|
W dziale "książki dla dzieci" prezentujemy najlepsze na rynku pozycje książkowe dla mniejszych i większych dzieci. Omawiane książki zostały podzielone na kategorie: bajki, encyklopedie, gry i zabawy, książki obrazkowe, przygodowe, przyrodnicze, śpiewniki, wiersze i pozostałe książki dla dzieci. Szczególnie polecamy pozycje, które nasz portal objął patronatem medialnym
|
Angielski z Maksem
Wydawnictwo Langenscheidt przedstawia nową serię książeczek edukacyjnych dla dzieci. Angielski z Maksem to zabawne i ciepłe historie z życia sympatycznej dżdżownicy, która mówi po angielsku.
Każdy dzień Maksa jest pełen przygód. Spacer po trawie, piknik z rodziną i przyjaciółmi, zabawa w chowanego to tylko niektóre z ulubionych zajęć tego malucha. (więcej)
|
|
Alfabet Kacpra
Tadeusz Rawa, Wojciech Śliwerski Cześć!
Jestem Kacper.
Dostałem zadanie godne papugi: mam oprowadzić Cię po zaklętej krainie Abecadlocji. Naszym przewodnikiem w podroży będą słowa wiersza Alfabet Tadeusza Rawy, dziennikarza i poety. Na każdej stronie książki znajdziesz jedną linijkę wiersza, a na końcu pełną jego wersję. Mam nadzieję, że pomoże Ci on w poznaniu wszystkich liter alfabetu. (więcej)
|
|
Sandały Juliusza Cezara
Gerry Bailey, Felicia Law Żył dawno temu pewien człowiek, Juliusz Cezar, genialny wódz, polityk, ale też pisarz. Dużo o nim wiemy – był wielkim strategiem i władcą Rzymu, ubierał się w specjalnie drapowaną togę, a na głowie nosił wieniec laurowy. Kiedyś powiedział, że „kości zostały rzucone”, a śmiertelny cios zadał mu jego najlepszy przyjaciel. (więcej)
|
|
Paleta Leonarda
Gerry Bailey, Felicia Law Żył dawno temu pewien człowiek... Leonardo da Vinci. Czym się zajmował? Właściwie wszystkim – miał bowiem wiele talentów i chyba jeszcze więcej zainteresowań! Był architektem, filozofem i poetą. Jednak przede wszystkim kojarzymy jego osobę z malarstwem, któż bowiem nie słyszał o uśmiechu Mona Lizy albo o tajemniczej Damie
z gronostajem. (więcej)
|
|
Mapa Kolumba
Gerry Bailey, Felicia Law Żył dawno temu pewien żeglarz i podróżnik, świat nie miał dla niego granic, a przygoda była jego chlebem powszednim...
Na imię miał Krzysztof... Krzysztof Kolumb. Chyba nie ma takiej osoby, która by o nim nie słyszała... która by go nie znała. Ale czy na pewno wiemy o nim wszystko, czy aby jego życie nie kryje jeszcze przed nami jakichś tajemnic?!
My odkryliśmy pewną mapę – mapę Kolumba. (więcej)
|
|
Ogółem: 197 Bajki (63) Encyklopedie (9) Gry i zabawy (26) Obrazkowe (3) Przygodowe (5) Przyrodnicze (0) Śpiewniki (1) Wiersze (17) Pozostałe (37) |