Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

-
Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?
Jesień zdecydowanie zachęca do spacerowania - żal nie korzystać z pogody, kiedy za oknem świeci słońce, a liście malowniczo zmieniają swoje kolory. Z cała pewnością wiesz, jak ważny w rozwoju dziecka jest codzienny spacer. Zastanawiasz się, jak modnie i wygodnie ubrać dziecko na spacer jesienią? Sprawdź nasze propozycje, przygotowane we współpracy ze sklepem Moliera 2.

Dobranie odpowiedniego ubrania dziecku jesienią może sprawiać kłopot: wszak temperatura w ciągu dnia mocno się waha – od kilku stopni rano i wieczorem, do nawet kilkunastu stopni w środku dnia. Najlepszą porą na spacer jest południe, kiedy jest najcieplej, a słońce świeci wysoko na niebie. Jeżeli wybierasz się na spacer z dzieckiem rano lub wieczorem ubierz je trochę cieplej. Niezależnie od temperatury czy stopnia nasłonecznienia pamiętaj, by buzię dziecka posmarować kremem z filtrem!

Nie ma jednej, jasnej "złotej rady", jak należy ubrać dziecko odpowiednio do temperatury. W końcu każde dziecko - podobnie jak dorosły - ma swoje własne preferencje. Z pewnością doskonale wiesz jak to jest. Być może jesteś zmarzluchem, a Twojej koleżance jest zawsze gorąco? Tak samo różne od siebie są dzieci. Faktem jednak jest, że dziecko szybciej zakomunikuje, że jest mu za zimno, niż za gorąco - dlatego z dwojga złego lepiej ubrać dziecko trochę za cienko, niż trochę za grubo. Mówi się bowiem, że Polacy mają tendencję do nadmiernego opatulania swoich pociech, co jest szczególnie widoczne za granicą. Pamiętaj, że zbyt ciepłe ubranie może spowodować przegrzanie, a to łatwa droga do przeziębienia.

Jak ubrać dziecko na spacer? Porady


Najważniejszą zasadą są warstwy. Mówiły o tym już nasze babcie i prababcie. Warstwy to najskuteczniejsza metoda, by uniknąć przegrzania czy wyziębienia. Kolejną zasadą, którą warto stosować jest "jedna warstwa więcej niż u dorosłych". Nie chodzi tu jednak o kolejną kurtkę, a raczej o dodatkową bawełnianą bluzkę pod spód. Dziecko należy ubrać wygodnie, warto postawić na materiały przepuszczające powietrze o wysokiej jakości. Świetnie sprawdzą się ubrania bawełniane, szczególnie w tych warstwach, które są najbliżej ciała. W chłodniejsze dni wybierz ciepły wełniany sweterek lub kardigan.

Wełniany kardigan dla dziewczynki


Ciepło w ciele ucieka przez głowę, dłonie i stopy, dlatego zdecydowanie warto zadbać o te części ciała - oczywiście ze zdrowym rozsądkiem! Odpuśćmy sobie ciepłą czapkę i rękawiczki, kiedy temperatura oscyluje w granicach 20 stopni. Temperaturę dziecka sprawdzamy na karku - powinien być ciepły. Jeżeli jest zimny, oznacza to, że dziecko jest ubrane za cienko - jeżeli spocony, dziecko prawdopodobnie jest przegrzane. Nie zapomnij także, by wchodząc do sklepu, rozpiąć dziecku kurtkę, zdjąć czapkę i szalik.

Jak ubrać dziecko na spacer? Niemowlę


Niemowlę powinno być ubrane zdecydowanie cieplej, niż starsze dziecko. To dlatego, że będąc ciągle w wózku nie porusza się, więc jest mu chłodniej, niż spacerującemu dorosłemu czy biegającemu starszemu rodzeństwu. Warto więc, by oprócz ubrania w wózku był dodatkowy kocyk lub śpiwór, który opatuli niemowlę podczas spacerowania. Dziecko powinno mieć na głowie czapeczkę – przy temperaturze do 5 stopni najlepiej sprawdzą się cienkie, bawełniane modele. Przy temperaturze około 15 stopni perfekcyjnym strojem dla niemowlęcia będą wygodne śpioszki, kaftanik, kombinezon, bawełniana czapeczka i lekki kocyk. Kiedy temperatura spada, warto zaopatrzyć się w grubszy (nawet puchowy!) kombinezon, porządną czapkę i ciepły koc. W przypadku mżawki zabezpieczamy wózek folią i otwieramy dziecku daszek.

białe śpiochy dla dziewczynki


Jak ubrać dziecko na spacer? Kilkulatek


Kilkuletnie dzieci są o wiele bardziej aktywne, a podczas spaceru biegają i dokazują - dlatego ubieramy je lżej niż niemowlę, wciąż jednak stosując się do zasady "jedna warstwa więcej niż dorosły". Dziecko ubieramy na cebulkę, ochraniamy uszy i głowę czapką bawełnianą lub z daszkiem, a na stopy zakładamy ciepłe skarpetki i skórzane buty - najlepiej wygodne sneakersy lub trampki. Każde kilkuletnie dziecko powinno mieć w swojej szafie zestaw przeciwdeszczowy: przeciwdeszczowy płaszczyk lub kurtkę, nieprzemakalne spodnie oraz kalosze, które umożliwią skakanie po kałużach.

płaszczyk dla dziecka


czapka z daszkiem dla chłopca


białe sneakersy dla chłopca


Dziewczynkę ubierz w kolorowe legginsy i bluzkę z długim rękawem, na wierzch możesz zarzucić sukienkę i płaszczyk. Jeżeli Twoja córka woli bardziej sportowy styl, postaw na legginsy w połączeniu z luźnym swetrem i kurtką. Z kolei u chłopca świetnie sprawdzi się bawełniana bluza z kapturem z puchową kamizelką, a na głowę obowiązkowo zawadiacka czapka z daszkiem.

Sprawdź najmodniejsze dziecięce kolekcje światowych marek - zarówno ubrania dla chłopców, jak i odzież dla dziewczynek które kupisz w sklepie internetowym Moliera 2.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? - dodano: 2020-09-27

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.