ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jakie normy i standardy powinna spełniać bezpieczna zabawkowa kuchnia dla dziecka?

-
Jakie normy i standardy powinna spełniać bezpieczna zabawkowa kuchnia dla dziecka?
Wybór zabawki zależy od jej walorów edukacyjnych i jakości wykonania, ale to nie wszystko. Musi być ona oczywiście także bezpieczna dla dziecka. Jakie normy powinna spełniać, aby móc bez wyrzutów sumienia podarować ją swojemu dziecku?

Wszystkie zabawki, które zostają dopuszczone na rynek, testowane są pod kątem bezpieczeństwa. Nie znaczy to niestety, że każda zabawka jest w istocie bezpieczna dla malucha. Wiele aspektów może spowodować zagrożenie - począwszy od wystających elementów, aż po nieodpowiednio dobraną farbę. Dlatego warto mieć świadomość na temat tego, jakie normy powinny spełniać zabawki, aby jeszcze przed zakupem wyeliminować ewentualne niebezpieczeństwo. Maluchy bywają naprawdę pomysłowe i nie sposób w pełni przewidzieć, co w danym momencie wpadnie im do głowy. Opiekunowie, którzy znają przecież doskonale swoje pociechy, mogą jednak w pewnym stopniu wyobrazić sobie możliwe dziecięce wyczyny i im zapobiegać. Często robią to zresztą znacznie lepiej niż producenci i instytucje, zajmujące się wydawaniem atestów i certyfikatów.

Kuchnia dla dzieci Picollo Zosia

Kuchnia dla dzieci Picollo Zosia

Zabawkowa kuchnia dla dziecka - zalety


Zabawką, która w szczególnym stopniu powinna podlegać kontroli rodzicielskiej, jest kuchnia dla dzieci. To zabawka edukacyjna o ogromnych walorach. Pomaga w rozwijaniu wielu kompetencji, ale też właściwych nawyków, co jest ważne zwłaszcza w pierwszych latach życia. Potem ich kształtowanie staje się nieco trudniejsze. Nie bez przyczyny mówimy "czym skorupka za młodu nasiąknie…". Rzeczywiście, w pierwszych latach przyswajanie dobrych wzorców przebiega szczególnie łatwo. A w ich przekazywaniu mogą pomóc zabawki edukacyjne, takie jak kuchnie dla dzieci do zabawy.

Gdzie możesz kupić kuchnie zabawki dla dzieci? Jeśli zależy Ci na odpowiedzialnym podejściu do projektowania, co uwzględnia między innymi eko materiały, szukaj sklepów takich jak Dollo, gdzie oferowane są wyłącznie zabawki przyjazne dla środowiska: https://dollo.pl/zabawki_dla_dzieci/kuchnie_dla_dzieci.html.

zabawkowa kuchnia dla dzieci Picollo

Zabawkowa kuchnia dla dzieci Picollo

Kuchnia dla dzieci do zabawy - jakie kompetencje powinna kształtować?


W przypadku zabawkowej kuchni dla dzieci niezwykle ważna jest różnorodność elementów uwzględnionych w zestawie. Dzięki nim dziecko może z łatwością operować swoją kuchnią, naśladując ruchy rodziców w tej prawdziwej. To wspaniałe interludium do gotowania na żywo, z wykorzystaniem prawdziwych produktów i narzędzi. Aby dziecko mogło rozwijać się w tej dziedzinie, rozbudowany zestaw, w którym uwzględniono różnego rodzaju owoce, warzywa, noże i rondelki to absolutna podstawa.

Kuchnia zabawka dla dzieci - drewniana czy plastikowa?


Zarówno drewniane, jak i plastikowe wyroby są bezpieczne do użytkowania - jednak to zdecydowanie te pierwsze są bardziej wskazane, jeśli zależy Ci nie tylko na ochronie malucha, ale również trwałości samej zabawki. Wykonane z drewna elementy znacznie trudniej jest ukruszyć czy odłamać. To sprawia, że drewniane zabawki są zdecydowanie bezpieczniejsze w użyciu, ponieważ maluch nie może połknąć części czy też się nimi skaleczyć.

Kuchnia dla dzieci do zabawy - jakie normy powinna spełniać?


Elementy zestawu, który dołączony jest do kuchni dla dzieci, jak i sama konstrukcja, powinny cechować się nieco obłymi kształtami, pozbawionymi ostrych krawędzi. Do lakierowania czy malowania powinny zostać użyte środki posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty, potwierdzające, że nie powodują alergii skórnych. Ponadto, kuchnia zabawka dla dziecka powinna być lekka i mobilna.

Jakie normy i standardy powinna spełniać bezpieczna zabawkowa kuchnia dla dziecka? - dodano: 2020-09-27

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.