Advertisement
   
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Warto kupić
Ważne tematy

Sposób na bezbolesne karmienie piersią

olganowosad

-

Po porodzie warto spróbować przystawić dziecko na leżąco.
W tym celu proponuję już do szpitala zabrać poduszkę, która – podłożona pod głowę – pozwoli leżącej na boku mamie wygodnie przystawić ułożone na ramieniu dziecko. Ja chwytałam pierś na wysokości otoczki, kciukiem od góry, a palcem wskazującym i serdecznym od dołu, lekko ją przy tym spłaszczając, co ułatwiało małym usteczkom chwyt. Delikatne drażnienie bródki i noska córki brodawką sprawiało, że szeroko otwierała usteczka – w tym samym momencie szybkim ruchem nasadzałam ją na pierś, po prostu przytulając.
Czynność tę powtarzałam kilkakrotnie, aż do momentu, gdy mała objęła pierś tak, jak powinna. Ważne jest, żeby za każdym razem przerywać karmienie, kiedy sprawia ono ból lub gdy dziecko źle uchwyci pierś. Trzeba to jednak robić ostrożnie – mały palec wsadzałam w kącik ust dziecka i dopiero wtedy wyjmowałam pierś.


bezbolesne karmienie piersią - dodano: 2013-01-23

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.

Inne sposoby na