Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Ostatnio na forum
Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Świat Przyjazny Dziecku

XII edycja Konkursu Świat przyjazny dziecku

Kochani,
miło nam poinformować, że Komitet Ochrony Praw Dziecka przystępuje do prac nad wyłonieniem Laureatów XII edycji Konkursu Świat przyjazny dziecku.
Obrady Kapituły, w skład której wchodzą:

  • Artur Barciś,
  • prof. Adam Frączek,
  • KAYAH,
  • KOPD,
  • Magdalena Kordaszewska,
  • Magdalena Łazarkiewicz,
  • Monika Mrozowska,
  • Robert Myśliwski,
  • prof. Mieczysław Wasilewski,
  • Dorota Zawadzka
zapowiadają się burzliwie, bo otrzymaliśmy blisko wiele wyjątkowych produktów. Pięknych i mądrych książek, rozwijających zabawek, przedmiotów, które ułatwiają i umilają codzienność, cudownych miejsc stworzonych z myślą o najmłodszych. Prowadzimy też rozmowy z Patronami medialnymi, którzy będą informować o wydarzeniach związanych z konkursem i promować nagradzane produkty. Trzymamy kciuki za wszystkie firmy, te które zgłosiły się do Konkursu po raz pierwszy i te, które są z nami od kilku lat. O wszelkich wydarzeniach związanych z Konkursem będziemy Państwa informować za pośrednictwem FB lub strony www, a o wynikach telefonicznie i e-mailowo. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się na wrześniowej Gali KOPD.Dane kontaktowe:
Magda WoŸniak
Zespół PR i Pozyskiwania Środków
Tel. 22 626 94 21 lub 504 190 740
e-mail: m.wozniak@kopd.pl

Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, działającą od 1981 r. na rzecz dzieci i ich rodzin. Misją KOPD jest ochrona praw i interesów dziecka, zapobieganie przemocy w rodzinie oraz minimalizowanie jej skutków. Nadrzędnym celem jest zmiana postaw społecznych w zakresie traktowania dziecka i jego prawa do szczęśliwego dzieciństwa.

Podstawowe pola aktywności KOPD obejmują działania profilaktyczne, interwencyjne oraz kontrolne. Zadaniem KOPD jest upowszechnianie znajomości praw dziecka wśród dzieci, a przede wszystkim dorosłych, w tym także ujawnianie przypadków ich naruszenia. Ponadto, KOPD przeciwdziała skutkom łamania praw dzieci, m.in. poprzez podejmowanie szeregu inicjatyw na rzecz doskonalenia systemu prawnej ochrony najmłodszych.
Inicjowane przez KOPD projekty edukacyjne, kampanie, mają zwrócić uwagę społeczeństwa na wszelkie przejawy przemocy: emocjonalnej, fizycznej i seksualnej, a także zaniedbań w stosunku do dzieci.

W Warszawie przy ulicy Oleandrów 6 działa Centrum Interwencyjne, w którym udzielana jest kompleksowa pomoc prawna, psychologiczna oraz pedagogiczna dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Dodatkowo, w siedzibie KOPD można zasięgnąć szczegółowej informacji o innych placówkach, wyspecjalizowanych w rozwiązywaniu danego problemu, którego specyfika wykracza poza obszar działalności KOPD.

KOPD działa na terenie całego kraju poprzez 23 zarejestrowane oddziały terenowe. Wszystkie formy pomocy dla dzieci i ich rodziców oraz opiekunów są bezpłatne. Komitet jest stowarzyszeniem wyższej użyteczności publicznej, nie prowadzi żadnych działań dochodowych bądŸ komercyjnych.

Więcej informacji na www.kopd.pl