Czym kierować się podczas wyboru materaca dla dziecka? Jaki rozmiar wybrać? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Czym kierować się podczas wyboru materaca dla dziecka? Jaki rozmiar wybrać?

-
Czym kierować się podczas wyboru materaca dla dziecka? Jaki rozmiar wybrać?
Jakość snu ma niebagatelne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w każdym wieku. Dlatego tak ważne jest, by materac, na którym śpi i wypoczywa pociecha, był jak najlepiej dobrany. Podpowiadamy, jak go wybrać, by nie żałować swojej decyzji.

Na co zwrócić uwagę, kupując materac dla dziecka?


Wybierając materac dla dziecka zwróć uwagę zwłaszcza na jego wagę, wzrost oraz ewentualne problemy zdrowotne – zwłaszcza te związane z bólem czy wadami w okolicach kręgosłupa.

Przeglądając propozycje sklepów, szczególnie zainteresujmy się asortymentem renomowanych marek, takich, jak np. Hilding Anders, które produkują materace od wielu lat, posługując się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

W rozważanych modelach materacy zwróćmy uwagę na to, by:
  • cechowała je odpowiednia elastyczność,
  • były odpowiednio twarde (twardość materaca dostosowuje się do wagi dziecka),
  • odpowiednio podpierały poszczególne partie ciała dziecka (idealnie, jeśli mają siedem stref twardości),
  • charakteryzowały się skuteczną wentylacją wkładu (dzięki niej organizm dziecka nie będzie się podczas snu ani zbytnio przegrzewał, ani zbytnio wychładzał),
  • wkład był obszyty przyjemną w dotyku tkaniną,
  • wykonane były z materiałów antyalergicznych,
  • wyposażone były w funkcjonalny pokrowiec,
  • pokrowiec można było w prosty sposób ściągnąć i wyprać,
  • były dobrze dopasowane do rozmiaru łóżka.

Świetnie by było, gdyby dodatkowo ostatecznie wybrany materac posiadał atesty (np. pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka) i był dwustronny, dzięki czemu będzie można go odwracać, aby odpowiednio się wentylował. Jeśli ponadto materac będzie z każdej strony miał inną twardość, posłuży o wiele dłużej, ponieważ gdy dziecko podrośnie, wystarczy, że zmienimy stronę, na której śpi. Idealnie, jeżeli producent wraz z zakupem oferuje przedłużoną gwarancję materaca.

Dobry materac dla dziecka


Dostępne rozmiary materacy dziecięcych


Na rynku dostępny jest spory rozstrzał rozmiarów materacy dedykowanych dzieciom. Dzieje się tak dlatego, że nasze pociechy potrafią znacznie różnić się wzrostem, nawet będąc w podobnym wieku, co ich rówieśnicy.

W ofertach czołowych producentów, jak np. marka Hilding, znajdziemy najczęściej takie propozycje wymiarowe, jak:

Podejmując ostateczną decyzję o zakupie, warto postawić na materac przynajmniej o 20 cm dłuższy niż ciało dziecka. Jeżeli chcemy kupić model na lata i wiemy, że nasza pociecha jest w takim wieku, że jeszcze sporo urośnie oraz dysponujemy wystarczająco dużą przestrzenią w dziecięcym pokoju, postarajmy się wybrać większy materac, który posłuży smykowi przynajmniej przez kilka kolejnych lat.

Choć materace dedykowane dzieciom są z reguły tańsze niż te dla dorosłych, nie warto na takim zakupie oszczędzać. Decyzję należy dobrze przemyśleć i odpowiednio sfinansować, stawiając przede wszystkim na najlepszą jakość. W końcu chodzi o zdrowie jednej z najważniejszych osób w naszym życiu.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Czym kierować się podczas wyboru materaca dla dziecka? Jaki rozmiar wybrać? - dodano: 2020-07-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.