ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Kalendarz adwentowy LEGO - jeśli chcesz go mieć, musisz się pospieszyć

-
Kalendarz adwentowy LEGO - jeśli chcesz go mieć, musisz się pospieszyć
Kalendarz adwentowy LEGO to wyjątkowy zestaw bardzo popularnych klocków. Codziennie dziecko otwiera jedno okienko i wyjmuje kolejne elementy, a czas na kupienie kalendarzy adwentowych LEGO jest niezwykle krótki. Zobacz, dlaczego.

Kalendarz adwentowy - pokaż dziecku, jak upływa czas


Kalendarze adwentowe to propozycja przede wszystkim dla najmłodszych domowników, którzy potrzebują naocznie przekonać się, ile jeszcze czasu pozostało do świąt. Jednocześnie to sposób na osłodzenie im tego oczekiwania. Dzięki temu, że codziennie dostają prezent, czas przygotowań do świąt nie jest przez nie postrzegany jako "te okropne porządki świąteczne", ale swoiste preludium przed wielkim finałem.

Kalendarz adwentowy - nie tylko czekoladki


Pierwsze kalendarze adwentowe pojawiły się ponad sto lat temu i były tym, co znamy do tej pory, czyli zbiorem czekoladek po jednej na każdy dzień. W bardzo prostej wersji kalendarz adwentowy był po prostu kreskami, które skreślało się codziennie o określonej porze.

Współczesne kalendarze adwentowe przyjmują różne formy, czekoladki nadal są w modzie. Jednak często widuje się np. kalendarze herbaciane, a także kalendarze dietetyczne - np. dla cukrzyków, którzy nie mogą jeść słodyczy. Są też kalendarze adwentowe, których co prawda zjeść się nie da, za to dostarczają radości na dłużej.

Kalendarze adwentowe LEGO - radość na dłużej niż jedną chwilę


Nie ma dziecka, które by obojętnie popatrzyło na pudełko czekoladek. Jednak nietrudno zauważyć, że przyjemność z czekoladowego kalendarza kończy się wraz ze zjedzeniem tej ostatniej. W przypadku kalendarzy adwentowych LEGO jest inaczej. Zestaw unikatowych klocków i figurek LEGO zostaje z dzieckiem na długi czas, praktycznie na zawsze, bo niektórzy nigdy nie wyrastają z klocków LEGO.

Co roku marka LEGO w okresie przedświątecznym wprowadza na rynek kalendarze adwentowe. To już tradycja i zagorzali fani LEGO niecierpliwie czekają na ten moment. W tym roku do wyboru są cztery kalendarze:
  • Kalendarz adwentowy LEGO Harry Potter. Zestaw zawiera 335 elementów i jest gratką dla miłośników książek i filmów o Harrym i jego przyjaciołach. W kalendarzu znajdują się mini figurki z bohaterami serii, akcesoria i gadżety do samodzielnego złożenia. Całość utrzymana jest w klimacie zbliżających się świąt. Elementy sali balowej, znane z pierwszego tomu Harrego Pottera, pozwolą odtworzyć scenerię balu bożonarodzeniowego. Zestaw jest uniwersalny, można się nim bawić na różne sposoby.
  • Kalendarz adwentowy LEGO Star Wars. Zestaw zawiera 311 elementów, a jego największą niespodzianką jest Lord Vader w czerwonym sweterki z motywem świątecznym. Ponadto dzieci znajdą w nim części do zbudowania aż dwunastu miniaturowych modeli znanych z filmów, figurki postaci i coś wyjątkowego – kod do gry Star Wars. Jak się okazuje, klimat bożonarodzeniowy trafił nawet do Gwiezdnych Wojen.
  • Kalendarz adwentowy LEGO Friends. Zestaw zawiera 236 sztuk i jest adresowany głównie do dziewczynek, bo to one najczęściej sięgają po po tę serię popularnych klocków. W kolejnych okienkach kalendarza dzieci znajdą utrzymane w świątecznym klimacie postaci Emmy, pani Mikołajowej, elfów. Znajdą się też tajniki warsztatu świętego Mikołaja, w którym elfy produkują prezenty oraz katapulta do śnieżków. To prawdziwa świąteczna uczta dla małych fanów LEGO. Elementy kalendarza adwentowego można wykorzystać do uzupełnienia kolekcji LEGO Frends. Do zestawu dołączona jest instrukcja, dzięki której nawet młodsze dzieci (zestaw został stworzony z myślą o dzieciach pięcioletnich i starszych) bez trudu złożą poszczególne klocki w odpowiednie elementy zimowej scenerii.
  • Kalendarz adwentowy LEGO City. Tym razem coś głównie dla chłopców. Seria LEGO City wyraźnie nawiązuje do serialu LEGO City Adventures. Nie inaczej, jak w poprzednich zestawach, tak i tu znajdziemy miniaturowe figurki i świąteczne niespodzianki. Kto zna serial, tego na pewno ucieszy wiadomość, że specjalnie na potrzeby kalendarza adwentowego komendant Wheeler założył strój świętego Mikołaja.

Kalendarz adwentowy LEGO - na zakup masz tylko kilka miesięcy


Kalendarze adwentowe LEGO to limitowane edycje kolekcjonerskie. Pojawiają się pod koniec roku i... znikają po świętach. Co roku LEGO wprowadza na rynek nowe kalendarze adwentowe i wycofuje je po sezonie świątecznym. Tym samym kalendarze adwentowe LEGO są prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. To zestawy pod każdym względem unikalne, a czas na ich kupno jest bardzo krótki. Nawet jeśli za rok LEGO zdecyduje się wprowadzić kalendarze do sprzedaży, to na pewno będą to inne zestawy.

Kalendarze adwentowe LEGO można kupić w sklepach stacjonarnych i w internecie, na przykład w sklepie: https://allegro.pl/kategoria/lego-kalendarze-adwentowe-305637.

Kalendarz adwentowy LEGO - jeśli chcesz go mieć, musisz się pospieszyć - dodano: 2020-10-12

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.