ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

-
Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?
Urodziny to wielkie święto dla każdego dziecka - jest tort, są prezenty, mnóstwo życzeń i niespodzianek. Rodzice starają się, aby przyjęcie urodzinowe było niezapomniane, a w pamięci malucha pozostało wiele cudownych wspomnień. Jak zorganizować wyjątkowe spotkanie dla rodziny i przyjaciół? Jak sprawić, aby dziecko zapamiętało ten dzień na długo? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.


Gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?


Jeśli nie zapraszamy zbyt wielu gości, a pozwalają nam na to możliwości lokalowe, warto pomyśleć o zorganizowaniu przyjęcia urodzinowego w domu. Jeśli mamy małe mieszkanie, wówczas dobrze jest przygotować dla dzieci miejsce przy stole, aby mogły wygodnie usiąść i zjeść przygotowane smakołyki. Stół można ciekawie udekorować w rozmaity sposób, rozkładając kolorowe serwetki, talerzyki, czy słomki do napojów. Jeśli podane będą lody, możemy użyć do dekoracji deseru papierowych kolorowych parasolek. Aby podczas imprezy zaproszeni goście nie nudzili się, dobrze jest zaplanować ciekawe zabawy i konkursy dostosowane do wieku dzieci. Mogą się tym zająć sami rodzice, można też poprosić o pomoc i zorganizowanie takich zabaw wynajętych na tę uroczystość animatorów.

Jeśli mieszkamy w dużym domu i do dyspozycji mamy własny ogród, wtedy możliwości jest dużo więcej, aby uatrakcyjnić urodzinowe przyjęcie. Wówczas możemy również poprosić o pomoc animatorów zabaw, którzy przygotują i poprowadzą ciekawe zajęcia, czy konkursy i zajmą zaproszonych gości. Świetnym pomysłem na dodatkową atrakcję dla dzieci jest maszyna do popcornu. Można wynająć taką maszynę i ustawić w dostępnym miejscu w ogrodzie, zapewniając małym gościom dodatkową przekąskę. Urządzając przyjęcie w domu można wynająć także fotobudkę, która dostarczy dzieciom mnóstwo frajdy i pozostawi cudowne wspomnienia w postaci pamiątkowych zdjęć z imprezy. Inne atrakcje, które urozmaicą przyjęcie to np. maszyna do waty cukrowej, wyrzutnia konfetti, dmuchane zamki, bańki mydlane, czy malowanie buziek.

Jeśli nie możemy wyprawić urodzin w domu, dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie takiego przyjęcia w sali zabaw. Wówczas rodzice nie muszą już zajmować się przygotowaniem atrakcji, gdyż te zapewnione są na miejscu. Po stronie rodziców pozostaje wówczas przygotowanie urodzinowego menu, jest to najczęściej tort, picie oraz drobne przekąski. Zwykle takie sale wyposażone są w specjalne pokoje tematyczne, które odpowiadają zainteresowaniom małych jubilatów. Można zorganizować urodziny w krainie księżniczek, czy spotkanie wśród piratów albo podróżowanie w Kosmosie lub przygodę na Dzikim Zachodzie. Tematów i odpowiadających im gadżetów jest mnóstwo, dość łatwo jest zatem trafić rodzicom w zainteresowania swojej pociechy.

Urodziny dla dziecka


Przyjęcie urodzinowe można zorganizować również w wybranym miejscu z zachowaniem tematu urodzin. Jeśli urodziny obchodzi mały piłkarz, może to być boisko piłkarskie, dla zapalonego tenisisty można wybrać korty tenisowe, jeśli ktoś potrzebuje odrobiny adrenaliny do zabawy, wówczas może zaprosić swoich gości na grę w paintballa. Urodziny można urządzić także w kinie, kawiarni, czy pizzerii. Obecnie takie miejsca mają w swojej ofercie organizację urodzin dla dzieci i zapewniają liczne atrakcje i zabawy z animatorami.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka - o czym należy pamiętać?


Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie przyjęcia dla dziecka, należy taką imprezę dokładnie zaplanować. Po pierwsze należy wybrać termin, może to być dokładnie dzień urodzin malucha, albo inny dogodny dzień niezbyt odległy od daty urodzin. Po drugie, należy sporządzić wspólnie z maluchem listę gości. Trzeba zdecydować, czy przyjęcie zorganizowane zostanie wyłącznie dla dzieci, czy może zaproszona zostanie też rodzina - babcie, ciocie, wujkowie. Kolejna rzecz, to zaproszenia. Jeśli na imprezę zaproszeni są np. koledzy i koleżanki z przedszkola, to każde z gości powinno otrzymać zaproszenie, na którym podana będzie data, godzina i miejsce przyjęcia. Na zaproszeniu warto podać swój numer telefonu z prośbą o potwierdzenie obecności. Jest to szczególnie ważne, gdy impreza odbywa się poza domem, bo wtedy konieczne jest podanie odpowiednio wcześniej ilości osób uczestniczących w spotkaniu. Jeśli zapraszamy rodzinę, wystarczy wówczas powiadomić zaproszonych gości osobiście lub telefonicznie. Następna rzecz, to plan imprezy, propozycja zabaw, konkursów i innych dodatkowych atrakcji. Bardzo ważne jest też zaplanowanie menu. Warto przy tym rozeznać się, czy któreś za zaproszonych dzieci nie jest alergikiem i nie jest na coś uczulone. Jeśli tak będzie, dobrze byłoby zrezygnować z niepewnych pozycji w menu i podać takie smakołyki, które będą mogły być przez wszystkich gości zjedzone.

Organizacja przyjęcia urodzinowego to niemałe wyzwanie dla rodziców, dlatego warto zacząć przygotowania odpowiednio wcześnie, aby dobrze wszystko zaplanować i z radością przyjąć zaproszonych gości.

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka? - dodano: 2021-08-31

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.