ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jaki materac dla dziecka? Jaką wybrać poduszkę? Urządzamy sypialnię z Hilding Anders

-
Jaki materac dla dziecka? Jaką wybrać poduszkę? Urządzamy sypialnię z Hilding Anders
Wybór materaca dla naszej pociechy to duża odpowiedzialność, gdyż niewłaściwie dobrany, może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Spokojny sen jest niezbędny dla dobrego samopoczucia i rozwoju dziecka, warto więc dowiedzieć się jak mu go zapewnić. W artykule poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą dobrać odpowiedni materac i poduszkę dla dziecka.


Jakie rodzaje materacy są dostępne na rynku?


W sklepach znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju materacy. Jak więc będąc laikiem w tym temacie, wybrać najlepszy? Warto zapoznać się z ofertą firmy Hilding Anders, w której znajdziemy produkty o ergonomicznym kształcie, dopasowane do krzywizny naszego kręgosłupa. Jeśli chodzi o rodzaje, mamy do wyboru materace sprężynowe oraz materace piankowe. Pierwszy typ odznacza się większą elastycznością punktową, ze względu na swoją budowę, która opiera się na wielu drobnych sprężynach. Te drugie wyróżniają się wysoką elastycznością, przez co pozwalają na szybkie dostosowanie do kształtu naszego ciała.

Dobór odpowiedniego materaca ma wpływ na zdrowie dziecka


Wybierając materac dla dziecka, musimy zwrócić uwagę na to, aby był odpowiednio dobrany do wzrostu dziecka. Oprócz tego warto aby był wyprodukowany z antyalergicznych i antybakteryjnych materiałów, co zapewni maluchom spokojny sen.. Dla najmłodszych dzieci w szczególności polecane materace piankowe, ze względu na wysoki poziom elastyczności. Pamiętajmy, że sen ma ogromne wrażenie dla małych dzieci, a więc podłoże trzeba dobrać w ten sposób, by miało dobry wpływ na rozwój kręgosłupa malucha. W tym zestawieniu gorzej wypadają materace sprężynowe, które mogą przyczyniać się do wyginania pleców w sposób nienaturalny, co może przyczynić się do wady postawy. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wybrać materaca sprężynowego. Musimy tylko wziąć pod uwagę wiek dziecka, bo taki rodzaj podłoża do spania jest wskazany dla dzieci w wieku szkolnym, a więc powyżej 6 roku życia. Jeśli chodzi o wariant piankowy, modelem, który zdecydowanie wart jest zainteresowania jest HILDING SAFETY SMYK, który dostępny jest w dwóch rozmiarach: 60x120 oraz 70x140. Jest to dwustronny materac, charakteryzujący się doskonałą oddychalnością. Posiada kształt łódki, co znakomicie zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem, jeżeli używamy go poza łóżeczkiem. Warto podkreślić, że każdy materac firmy Hilding Anders, który jest przeznaczony dla najmłodszych, posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Dla starszaków, możemy dobrać większy rozmiar, np. materac 80x200, który doskonale nada się do większego łóżka. W takim wypadku ciekawą propozycją będzie model SLEEPMED COMFORT PLUS, który posiada 15-letnią gwarancją, co oznacza, że przez długi czas pozwoli cieszyć się dobrym snem.

Jak dobrać odpowiednią poduszkę dla dziecka


Jak dobrać odpowiednią poduszkę?


Równie ważną kwestią jest dobór poduszki do spania. Jeśli chodzi o noworodki, ważna jest tutaj aby spały na płasko, natomiast dziecku, które przewraca się już z boku na bok, możemy zapewnić poduszkę. Pamiętać należy, żeby była ona płaska i cienka. Wraz z wiekiem, możemy je zmieniać, należy jednak pamiętać, żeby zapewniała odpowiednie ułożenie głowy i kręgosłupa, bowiem, źle dobrana poduszka, może być przyczyną bólów głowy. Modelem, na który warto zwrócić uwagę jest Hilding Visco Green, która wyprodukowana jest z pianki termoplastyczna z dodatkiem ekstraktu z oleju roślinnego. Jej niekwestionowaną zaletą jest profilowanie, które zapewnia dobra wentylację. Jest to o tyle ważne, że zapobiega gromadzeniu się w materacu bakterii i wilgoci.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.Jaki materac dla dziecka? Jaką wybrać poduszkę? Urządzamy sypialnię z Hilding Anders - dodano: 2020-08-05

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.