….
Każdy wolałby wiedzieć. Jeżeli szczepionka okazała się wadliwa, to znaczy, że reakcja na nią może być nieprzewidywalna. I rodzice mają prawo do takiej wiedzy. Ba, nawet mają prawo, w przypadku powikłań do wystąpienia o odszkodowanie przeciwko producentowi (bo to on, a nie lekarz, który podał szczepionkę, jest odpowiedzialny za wprowadzenie do obrotu wadliwego leku).

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
rysa154
nie, 06 kwi 2014 - 14:29
CYTAT(ana84 @ Fri, 04 Apr 2014 - 11:43) *
A mi się wydaje, że ma to sens.
Wydaje mi się, że w przypadku reakcji poszczepiennej po podaniu wycofanej szczepionki są inne procedury jeżeli chodzi o wizytę u lekarza. Jeśli dziecko dostało taką szczepionkę a Ty o tym wiesz i coś się zaczyna dziać to w takiej sytuacji wydaje mi się, że nie obowiązują kolejki w przychodni i lekarz musi przyjąć dziecko natychmiast. Przynajmniej ja bym się tego domagała.

Mimo wszystko ja wolałabym wiedzieć.

Wiesz kiedy bylo info o wycofaniu szczepionki,która zaszczepili mi dziecko?bodajże,po 1,5roku jak nie dalej.co ulyszalam od lekarza?co on teraz moze zrobic?
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post nie, 06 kwi 2014 - 14:29
Post #12

CYTAT(ana84 @ Fri, 04 Apr 2014 - 11:43) *
A mi się wydaje, że ma to sens.
Wydaje mi się, że w przypadku reakcji poszczepiennej po podaniu wycofanej szczepionki są inne procedury jeżeli chodzi o wizytę u lekarza. Jeśli dziecko dostało taką szczepionkę a Ty o tym wiesz i coś się zaczyna dziać to w takiej sytuacji wydaje mi się, że nie obowiązują kolejki w przychodni i lekarz musi przyjąć dziecko natychmiast. Przynajmniej ja bym się tego domagała.

Mimo wszystko ja wolałabym wiedzieć.

Wiesz kiedy bylo info o wycofaniu szczepionki,która zaszczepili mi dziecko?bodajże,po 1,5roku jak nie dalej.co ulyszalam od lekarza?co on teraz moze zrobic?

--------------------


ulla
nie, 06 kwi 2014 - 15:14
CYTAT(rysa154 @ Sun, 06 Apr 2014 - 12:29) *
Wiesz kiedy bylo info o wycofaniu szczepionki,która zaszczepili mi dziecko?bodajże,po 1,5roku jak nie dalej.co ulyszalam od lekarza?co on teraz moze zrobic?



Lekarz nic. Ale gdyby skutki podania szczepionki były szkodliwe dla dziecka, masz otwartą drogę do pozwania producenta.

Ważne żeby mieć na uwadze, że wadliwa szczepionka (czyli potencjalnie szkodliwa), nie oznacza szczepionki nie działającej jak prawidłowa szczepionka. Chodzi chyba zawsze o potencjalne skutki uboczne, możliwie większe niż przy pełnowartościowym produkcie.


Inna sprawa, że niezwykle trudno byłoby udowodnić, że konkretna reakcja była spowodowana nieprawidłową szczepionką, a nie po prostu szczepionką.
Koncerny farmaceutyczne wycofują takie produkty, nie dlatego, że stwierdzono, że szkodzą, tylko dlatego, że odbiegają od normy. Nikt nie chce płacić miliardowych odszkodowań za błąd.
Więc nadal kluczowa pozostaje wiedza, że dziecku podano szczepionkę nie spełniającą norm. Czy zaszkodzi, okaże się później.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 06 kwi 2014 - 15:14
Post #13

CYTAT(rysa154 @ Sun, 06 Apr 2014 - 12:29) *
Wiesz kiedy bylo info o wycofaniu szczepionki,która zaszczepili mi dziecko?bodajże,po 1,5roku jak nie dalej.co ulyszalam od lekarza?co on teraz moze zrobic?



Lekarz nic. Ale gdyby skutki podania szczepionki były szkodliwe dla dziecka, masz otwartą drogę do pozwania producenta.

Ważne żeby mieć na uwadze, że wadliwa szczepionka (czyli potencjalnie szkodliwa), nie oznacza szczepionki nie działającej jak prawidłowa szczepionka. Chodzi chyba zawsze o potencjalne skutki uboczne, możliwie większe niż przy pełnowartościowym produkcie.


Inna sprawa, że niezwykle trudno byłoby udowodnić, że konkretna reakcja była spowodowana nieprawidłową szczepionką, a nie po prostu szczepionką.
Koncerny farmaceutyczne wycofują takie produkty, nie dlatego, że stwierdzono, że szkodzą, tylko dlatego, że odbiegają od normy. Nikt nie chce płacić miliardowych odszkodowań za błąd.
Więc nadal kluczowa pozostaje wiedza, że dziecku podano szczepionkę nie spełniającą norm. Czy zaszkodzi, okaże się później.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
gosiagosia
nie, 06 kwi 2014 - 16:08
CYTAT
wadliwa szczepionka (czyli potencjalnie szkodliwa), nie oznacza szczepionki nie działającej jak prawidłowa szczepionka.


to jest na 100% pewne?
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post nie, 06 kwi 2014 - 16:08
Post #14

CYTAT
wadliwa szczepionka (czyli potencjalnie szkodliwa), nie oznacza szczepionki nie działającej jak prawidłowa szczepionka.


to jest na 100% pewne?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
ulla
nie, 06 kwi 2014 - 16:28
CYTAT(gosiagosia @ Sun, 06 Apr 2014 - 14:08) *
to jest na 100% pewne?



Nie. Tak jak nie jest pewne, że w 100% dobra szczepionka zadziała jak powinna.

Ale w przypadku szczepionek wycofywanych problem nie dotyczy składnika czynnego, ale dodatków. Gdyby dotyczył składnika czynnego byłaby to afera na skalę światową.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 06 kwi 2014 - 16:28
Post #15

CYTAT(gosiagosia @ Sun, 06 Apr 2014 - 14:08) *
to jest na 100% pewne?



Nie. Tak jak nie jest pewne, że w 100% dobra szczepionka zadziała jak powinna.

Ale w przypadku szczepionek wycofywanych problem nie dotyczy składnika czynnego, ale dodatków. Gdyby dotyczył składnika czynnego byłaby to afera na skalę światową.


--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
rysa154
nie, 06 kwi 2014 - 19:00
Raczej śmiem wątpić,ze byłabym w stanie udowodnić wielkiemu koncernowi,ze nieharmonijny rozwój dziecka to zasługa tej szczepionki.to nie ameryka.
Z tego co czytam to najczęściej chodzi o niejednorodnosc szczepionki,według mnie czyli,ze ktoś zauważył np.jakies paprochy w niej.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post nie, 06 kwi 2014 - 19:00
Post #16

Raczej śmiem wątpić,ze byłabym w stanie udowodnić wielkiemu koncernowi,ze nieharmonijny rozwój dziecka to zasługa tej szczepionki.to nie ameryka.
Z tego co czytam to najczęściej chodzi o niejednorodnosc szczepionki,według mnie czyli,ze ktoś zauważył np.jakies paprochy w niej.

--------------------


ulla
nie, 06 kwi 2014 - 20:25
CYTAT(rysa154 @ Sun, 06 Apr 2014 - 17:00) *
Raczej śmiem wątpić,ze byłabym w stanie udowodnić wielkiemu koncernowi,ze nieharmonijny rozwój dziecka to zasługa tej szczepionki.to nie ameryka.



Nawet w Ameryce to się nie udaje. Trzeba by wielu przypadków i wielu poszkodowanych. A nie jest tak, bo koncerny są ostrożne. Dlatego wycofują szczepionki nie spełniające norm, choć najpewniej, nic się z tego powodu nie stanie.

Co do możliwości udowodnienia związku między rozwojem dziecka a szczepionką....cóż. Nie. Nie da się raczej.
Nie kwestionuję istnienia powikłań, ale mam zastrzeżenia do podciągania każdego zaburzenia rozwojowego pod szczepienia. Powikłania się zdarzają, tak jak zdarzają się zaburzenia rozwojowe. Kiedyś nie było gdzie szukać kozła ofiarnego, teraz można dopatrywać się go w szczepieniach, niekoniecznie zawsze słusznie.

Rozwojowi medycyny zawdzięczamy jako populacja, że mamy dzieci, które chorują głównie na infekcje wirusowe. Mamy dzieci, które bez postępu medycyny w ogóle, by się nie urodziły. Mamy dzieci, które nie umierają na skutek ciężkich chorób dziecięcych lub powikłań po nich, bo zostały na nie zaszczepione.

Jesteśmy tak rozpuszczeni, że zapominamy czasem, że medycyna nie zastępuje Boga i nie zawsze może, że antybiotyk, to nie lek na wszystko, i że po nas też są inni i kwestionując zasadność szczepień, trzeba naprawdę wiedzieć co się mówi i czego się chce.

ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 06 kwi 2014 - 20:25
Post #17

CYTAT(rysa154 @ Sun, 06 Apr 2014 - 17:00) *
Raczej śmiem wątpić,ze byłabym w stanie udowodnić wielkiemu koncernowi,ze nieharmonijny rozwój dziecka to zasługa tej szczepionki.to nie ameryka.



Nawet w Ameryce to się nie udaje. Trzeba by wielu przypadków i wielu poszkodowanych. A nie jest tak, bo koncerny są ostrożne. Dlatego wycofują szczepionki nie spełniające norm, choć najpewniej, nic się z tego powodu nie stanie.

Co do możliwości udowodnienia związku między rozwojem dziecka a szczepionką....cóż. Nie. Nie da się raczej.
Nie kwestionuję istnienia powikłań, ale mam zastrzeżenia do podciągania każdego zaburzenia rozwojowego pod szczepienia. Powikłania się zdarzają, tak jak zdarzają się zaburzenia rozwojowe. Kiedyś nie było gdzie szukać kozła ofiarnego, teraz można dopatrywać się go w szczepieniach, niekoniecznie zawsze słusznie.

Rozwojowi medycyny zawdzięczamy jako populacja, że mamy dzieci, które chorują głównie na infekcje wirusowe. Mamy dzieci, które bez postępu medycyny w ogóle, by się nie urodziły. Mamy dzieci, które nie umierają na skutek ciężkich chorób dziecięcych lub powikłań po nich, bo zostały na nie zaszczepione.

Jesteśmy tak rozpuszczeni, że zapominamy czasem, że medycyna nie zastępuje Boga i nie zawsze może, że antybiotyk, to nie lek na wszystko, i że po nas też są inni i kwestionując zasadność szczepień, trzeba naprawdę wiedzieć co się mówi i czego się chce.



--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
rysa154
nie, 06 kwi 2014 - 21:18
Dlatego wlaśnie,ze nie mam i nie będę nigdy miec pewności jak szczepionka wpłynęła na moje dziecko nie wałkuje tego,a poza tym nie wiem czy wolałabym nie wiedzieć,chociaż szanuje to,ze ktoś inny moze chce wiedzieć.trochę poprostu na ten temat sie dokształcilam,ale to raczej dla siebie,ewentualnie moge sie sprzeciwić jak ktoś próbuje wiązać autyzm ze szczepieniem,bo to niestety jest nagminne
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post nie, 06 kwi 2014 - 21:18
Post #18

Dlatego wlaśnie,ze nie mam i nie będę nigdy miec pewności jak szczepionka wpłynęła na moje dziecko nie wałkuje tego,a poza tym nie wiem czy wolałabym nie wiedzieć,chociaż szanuje to,ze ktoś inny moze chce wiedzieć.trochę poprostu na ten temat sie dokształcilam,ale to raczej dla siebie,ewentualnie moge sie sprzeciwić jak ktoś próbuje wiązać autyzm ze szczepieniem,bo to niestety jest nagminne

--------------------


ulla
nie, 06 kwi 2014 - 21:50
CYTAT(rysa154 @ Sun, 06 Apr 2014 - 19:18) *
Dlatego wlaśnie,ze nie mam i nie będę nigdy miec pewności jak szczepionka wpłynęła na moje dziecko nie wałkuje tego,



Trochę wałkujesz, bo się chyba nad czymś zastanawiasz. I dobrze.

Jeżeli z tego zastanawiania się i wątpliwości miałby powstać projekt naukowy, na temat bezpieczeństwa szczepień, skutków ubocznych itp. (i znajdzie się kolejny ktoś kto się tym poważnie zajmie i akurat coś odkryje) to jest to objaw pozytywny, jak sądzę, też tak mam i się przed tym nie bronię.
W jakimś sensie wszyscy jesteśmy szczurami laboratoryjnymi.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 06 kwi 2014 - 21:50
Post #19

CYTAT(rysa154 @ Sun, 06 Apr 2014 - 19:18) *
Dlatego wlaśnie,ze nie mam i nie będę nigdy miec pewności jak szczepionka wpłynęła na moje dziecko nie wałkuje tego,



Trochę wałkujesz, bo się chyba nad czymś zastanawiasz. I dobrze.

Jeżeli z tego zastanawiania się i wątpliwości miałby powstać projekt naukowy, na temat bezpieczeństwa szczepień, skutków ubocznych itp. (i znajdzie się kolejny ktoś kto się tym poważnie zajmie i akurat coś odkryje) to jest to objaw pozytywny, jak sądzę, też tak mam i się przed tym nie bronię.
W jakimś sensie wszyscy jesteśmy szczurami laboratoryjnymi.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
gosiagosia
pon, 07 kwi 2014 - 08:10
CYTAT
Nie. Tak jak nie jest pewne, że w 100% dobra szczepionka zadziała jak powinna.

masz na mysli skutki uboczne czy ochrone przed choroba?
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post pon, 07 kwi 2014 - 08:10
Post #20

CYTAT
Nie. Tak jak nie jest pewne, że w 100% dobra szczepionka zadziała jak powinna.

masz na mysli skutki uboczne czy ochrone przed choroba?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
> wycofana szczepionka przeciw gruźlicy
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 01:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama