Czego nie wiesz o ubezpieczeniu szkolnym? Obalamy mity « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Czego nie wiesz o ubezpieczeniu szkolnym? Obalamy mity

-
Czego nie wiesz o ubezpieczeniu szkolnym? Obalamy mity
Szare zeszyty, fartuszki i nudne tornistry to PRL-owska rzeczywistość nieznana naszym pociechom, współcześnie półki sklepowe aż uginają się pod ciężarem barwnych piórników, kredek i zeszytów z ulubionymi postaciami. Z tego powodu zakup wyprawki szkolnej to dla wielu uczniów powód ekscytacji, w szale zakupowym warto jednak uwzględnić głos rozsądku i zadbać także o bezpieczeństwo naszych pociech - pomoże w tym ubezpieczenie szkolne. Obrosło ono jednak w wiele mitów, warto je rozwiać, a wraz z nimi wszelkie wątpliwości związane z NNW Szkolnym.

Mit nr 1: Ubezpieczenie szkolne można kupić tylko za pośrednictwem szkoły.


To jedno z najczęstszych przekonań rodziców dotyczących NNW szkolnego. Jest ono jednak błędne. O samym NNW dla dziecka można przeczytać więcej na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-szkolne/. Warto jednocześnie pamiętać, że każdy opiekun może samodzielnie podjąć decyzję, z oferty którego ubezpieczyciela skorzysta. Propozycja ubezpieczenia oferowana w szkole, gdy zagłębimy się w zakres ochrony w ramach polisy, może nie sprostać naszym oczekiwaniom. Zwykle też nie mamy wpływu na ofertę ubezpieczenia, która jest wybierana przez szkołę. Wszelkie decyzje zapadają niezależnie od nas, a my jako rodzice dostajemy gotową, sztywną ofertę. Dlatego warto zapoznać się z zakresem oferowanej polisy. W ten sposób będziemy spokojni o nasze dziecko i ochronimy portfel przed wydatkiem, który nie będzie nas satysfakcjonował. Dlatego warto na własną rękę znaleźć odpowiadające nam ubezpieczenie szkolne.

Mit nr 2: Ubezpieczenie szkolne działa tylko podczas przebywania w szkole.


W rzeczywistości ubezpieczenie NNW chroni dzieci przez całą dobę. Niezależnie, gdzie się znajdują i co robią. Co więcej, polisa chroni je przez 12 miesięcy. W praktyce oznacza to, że na wypłatę świadczeń można liczyć także po zakończeniu roku szkolnego. Również, jeśli do nieszczęśliwego wypadku doszło w czasie wakacji zagranicznych.

Warto też mieć na uwadze, że wbrew pozorom ubezpieczenie szkolne można zakupić na długo przed rozpoczęciem nauki dziecka. Działa ono na takiej samej zasadzie jak NNW indywidualne. Z tego powodu jest kierowane także do rodziców noworodków i przedszkolaków.

Mit nr 3: Ubezpieczenie szkolne można kupić tylko na początku roku szkolnego.


NNW dziecka można nabyć przez cały rok. Nie trzeba decydować się na nie we wrześniu. Nawet jeśli szkoła zachęca do tego, by zrobić to właśnie w tym momencie. Pamiętajmy, że chociaż ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, to może okazać się bardzo ważne w sytuacji, gdy nasze dziecko będzie potrzebować specjalistycznej pomocy, np. psychologa. Nie zawsze nas na nią stać, dlatego zakup ubezpieczenia nie powinien być wymuszony presją czasu. Lepiej na spokojnie zapoznać się z ofertą ubezpieczenia NNW szkolnego.

ubezpieczenie ucznia


Co naprawdę daje ubezpieczenie szkolne?


Obaliliśmy już mity dotyczące NNW dla dziecka. Odpowiedzmy teraz, jakie świadczenia oferuje taka polisa? Przede wszystkim jest ona zabezpieczeniem finansowym w sytuacji utraty zdrowia. Z pełnym zakresem ubezpieczenia dziecka zapoznasz się na stronie: https://www.compensa.pl/. Oto kilka spośród świadczeń oferowanych przez Compensę:
  • zwrot kosztów pobierania korepetycji, gdy dziecko w wyniku nieszczęśliwego wypadku nie może chodzić do szkoły,
  • zwrot kosztów pomocy psychologicznej po nieszczęśliwym wypadku,
  • pomoc w przypadku uprowadzenia bądź zaginięcia dziecka,
  • świadczenie w przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, pogryzienia przez psa lub kota, ukąszenia przez żmiję lub użądlenia kleszcza,
  • świadczenie na podstawie dokumentacji medycznej z tytułu wystąpienia nieszczęśliwego wypadku w przypadku, gdy nie został stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu (jednorazowo).

O czym jeszcze warto pamiętać przed zakupem ubezpieczenia?


Ponieważ zakup ubezpieczenia dla dziecka to poważna decyzja, warto uwzględnić każdy aspekt danej polisy. Na stronie https://www.compensa.pl/blog/120/ubezpieczenie-szkolne-pytania-i-odpowiedzi znajdziesz odpowiedzi na najpopularniejsze pytania i wątpliwości rodziców, którzy chcą ubezpieczyć swoje dzieci.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zakres polisy, możliwości jej rozszerzenia, a tym samym indywidualnego dopasowania do swoich oczekiwań. Dla wielu osób istotna będzie też cena ubezpieczenia. Ważne, by jej wysokość odpowiadała jakości oferowanej usługi. Nie najlepszym pomysłem jest kierowanie się wyłącznie ceną danej polisy, bo niska składka wiążę się często z niezwykle wąskim zakresem ubezpieczenia lub niskimi świadczeniami.

Początek roku szkolnego to stresujący czas nie tylko dla dzieci, ale też dla ich opiekunów. Warto zadbać o spokój ducha i odpowiednio ubezpieczyć pociechę. W ten sposób unikniemy kosztownych konsekwencji wypadków, na które nie mamy wpływu, i niepotrzebnych nerwów. Natomiast więcej mitów na temat NNW dziecka znajdziesz w artykule: https://www.compensa.pl/blog/112/jak-dziala-i-co-daje-ubezpieczenie-dziecka-w-szkole-poznaj-fakty-i-mity-o-nnw-szkolnym.

Czego nie wiesz o ubezpieczeniu szkolnym? Obalamy mity - dodano: 2021-08-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.