ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Lego Duplo dla dziewczynki. Który zestaw klocków wybrać?

-
Lego Duplo dla dziewczynki. Który zestaw klocków wybrać?
Lego zostało założone jako przedsiębiorstwo w 1932 roku, początkowo firma ta trudniła się przede wszystkim wyrobem zabawek drewnianych, popularnych w tamtym czasie. Z biegiem lat oraz upowszechnieniem się plastiku, zaczęło zajmować się produkowaniem zabawek właśnie z tego surowca. Obecnie klocki Lego zdecydowanie zdominowały rynek jeśli chodzi o klocki, kultową zabawkę, którą w swoim domu posiada praktycznie każde dziecko.

Ich wyroby są skierowane do dzieci w różnym wieku, a bardziej zaawansowane klocki mogą sprawiać radość również i dorosłym. Specjalna seria klocków lego Duplo, jest natomiast dedykowana najmłodszym, w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Są to klocki o większych rozmiarach, bezpieczne do zabawy.

Jakie klocki Lego Duplo mogą spodobać się dziewczynce?


Wiele osób klocki Lego kojarzy przede wszystkim z możliwością budowania jakichś statków, robotów czy też pojazdów. Natomiast firma ta zajmuje się produkowaniem bardzo różnorodnych klocków, świetnie nadających się także dla dziewczynek. Klocki Lego Duplo zazwyczaj są tworzone na podstawie jakichś bajek. To właśnie w tym młodym wieku dzieci szczególnie przywiązują się do ulubionych bohaterów baśni oraz opowiadań.

W kolekcji Lego możemy znaleźć takie klocki jak: Zamek z Krainy Lodu Frozen, Przyjęcie urodzinowe Minnie, Popołudniowa herbatka u Elzy i Olafa. Większość klocków jest inspirowana bajkami, co oczywiście budzi jeszcze większe zainteresowanie wśród dzieci.

Duże elementy klocków sprawiają, że dziecku podczas ich układania absolutnie nic nie grozi. Nie jest ono w stanie takiego klocka połknąć. Jednocześnie mała ilość dużych klocków pozwala im na stworzenie stosunkowo szybko całej budowli, budząc w dziecku satysfakcję.

Jak klocki wpływają na rozwój dziecka?


Klocki są kultową zabawką od lat. Początkowo dzieci bawiły się klockami wykonanymi z drewna, obecnie natomiast częściej mamy styczność z klockami wykonanymi z plastiku. Czy dziecko odnosi jakieś korzyści z tego typu zabawy? Zdecydowanie tak. Klocki motywują dziecko do działania w określony sposób. Ma ono za zadanie stworzenie czegoś zupełnie nowego. Oczywiście małe dziecko nie będzie w stanie stworzyć precyzyjnej budowli, składającej się z mnóstwa elementów. Ma jednak ono predyspozycje do zbudowania budowli według swojego własnego projektu i umiejętności, jakie posiada na ten moment.

Klocki zatem przede wszystkim pobudzają dziecko do kreatywnego myślenia i tworzenia. Rozwijają one także skutecznie jego wyobraźnię, pozwalając na eksperymentowanie z różnego rodzaju połączeniami.

W przypadku klocków składających się na konkretną budowlę, uczą dziecko precyzji. Takie klocki Lego duplo zestaw dla dziewczynki, są pewnym schematem. Dziecko wówczas uczy się trzymania instrukcji, realizowania konkretnych celów. Przy okazji natomiast zestaw Lego duplo dla dziewczynki Disney, pozwala takiemu dziecku po prostu się bawić.

Czy warto kupować klocki Lego dziecku?


Klocki Lego nie są oczywiście klockami tanimi, choć mamy do czynienia z różnymi seriami, które różnią się pod względem cenowym. Rodzice mogą się zatem zastanawiać, czy warto takie klocki w ogóle kupować dziecku? Zdecydowanie warto w świetnych cenach na stronie klockidladzieci.pl. Klocki pomagają dzieciom na konkretnym etapie rozwoju. Uczą kreatywnego myślenia, budowania, tworzenia własnych koncepcji. Klocki Lego dodatkowo są zabawkami bezpiecznymi, dostosowanymi do wieku dziecka i bardzo różnorodnymi, dzięki ogromnej ilości wersji klocków bajkowych skierowanych do dziewczynek, i do chłopców.

Lego Duplo dla dziewczynki. Który zestaw klocków wybrać? - dodano: 2020-09-27

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.