Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Mamo obroń się!

-
MON zapowiedziało, że w najbliższym czasie w 30 miastach Polski odbędą się bezpłatne szkolenia dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów wojskowych.

W komunikacie MON poinformowało, że "Samoobrona Kobiet", to program 8 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla kobiet. Celem programu jest nauka i rozwijanie umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, wynikających przede wszystkim z zastosowanej wobec kobiet przemocy fizycznej.

Projekt ma trwać od 19.11.2016 r. do 3.06.2017 r.

Zajęcia będą się odbywać w 30 garnizonach w: Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Hrubieszowie, Kielcach, Krakowie, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Świętoszowie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i Zegrzu. Zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu i będą trwać 90 min (terminy zostały z góry wyznaczone (zwykle pierwsze soboty w miesiącu).

Kandydatki powinny mieć powyżej 18 lat, posiadać obywatelstwo polskie i cieszyć się dobrym zdrowiem (wymagane będzie aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji oraz posiadanie indywidualnego ubezpieczenia NNW).

Więcej informacji na stronie www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet.

Mamo obroń się! - dodano: 2016-11-08
 
Pozostałe
Polskie niemowlę i jego hiszpańska mama zginęli w katastrofie Germanwings

Polskie niemowlę i jego hiszpańska mama zginęli w katastrofie Germanwings

We wtorkowej katastrofie, do której najprawdopodobniej celowo doprowadził drugi pilot, zginęło niemowlę z polskim obywatelstwem. Wraz z nim jego hiszpańska mama. Marina Bandres Lopez-Belio i jej sy...

więcej

Zniżki na opłaty paszportowe dla dużych rodzin

Zniżki na opłaty paszportowe dla dużych rodzin

Z dniem 1 stycznia 2015 r. weszły w życie przepisy ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Karta oferuje m.in. ulgę w opłatach paszportowych. Rodziny wielodzietne zapłacą mniej za wydawane dokumenty paszpor...

więcej