Advertisement
   
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Warto kupić
Ważne tematy

Sposób na katar u dziecka

Marta Ropiak

-

Kilka sprawdzonych sposobów na katar u dziecka:

  • skórę pod nosem smarować maścią majerankową. Trzeba nałożyć odrobinę maści na opuszek palca albo użyć zwiniętej w rulon chusteczki
  • inhalacje - zmniejszają obrzęk śluzówki, co ułatwia odpływanie wydzieliny. Do inhalatora lub garnka z gorącą wodą trzeba wlać rumianek albo olejki eteryczne, posadzić dziecko na swoich kolanach i podstawić mu pod nosek naczynie z woda lub przystawić inhalator.
  • podczas snu główka malca musi być wyżej ułożona niż klatka piersiowa. Najprostszy sposób: pod materac podłożyć złożony kocyk albo dziecięcą poduszkę. Można też położyć 2–3 książki pod nogi łóżeczka, by lekko je unieść. Dzięki temu nadmiar wydzieliny będzie spływał, a nie zatykał nosek.
  • często pomaga posmarowanie pleców i stóp maściami zawierającymi olejki eteryczne. Rozgrzanemu dziecku ułatwi to pozbycie się kaszlu i odkrztuszenie wydzieliny przy katarze. A olejki eteryczne pozwolą niemowlęciu oddychać przez nosek.


  • przy katarze układaj malucha najczęściej na brzuszku. Wydzielina będzie łatwiej wyciekać z noska. Kilka razy dziennie trzeba ułożyć niemowlę na swoich kolanach, tak by główkę miało nieco niżej niż resztę ciała. Złożoną dłonią w łódeczkę oklepywać jego plecy od dołu do góry, po obu stronach kręgosłupa (ale nie po nim!). Pomoże to pozbyć się wydzieliny, która dostała się już do dolnych dróg oddechowych


katar u dziecka - dodano: 2013-01-21

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.

Inne sposoby na