Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia

Zajęcia dla dzieci to ważny element ich rozwoju emocjonalnego i fizycznego. Wybierając coś dla swojego dziecka, zawsze kieruj się jego predyspozycjami - zajęcia mają być przyjemnością dla malucha. Oferta prezentowana na naszych łamach to propozycje o różnym stopniu trudności i wymagające różnego zaangażowania czasowego. O ile zajęcia plastyczne zwykle zajmą dziecku 2-3 godziny tygodniowo, o tyle szkoła tańca to już wiele godzin zajęć. Wybierz koniecznie miejsowość, w której mieszkasz, by zawęzić listę do propozycji, które mogą Cię zainteresować.

Zajęcia dla dzieci - cała Polska - 02-12-2016
Wybierz miejscowość
FLORA W ZIMOWEJ SZACIE
wycieczka przyrodnicza po parku wilanowskim
 - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy na ostatnią w tym roku wycieczkę przyrodniczą po wilanowskim parku, który w zimowej odsłonie prezentuje się niesamowicie! ________________________________________ Gdzie się skryły na zimę zawilce i krokusy? Jak rozpoznać różne gatunki drzew po korze? Jakie zimozielone rośliny zobaczyć można w królewskich ogrodach? Zapraszamy n... (więcej)
OBSERWACJE i WARSZTATY ORNITOLOGICZNE
zajęcia dla rodzin w parku wilanowskim
 - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy do ogrodów wilanowskich na spotkania z ptakami! Zima to czas, kiedy skrzydlaci mieszkańcy parków i ogrodów chętnie przylatują do przygotowywanych dla nich karmników. Na niezamarzających fragmentach jeziora i potoku licznie gromadzą się kaczki, mewy, czaple i kormorany. W Wilanowie mamy niepowtarzalną możliwość obserwowania ich z bliska! ... (więcej)
Święty Mikołaj znany i nieznany – Mikołajki w Muzeum Okręgowym w Toruniu - Toruń - zajęcia dla dzieci Zapraszamy do zapisywania się na mikołajkowe zajęcia w Muzeum Okręgowym. Uczestnicy będą mieli okazję lepiej poznać świętego Mikołaja oraz wysłać do niego list. Szczegółowy program oraz informacje o zapisach na zajęcia: www.muzeum.torun.pl/aktualnosc-5-346-swietymikolajznanyinieznany.html... (więcej)
PRZYRODNICZO-ŚWIĄTECZNE WARSZTATY KREATYWNE | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Patyk – nie wymaga loginu i hasła, nie trzeba go ładować ani aktualizować, ma tysiąc zastosowań i znaleźć można go niemalże wszędzie. Zapraszamy na warsztaty rodzinne, w czasie których poznamy niegdysiejsze zabawy z zastosowaniem patyków, dowiemy się, jak patyki wykorzystują zwierzęta (np. bobry), a także co to są i gdzie żyją chruściki. Wspó... (więcej)
ŚWIĄTECZNA PODŁAŹNICZKA | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zanim w okresie świąt Bożego Narodzenia w polskich domach zagościła choinka, znana i popularna była podłaźniczka, zwana czasem jutką, sadem rajskim lub wiechą albo bożym drzewkiem. Była to najczęściej gałąź sosny albo czubek jodły lub świerku, które zawieszano pod sufitem. Zdobiono je jabłkami, orzechami, ciasteczkami, kolorową bibułą, słomianymi g... (więcej)
CZY KRÓL JAN III WYSYŁAŁ KARTKI ŚWIĄTECZNE? | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Sprawdzimy, czy dzisiejszy papier nadawałby się na „królewską pocztówkę”. Dowiemy się, czy król mógł spisać życzenia długopisem. Poznamy charakter pisma Jego Królewskiej Mości. Odpowiemy na pytanie, w jaki sposób król mógł rozesłać karty świąteczne i czy 300 lat temu w ogóle można było wydrukować pocztówkę. Wszyscy uczestnicy warsztatów... (więcej)
„PIERWSZA GWIAZDKA” NA GWIAZDKĘ! | bezpłatne lekcje muzealne dla grup - Warszawa - zajęcia dla dzieci „Pierwsza gwiazdka” to zajęcia o tradycjach bożonarodzeniowych związanych z dekorowaniem domu, potrawami wigilijnymi, muzyką świąteczną. Pokażemy, że postać Świętego Mikołaja powszechnie przedstawianego dziś jako gruby krasnal w czerwonym palcie ma niewiele wspólnego z pierwowzorem – biskupem w ornacie i mitrze. Zastanowimy się te... (więcej)
ŻYWE HISTORIE OGRODOWYCH RZEŹB | warsztaty dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy na ostatnią w tym roku wycieczkę przyrodniczą po wilanowskim parku, podczas której staniemy się detektywami i będziemy rozszyfrowywać znaczenia ogrodowych rzeźb. ________________________________________ Spacerując po wilanowskim ogrodzie, możemy trafić na wiele rzeźb zwierząt. Czy to dlatego, że król Jan III bardzo lubił zwierzęta? By... (więcej)
PRZYRODA W PAŁACU | warsztaty dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Czy w pałacu wilanowskim można spotkać żywe zwierzęta? Dziś już nie, ale kiedyś były w nim psy, a nawet... oswojona wydra! Wyruszymy w podróż po pałacu, szukając w nim zwierząt, które są ukryte w dekoracjach pałacowych i przyczajone na barokowych obrazach. ________________________________________ TERMIN: 20 listopada, godz. 10.00–12.00 ora... (więcej)
TROPY I ŚLADY ZWIERZĄT | warsztaty dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z przyrodą, w czasie którego wasze dzieci poznają współczesne formy obserwowania przyrody. Dlaczego birdwatching jest tak popularny w dzisiejszych czasach? Jak podejść zwierzynę i jej nie spłoszyć? Jak rozpoznać ślady bytowania zwierząt i nie pomylić tropów lisa i psa? Zapraszamy do ogrodów wilanowskich na niezwykł... (więcej)
WARSZTATY CERAMICZNE dla dzieci | Wilanów - Warszawa - zajęcia dla dzieci Czym fajans różni się od porcelany – kolorystyką, rodzajem szkliwa, szlachetnością? Tego dowiemy się w trakcie warsztatów poświęconych wyrobom i dekoracjom ceramicznym, zwanym dawniej farfurami. Zajrzymy też do XVII-wiecznego Gabinetu Farfurowego i opowiemy o ceramice znajdującej się w kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie. ________________... (więcej)
Malowanie bombek - Warszawa - zajęcia dla dzieci Warsztat malowania bombek ceramicznych. Po pomalowaniu prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym. Koszt: 36 pln Cena obejmuje instruktaż, koszt materiałów, szkliwienie oraz wypał. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Jeżeli macie ochotę wziąć udział w warsztatach, prześlijcie zgłoszenie na adres: joanna@madebyyou.pl.... (więcej)
Ozdoby choinkowe z gliny - Warszawa - zajęcia dla dzieci Nauka lepienia z gliny ozdób choinkowych. Warsztaty 2-etapowe Po ulepieniu i wyschnięciu, prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym. Na kolejnym spotkaniu w dniu 25.11 (17.30-19) prace malujemy farbami do ceramiki i ponownie wypalamy. Koszt: 35 pln Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Jeżeli macie ochotę wziąć udział w warsztatach, ... (więcej)
Warsztaty programowania Scratch Mecz - Warszawa - zajęcia dla dzieci
Kids Code Fun  Warszawa
Warsztaty programowania dla dziewczynek 12-16 letnich w Scratchu. Scratch Mecz coraz bliżej, dlatego organizujemy kolejny bezpłatny trening przed najbardziej oczekiwanym konkursem programistycznym dla dziewczyn! Już 20 listopada poprowadzimy warsztaty programowania tylko dla dziewczyn razem z Organizacją Skool, w ramach międzynarodowego proj... (więcej)
Kreatywne zajęcia dla dzieci 7-9 lat. - Gdańsk - zajęcia dla dzieci Zajęcia rozwijające kreatywność i twórczość dzieci. Prowadzone przez psychologa i trenera Odysei Umysłu pod hasłem "Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem". Czas trwania: 60 minut Ilość miejsc w grupie: 7 Koszt: 140 zł /miesiąc ( 4 spotkania w miesiącu) Zapisy i informacje: 505 494 159, in... (więcej)
CZEGO MOŻEMY NAUCZYĆ SIĘ OD ZWIERZĄT | warsztaty dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Podziwiamy świat przyrody. A gdyby tak zwierzęta stały się naszymi nauczycielami? W trakcie warsztatów dowiemy się, jak ważna jest precyzja u pszczoły miodnej, bóbr pokaże nam, jak być dobrym gospodarzem, czym jest minimalizm według jerzyków, a o tym, jakie cechy powinien mieć dobry przywódca, dowiemy się od wilków. Ponadto odkryjemy zwierzęcych re... (więcej)
STORYTELLING | posłuchaj legend w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Jakie skarby król Jan III kazał zakopać pod słynnym dębem Bartkiem? Jakie przygody spotkały królewskiego błazna o imieniu Józek? Skąd się wzięło powiedzenie „rozebrał się jak do rosołu”? Dowiedz się tego w sobotni wieczór, słuchając legend opowiadanych w Wilanowie! ________________________________________ Znane, mało znane i zupeł... (więcej)
TRZECH FILOZOFÓW | warsztaty filozoficzno-kaligraficzne dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zwiedź pałac w Wilanowie nieco inaczej! Udaj się na spacer z przewodnikiem filozofem i kaligrafem. Poszukamy odpowiedzi na pytanie: kim jest filozof? Zastanowimy się nad tym, co rozstrzyga o wartości znajdujących się w pałacu przedmiotów. ________________________________________ Podczas warsztatów w przystępny dla dzieci sposób odwołamy się ... (więcej)
 
Akademia Szkraba  Bydgoszcz
Serdecznie zapraszamy na zajęcia ogólnorozwojowe dla Małych Szkrabów. To 1,5 godzinne spotkania pełne ruchu, muzyki, zabaw kolorami i fakturami. Spotkania odbywają się 1x w tygodniu. Aktualnie zbieramy chętnych do grupy czwartkowej (spotkania 17:00 - 18:30). Posiadamy także pojedyncze wolne miejsca w funkcjonujących już grupach. Pierwsze zajęcia (s... (więcej)
BEZPŁATNY LISTOPAD w Muzeum Pałacu w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego już po raz piąty Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie razem z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Łazienkami Królewskimi i Zamkiem Królewskim na Wawelu udostępniają w listopadzie swoje zbiory bezpłatnie! _______________________________________________________________________________________ ... (więcej)
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE | wycieczka przyrodnicza | park wilanowski - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy do wilanowskiego parku na rodzinną wycieczkę przyrodniczą! ________________________________________ W czasie wycieczki opowiemy uczestnikom o podróżach, które odbywają zwierzęta i rośliny. Dowiemy się, jakie ptaki odlatują na zimę, a jakie przylatują do Polski, by tu spędzić najzimniejsze miesiące roku. Opowiemy, po co klonowym na... (więcej)
MALI ODKRYWCY - Ostrołęka - zajęcia dla dzieci
Empatyczny Tygiel  Ostrołęka
Zabawa, to dzięki niej nasze dzieci w przyjemny sposób poznają otaczający je świat, rozwijają się emocjonalnie, intelektualnie, ruchowo, estetycznie i duchowo. Dlatego też powinna być kreatywna, by wspierać dziecko na każdym etapie rozwoju. Zabawy manipulacyjne uczą panowania nad własnym ciałem. Pozwalają na poznawanie właściwości przedmiotów: kons... (więcej)
KOLOROWY ŚWIAT WYOBRAŹNI

 - Ostrołęka - zajęcia dla dzieci
Empatyczny Tygiel  Ostrołęka
Spotkania rozbudzają i rozwijają wrażliwość estetyczną oraz indywidualne zdolności twórcze, pobudzają kreatywność, odkrywają przyjemność tworzenia. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość ekspresji emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Wszelkiego rodzaju nawlekanie, kolorowanie, wycinanie, wyklejanie to świetne ćwiczenia przegotowujące dzi... (więcej)
\ 29 października 2016 (sobota) zapraszamy na kolejne warsztaty w Centrum Szkła i Ceramiki! Tym razem będzie kolorowo-owocowo:) Dowiecie się, czym jest martwa natura i jak stworzyć swoją własną, owocową kompozycję malarską, a panowie hutnicy wyczarują specjalnie dla Was szklane jabłka i gruszki. Może trafić się też jakaś dynia ;) godz. 10.00 ̵... (więcej)
Centrum Edukacyjne TUTA - Gdańsk - zajęcia dla dzieci Centrum Edukacyjne TUTA jest miejscem, w którym każdy - duży i mały, znajdzie coś dla siebie. Oferujemy Państwu: - zajęcia terapeutyczne, - Klub Malucha - wsparcie rodzinnego dietetyka - zajęcia rozwijające dla maluszków - wsparcie w rozwoju umiejętności Waszych dzieci - zajęcia muzyczne ZAJĘCIA TANECZNE: ZUMBA KIDS, TANIEC WSPÓŁCZESNY I... (więcej)
PROJEKT FOLWARK | warsztaty architektoniczne dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci W dniach 14–15 października w wilanowskim pałacu architekci i edukatorzy z Bułgarii, Hiszpanii, Danii, Holandii i Polski poprowadzą rodzinne warsztaty edukacji architektonicznej – Projekt Folwark. Do wspólnego projektowania zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9–15 lat. ________________________________________ Folwark wilanowsk... (więcej)
ZAGADKA KRÓLEWSKIEGO FOLWARKU | warsztaty dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy Was na przyrodniczą podróż w czasie. Przeniesiemy się 300 lat wstecz, żeby zobaczyć, jak wyglądał królewski folwark w Wilanowie! ________________________________________ Gdzie znajdował się folwark króla Jana III? Jakie hodowano tam zwierzęta? Czy coś z dawnego folwarku postało do dzisiaj? Na te i wiele innych pytań poznacie odpow... (więcej)
O CZYM SZUMIĄ DRZEWA | warsztaty dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Serdecznie zapraszamy do udziału w przyrodniczej wycieczce z przewodnikiem po ogrodach wilanowskich. W trakcie spaceru uczestnicy poznają rodzime i egzotyczne gatunki drzew parkowych, dowiedzą się, jak wygląda historia życia drzewa oraz dlaczego drzewa jednego gatunku mogą mieć zupełnie rożne pokroje. ________________________________________ TE... (więcej)
Moc uczuć - Ostrołęka - zajęcia dla dzieci
Empatyczny Tygiel  Ostrołęka
"Początek tkwi nie w głowie, ale w sercu" M. Gorki W atmosferze dobrej zabawy dzieci będą mogły poznawać siebie i swoje umiejętności. Zajęcia mają na celu wzmocnienie inteligencji emocjonalnej i społecznej, poczucia własnej wartości, rozwijanie umiejętności wyrażania siebie i swoich potrzeb, zwiększenie samoświadomości. W trakcie spotkań wykor... (więcej)
Empatyczna Doświadczalnia - Ostrołęka - zajęcia dla dzieci
Empatyczny Tygiel  Ostrołęka
Zapach, smak, wzrok, słuch, równowaga, dotyk – zmysły, dzięki nim nasze dzieci poznają świat. Dla prawidłowego rozwoju warto stymulować je od samego początku. Dzieci uwielbiają się brudzić, dotykać błota i różnych mniej lub bardziej znanych im konsystencji, wąchać je i smakować, sprawdzać jakie dźwięki wydaje rozsypywana kasza, jak migocze br... (więcej)
Dzieciniec - 4h zajęcia adaptacyjne dla 2-3latków - Warszawa - zajęcia dla dzieci
klub Dobra  Warszawa
Dzieciniec to blok czterech godzin, które dzieciaki spędzają u nas. Blok podzielony jest na intensywne zajęcia, swobodną zabawę, odpoczynek i obiad (zupa lub inny posiłek). Podczas zajęć będziemy malować, lepić, skakać, nawiązywać interakcję z innymi dziećmi i przygotowywać się do przedszkola. Będziemy podążać za dziećmi i ich potrzebami, dbając ... (więcej)
Pierwsze kroki w Narodowym Muzeum Morskim - Gdańsk - zajęcia dla dzieci Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza naszych najmłodszych zwiedzających, jedno, dwu i trzylatków na cykl morskich warsztatów. Każde spotkanie poświęcone jest określonemu tematowi i pozwala maluchom na stawianie pierwszych kroków w muzeum. Edukatorzy, przez gry i zabawy, wprowadzą dzieci w świat morskich tajemnic. - Przyg... (więcej)
kreatywne zajęcia dla niemowlaków / dzieci od 6 do 18 miesiąca i rodziców - Świdnica - zajęcia dla dzieci
Studio Bambini  Świdnica
Zapraszamy na nowe zajęcia w Świdnicy- Bam Mini!!!! Zajęcia skierowane są do dzieci od 6 do 18 miesiąca i rodziców. To wspaniały czas na kreatywną wspólną zabawę i naukę dla rodzica i dziecka. To czas na rozwój wielorakich inteligencji, poznawanie i rozwój możliwości psycho-ruchowych dziecka, rozwój społeczny. To czas na otwarcie umysłu na nowe d... (więcej)
BELLO DANCE taniec współczesny dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zajęcia we wtorek, godz. 17.40-18.25. Instruktor: Santi Bello. Lekcje tańca współczesnego dla dzieci w wieku 7-12 lat, prowadzone przez znakomitego tancerza i choreografa – Santiaga Bello, który swoją pasją, artyzmem i hiszpańskim temperamentem wprowadza uczestników w świat muzyki, tańca i estetyki ruchu. Zajęcia taneczne w formie ćwiczeń... (więcej)
BELLO DANCE taniec współczesny dla młodzieży - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zajęcia we wtorek, godz. 18.35-20.05. Instruktor: Santi Bello. Opłata: 90 zł/m-c. Pojedyncze zajęcia 30 zł. Zajęcia tańca współczesnego kładą nacisk na rozwój świadomości ciała oraz ekspresję ruchu. Autorskie choreografie zaproponowane przez Santiaga Bello, oprócz nauki kroków i właściwej techniki, pozwalają także na taneczne improwizacje i mo... (więcej)
Kickboxing dla Dzieci od 5 roku życia - Gdańsk - zajęcia dla dzieci Treningi dla dzieci i młodzieży (5-14 lat ) Zajęcia poprowadzi Paulina Matusiak Zdobywca Pucharu Polski w Kickboxingu 2016 Instruktor sportu Kickboxing (PZKB) Czarny pas w Kickboxingu I DAN - Trening - Zabawa - Dyscyplina - Samokontrola - Współpraca w grupie - Egzaminy na stopnie https://www.facebook.com/Kickboxingdladzieci/... (więcej)
Kwiaty i origami | warsztaty origami dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Kiedy wiśnie pokrywają się bladoróżowym kwieciem, Japończycy tłumnie ruszają do parków, by podziwiać piękno przyrody. Kwiaty szybko przekwitają, więc trzeba się cieszyć ich widokiem, póki trwa. Czy można zatrzymać te ulotne chwile? Czy może nam w tym pomóc sztuka składania papieru – origami? Najpierw jednak usłyszymy o Ogrodzie Niebios i dzie... (więcej)
Pod skrzydłami żurawia | warsztaty origami dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Co to jest klangor? Czy żurawie mają coś wspólnego z baletem? Kto podróżował na grzbiecie żurawia? W czasie warsztatów nie tylko dowiemy się, dlaczego Japończycy tak lubią żurawie, ale nauczymy się również składać najsłynniejszy model origami – właśnie żurawia. ODBIORCY: dzieci w wieku 6–12 lat MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III... (więcej)