Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia

Zajęcia dla dzieci to ważny element ich rozwoju emocjonalnego i fizycznego. Wybierając coś dla swojego dziecka, zawsze kieruj się jego predyspozycjami - zajęcia mają być przyjemnością dla malucha. Oferta prezentowana na naszych łamach to propozycje o różnym stopniu trudności i wymagające różnego zaangażowania czasowego. O ile zajęcia plastyczne zwykle zajmą dziecku 2-3 godziny tygodniowo, o tyle szkoła tańca to już wiele godzin zajęć. Wybierz koniecznie miejsowość, w której mieszkasz, by zawęzić listę do propozycji, które mogą Cię zainteresować.

Zajęcia dla dzieci - cała Polska - 30-06-2015
Wybierz miejscowość
Pod parasolkami - warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym - Warszawa - zajęcia dla dzieci W lipcowe i sierpniowe wtorki, czwartki i niedziele, w godz. 11.00–15.00 zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i ich opiekunów na spotkania przyrodnicze dotyczące bioróżnorodności ogrodów wilanowskich. W ramach programu odbędą się spotkania o pięciu różnych tematach: drzewach, ptakach, ssakach, bezkręgowcach wodnych i owadach lądowych. Na każ... (więcej)
Pod parasolkami - warsztaty dla najmłodszych - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy najmłodszych miłośników przyrody i ich rodziców na fascynującą wyprawę do świata natury w ramach otwartych, letnich spotkań „Pod parasolkami”. W lipcowe i sierpniowe środy, piątki oraz niedziele w godz. 11.00–15.00 wspólnie odkrywać będziemy świat przyrody wilanowskich ogrodów. W programie realizowane będą trzy różne... (więcej)
Program towarzyszący wystawie \ Ekspozycja prezentuje artystyczne relacje awangardowej sztuki i literatury początków XX wieku, za punkt odniesienia przyjmując twórczość Tadeusza Peipera, wybitnego poety, krytyka i teoretyka sztuki. Peiper znany jest w Polsce jako najbardziej prominentna postać środkowoeuropejskiej awangardy i założyciel czasopisma „Zwrotnica” (19... (więcej)
Zajęcia w ramach Lata w MNW - Warszawa - zajęcia dla dzieci Lato w MNW dla wszystkich!!! Przyjdź latem do Muzeum. 30 czerwca 2015 roku startuje „Lato w MNW” – specjalny wakacyjny program organizowany z myślą o wszystkich gościach placówki. Przyjemnie spędzisz czas i poczujesz wakacyjną atmosferę. W lipcu i sierpniu Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na pełne wrażeń spotkania ze sztuką. ... (więcej)
To moje! Historia ekslibrisu - warsztaty - Warszawa - zajęcia dla dzieci Podczas zajęć o historii ekslibrisu przekonamy się, na ile tradycja królewskich ekslibrisów może zainspirować młode pokolenie Polaków w poszukiwaniach sposobów na wyrażenie swojej indywidualności oraz wyznawanych wartości. TERMINY: 11 i 12 lipca 2015, godz. 10.30–12.00 MIEJSCE: namiot Scriptorium Villa Nova (przy wejściu do parku) ODBIOR... (więcej)
Papier papierowi nierówny - warsztaty - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy w niezwykłą podróż w odległe czasy króla Jana III. Przekonamy się, że papier papierowi nierówny! Dzieci dowiedzą się, co drukował król Jan III, a ponadto sami poeksperymentują z papierem i na papierze, odkrywając, że faktura nie jest raz na zawsze przypisana przedmiotom – można ją dowolnie zmieniać i tworzyć od nowa. Zajęcia poprow... (więcej)
Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich - Warszawa - zajęcia dla dzieci W Muzeum Narodowym w Warszawie od 18 czerwca do 9 sierpnia można podziwiać najcenniejsze zabytki sztuki japońskiej z państwowych zbiorów polskich. Wystawa prezentuje obiekty z okresu od XVII do XX wieku, m.in.: drzeworyty ukiyo-e i shin hanga, malarstwo, rzeźbę, tkaniny, militaria, ceramikę, wyroby z brązu, laki i emalii cloisonné. Ekspozycji t... (więcej)
Zielone Wakacje - letnie spotkania z egzotyczną kulturą Azji i Afryki
 - Toruń - zajęcia dla dzieci Zielone wakacje – letnie spotkania z egzotyczną kulturą Azji i Afryki (01.07-31.08.2015 r.) Wakacyjne propozycje działań edukacyjnych Muzeum Okręgowego w Toruniu obejmują zajęcia realizowane przy wystawach stałych i czasowych. Proponowane spotkania mają na celu zachęcić do aktywnego spędzenia wolnego czasu, łącząc w sobie el... (więcej)
SZKOŁA BALETOWA NEOCLASSICA - BALET DLA DZIECI - Warszawa - zajęcia dla dzieci Szkoła Baletowa Neoclassica to pierwsza w Polsce prywatna, autorska szkoła baletowa z wieloletnim programem nauczania. Szkoła jest przeznaczona dla dzieci, które poważnie myślą o karierze jako tancerz/tancerka. Oferujemy naukę: - baletu klasycznego - baletu neoklasycznego i postneoklasycznego - stretchingu - modern dance i tańca współczesn... (więcej)
Warsztaty wypieku piernika w Muzeum Toruńskiego Piernika - Toruń - zajęcia dla dzieci Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na warsztaty, które odbywać będą się w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej 4. Warsztaty odbywać będą się o pełnych godzinach, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 17:00. Rezerwacji można dokonywać od poniedziałku do piątku pod nr tel. (56) 656 70 87 w godz. od 8:00 do 16:00. W ... (więcej)
Wakacje 2015 w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu - Wrocław - zajęcia dla dzieci Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprasza dzieci z rodzicami na warsztaty prowadzone w ramach akcji WAKACJE W MUZEUM 2015. Warsztaty organizowane w każdą wakacyjną środę o godz. 11.00, będą trwały półtorej godziny i składać się będą z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzimy wystawy i porozmawiamy o znajdujących się w muze... (więcej)
Egzotyczni mieszkańcy pałacu i parku - warsztaty - Warszawa - zajęcia dla dzieci Na najbliższych warsztatach dowiemy się, kto był czworonożnym pupilem króla Jana III, a także poznamy inne zwierzęta, które mieszkały na królewskim dworze. Część z nich była bardzo egzotyczna... Aktualnie na terenie ogrodów również można spotkać zwierzęta i rośliny z dalekich stron. Skąd przybyły? Jak radzą sobie w nowym środowisku? Na te i wie... (więcej)
Tajemnice rezerwatu Morysin - wycieczka przyrodnicza - Warszawa - zajęcia dla dzieci Rezerwat przyrody Morysin to miejsce niezwykłe. Tu, w granicach miasta, można zobaczyć fragment dawnego lasu łęgowego pełnego ogromnych drzew, wykrotów i podmokłości. Tu też znajdują się ruiny budowli, które zdobiły niegdyś park romantyczny. W czasie spaceru będzie można poznać niezwykłą historię i bogactwo przyrodnicze tego obszaru. TERMIN: 28 ... (więcej)
Lato z Pracownią - Wrocław - zajęcia dla dzieci Pracownia Artystyczno-Edukacyjna zaprasza dzieci w wielu 7-10 lat na pięciodniowe letnie turnusy zajęć. W programie*: gry i zabawy zajęcia plastyczne codzienne wycieczki (m.in. Zoo, Muzeum powozów w Galowicach, Muzeum Ludowe w Marcinowie, Kino, Park dinozaurów, Sala zabaw) opieka 2 instruktorów w godzinach 8.00-17.00 obiad oraz podwieczorek w... (więcej)
17.06 - Zajęcia plastyczno - muzyczne - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy dzieci w wieku 2-3 lat wraz z rodzicami na specjalnie przygotowane, bezpłatne zajęcia plastyczno - muzyczne. Zajęcia odbywają się w środy 10, 17 i 24 czerwca (w godz. 10 - 11) w naszym przedszkolu przy ul. Racławickiej 120. W programie m.in.: - elementy pedagogiki, zabawy i ruchu rozwijającego W. Sherborne - zabawy muzyczne z wykorz... (więcej)
13.06 - „Kokosowe granie” – zajęcia muzyczno-plastyczne dla rodziców z dziećmi w wieku 5-8 lat - Warszawa - zajęcia dla dzieci Fundacja RoRo zaprasza rodziców z dziećmi w wieku 5-8 lat na zajęcia muzyczno-plastyczne, podczas których będziemy samodzielnie wykonywać instrumenty perkusyjne z kokosa oraz wspólnie na nich grać. Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą po dwa widelce i dwie łyżki. Spotkanie poprowadzi Piotr Szeliga – nauczyciel gry na: pianinie, gitarze akord... (więcej)
Eco-Zielnik - Warszawa - zajęcia dla dzieci Eco-Zielnik Warsztaty plastyczne dla dzieci W niedzielę 21 czerwca o godzinie 13.30 zapraszamy na ekologiczne, wakacyjne warsztaty plastyczne na dzieci w naszym fortowym ogródku. Podczas warsztatów będziemy tworzyć piękne ekodoniczki wykorzystując i dając drugą szansę plastikowym pudełkom, papierowym kubeczkom i innym popularnych w naszych do... (więcej)
Haiku. Lubię to! - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne poświęcone haiku – japońskiej formie poetyckiej. Wilanowska kolekcja sztuki dalekowschodniej rozbudzi talenty artystyczne najmłodszych i przeniesie ich w świat estetyki Kraju Kwitnącej Wiśni. Projektowanie wymarzonego drzewa, poszukiwanie „liściastych” słów i tworzenie poezji –... (więcej)
Warsztaty ,,Moda na znaczkach - znaczki w modzie\ 14 czerwca 2015 o godz. 12:00 w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu odbędą się warsztaty dla dzieci związane z nową wystawą ,,Moda na znaczkach - znaczki w modzie". Będą to warsztaty ,,Moda z recyklingu" oraz zabawy plastyczne inspirowane modowym designem. Prosimy o zapisy, tel: 71 346 95 84. Wstęp bezpłatny Serdecznie zapraszamy!... (więcej)
Botaniczne ciekawostki wilanowskich ogrodów - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy młodszych i starszych miłośników przyrody do wspólnego odkrywania bogactwa roślin w ogrodach wilanowskich! W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli poznać metody badawcze stosowane przez botaników, dowiedzieć się, co rośliny mówią nam o otaczającym je środowisku, a także jak w życiu codziennym zastosować dziko żyjące, parkowe rośliny... (więcej)
Dziki Morysin - spacer po rezerwacie przyrody - Warszawa - zajęcia dla dzieci Dziki, tajemniczy, niezwykły – rezerwat przyrody Morysin. Zapraszamy do udziału w nowym programie warsztatów przyrodniczych organizowanym przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Morysin to miejsce niezwykłe z wielu względów. Można tu zobaczyć przeróżne, niekiedy rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Można poczuć ducha XIX-wiecznych og... (więcej)
Parkowanie z książką - Warszawa - zajęcia dla dzieci Ruszyła kolejna edycja „Parkowania z książką”, muzealnego programu promującego czytelnictwo wśród gości odwiedzających ogrody historycznej rezydencji królewskiej. Zachęcamy amatorów czytania w plenerze do spędzania miłych chwil z lekturą w ogrodzie wilanowskim. Przy wejściu do parku znajduje się regał z książkami do wypożyczenia. W s... (więcej)
Rodzinny weekend w Muzeum - Toruń - zajęcia dla dzieci 29 maja (piątek) godz. 11.00, 13.00 – Średniowieczne zabawy dziecięce – zabawy wzorowane na grach sprzed kilkuset lat znanych z obrazów dawnych mistrzów (dziedziniec wewnętrzny budynku przy ul. Św. Jakuba 20a) Zgłoszenia: Dział Archeologii 56/ 66 05 658 30 maja (sobota) godz. 10.00 – Świat toruńskiego piernika ... (więcej)
Budowa lalki teatralnej - 
Warsztaty plastyczne dla dzieci z teatrem lalek Igraszka
 - Warszawa - zajęcia dla dzieci Budowa lalki teatralnej - Warsztaty plastyczne dla dzieci z teatrem lalek Igraszka Naszych młodych widzów, których urzekło ostatnie przedstawienie „Podróż za horyzont” w wykonaniu teatru lalek zapraszamy na niesamowite warsztaty teatralne. Spodobały wam się lalki z naszego teatrzyku? Na tych zajęciach pokażemy Wam jak samodzieln... (więcej)
Życie w ściółce - warsztaty przyrodnicze - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy młodszych i starszych miłośników przyrody do wspólnego odkrywania bogactwa roślin oraz zwierząt w ogrodach wilanowskich! W czasie rodzinnych warsztatów „Życie w ściółce” uczestnicy dowiedzą się, jakie organizmy mogą przebywać w parkowej ściółce, czym mogą się żywić i jakie mają przystosowania do swojego „przyziemnego... (więcej)
LEGO LAb - zajęcia eksperymentalno-naukowe - Piaseczno - zajęcia dla dzieci
Legowisko  Piaseczno
Cykl zajęć obejmuje 4 spotkania, na których dzieci m.in. - zmienią się w archeologów i podejmą próbę wydobycia cennych znalezisk, - dowiedzą się co to jest ciecz nienewtonowska i zmierzą się z ruchomymi piaskami, - stworzą myślącą masą (którą zabiorą do domu), - przeprowadzą misję ratunkową i poznając prawa fizyki będą ścigać się z czasem, - i... (więcej)
Zajęcia ogólnorozwojowe - Hocki Klocki - Piaseczno - zajęcia dla dzieci
Legowisko  Piaseczno
Serdecznie zapraszamy na cykl zajęć Hocki Klocki - przygotowanie do przedszkola. Start: 12.05.2015 godz 9.3010.30 dzieci 2-3,5 lata 12.05.2015 godz. 11.00-12.00 dzieci 3,5-5 lat Zajęcia te są świetnym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat nauki poprzez zabawę. Podczas wspólnych zabaw wykorzystujemy między innymi rewelacyjne zestawy LEGO... (więcej)
Akademia Młodego Plastyka we Wrocławiu - Wrocław - zajęcia dla dzieci Akademia Małego Plastyka to prywatna pracownia plastyczna dla dzieci w wieku 6-8 lat. NA ZAJĘCIACH POZNAJEMY RÓŻNORODNE TECHNIKI PLASTYCZNE, NABYWAMY UMIEJĘTNOŚĆ KREATYWNEGO MYŚLENIA ORAZ CZYNNOŚCI MANUALNYCH. POZNAJEMY PODSTAWY HISTORII SZTUKI, NAWIĄZUJEMY NOWE KONTAKTY Z RÓWIEŚNIKAMI SPĘDZAJĄC WOLNY CZAS W PRZYJAZNEJ... (więcej)
Akademia Młodego Plastyka we Wrocławiu - Wrocław - zajęcia dla dzieci Akademia Małego Plastyka to prywatna pracownia plastyczna dla dzieci w wieku 6-8 lat działająca na terenie Wrocławia przy ul Jedności Narodowej 114/1. Zajęcia prowadzone będą od 1 CZERWCA od poniedziałku do czwartku włącznie w godzinach od 15:00-16:30. ZAPRASZAMY !!! ZAPISY TRWAJĄ !! ... (więcej)
Egurrola Dance Kids zaprasza na bezpłatne lekcje otwarte dla nowych klientów! - Warszawa - zajęcia dla dzieci W dniach 10 i 17 maja zapraszamy do Centrum Handlowego Blue City, gdzie odbędą się darmowe lekcje otwarte dla nowych klientów Egurrola Dance Kids. To doskonała okazja do tego, by zobaczyć, jak przebiegają zajęcia taneczne dla dzieci w tej szkole i zapoznać się z ofertą przygotowaną na sezon jesienny. Z lekcji mogą skorzystać dzieci w wieku 4-15... (więcej)
Zioła z królewskiej apteki - wycieczka przyrodnicza - Warszawa - zajęcia dla dzieci W czasie wycieczki przyrodniczej „Zioła z królewskiej apteki” będzie można dowiedzieć się, jakie rośliny rosły w ogrodach użytkowych otaczających pałac w Wilanowie za czasów króla Jana III i jaką leczniczą moc im przypisywano. Spacerując po parkach krajobrazowych, poznamy również zdrowotne moce dzikich kwiatów rosnących aktualnie w przy... (więcej)
CAMERA OBSCURA - Wrocław - zajęcia dla dzieci
CRZ Krzywy Komin  Wrocław
Sobota: 30.05.2014r. godz. 11:00 W dzisiejszych czasach każdy może robić zdjęcia. Nie ogranicza nas ilość klatek na filmie czy wymogi sprzętowe. Zdjęcie można zrobić zwykłym telefonem. Czy to źle? Nie! Rozwój techniki jest potrzebny i ułatwia życie artystom. Warto jednak pamiętać o początkach fotografii. Dlatego na zajęciach wrócimy do jej źr... (więcej)
GRAFIKA NA CERAMICE - Wrocław - zajęcia dla dzieci
CRZ Krzywy Komin  Wrocław
Warsztaty odbywają się w ramach Festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Sobota: 23.05.2014r. godz. 11:00 Dzieci będą miały okazję stworzyć autorską, niepowtarzalną kompozycję graficzną na dostępnej ceramice (filiżanki, kubki, talerze itp.) Warsztatowicze mogą skorzystać z gotowych motywów lub zaprojektować autorskie, a wszystko to w klimacie pięknego dwu... (więcej)
CZEKOLADA DOBRA NA WSZYSTKO - Wrocław - zajęcia dla dzieci
CRZ Krzywy Komin  Wrocław
31.05.2015 r. 11:00 Na warsztatach kulinarnych przyjaznych rodzicom z dziećmi wspólnie stworzymy zyskujące coraz większą popularność cupcakes. Te niewielkie babeczki poprzez fantazyjne dekoracje oraz nieograniczone warianty smakowe sprawdzą się na każdą okazję. Zgodnie z tematem warsztatów upieczemy czekoladowe babeczki w dwóch odsłonach ... (więcej)
GRY PLANSZOWE - Wrocław - zajęcia dla dzieci
CRZ Krzywy Komin  Wrocław
Niedziela: 24.05.2014r. godz. 11:00 A może sami zrobicie grę? Taką zwykłą, planszową? Chyba, że wolicie niezwykłą… Zapraszamy mamę, tatę, dziadków i dzieci do tworzenia. Powstaną plansze, pionki, karty, zasady. A temat? Temat należy do Was! Wystarczy uruchomić wyobraźnię i dać się porwać zabawie. Uwieńczeniem warsztatów będzie wspólna gr... (więcej)
Cztery pory roku w ogrodach wilanowskich - Warszawa - zajęcia dla dzieci Każda inna, wszystkie piękne! Z okazji nadejścia kolejnych pór roku zapraszamy do ogrodów przy pałacu w Wilanowie na przyrodnicze wydarzenia edukacyjne poświęcone każdej z nich. Będą warsztaty, gry terenowe i zajęcia plastyczne. W niedzielę 26 kwietnia odkryjemy tajemnice wczesnowiosennych kwiatów i owadów, które te kwiaty zapylają. Gdzie zawil... (więcej)
W 224. rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej - Warszawa - zajęcia dla dzieci Lekcje historii wcale nie muszą być nudne i niezrozumiałe. W Wilanowie przekonujemy o tym każdego dnia, gdy wyruszamy z dziećmi na spacer po XVII-wiecznym pałacu. W maju zapraszamy na wyjątkowe spotkania poświęcone Konstytucji 3 maja. Nie będziemy jej tylko czytać, a postaramy się ją zrozumieć, a także... napisać piórem i atramentem. W projekt ... (więcej)
Magnesy – opowieść na drzwiach lodówki - 
Warsztaty plastyczne dla dzieci
 - Warszawa - zajęcia dla dzieci Magnesy – opowieść na drzwiach lodówki Warsztaty plastyczne dla dzieci Dla tych dzieci, które nie mogą spotkać się z nami na zajęciach w weekendy, zapraszamy na zajęcia plastyczne w środku tygodnia. W środę 29.04 o godzinie 17.30 Sztukarnia zaprasza na warsztaty plastyczne, których tematem będzie robienie własnych wyjątkowych magnesów. ... (więcej)