ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Kosmetyki do opalania - krótkie wakacyjne vademecum

-
Kosmetyki do opalania - krótkie wakacyjne vademecum
Gdy pogoda sprzyja letnim wyjazdom, wielu z nas z chęcią korzysta z kąpieli słonecznych. Ekspozycja na słońce przynosi wiele korzyści, jednak nierozsądne korzystanie z niego może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami. Szkoda urlopu i czasu na to, by borykać się z problemami, których można w łatwy sposób uniknąć. Krem do opalania to podstawa w walizce z bagażem dla dorosłych i dzieci!


Jak bezpiecznie korzystać ze słońca?


Ekspozycja na słońce przynosi wiele korzyści: poprawia humor, nadaje skórze ładnego kolorytu, a pod wpływem promieniowania słonecznego w organizmie wytwarza się również bardzo cenna dla zdrowia witamina D.

Jednak nadmiar słońca, w połączeniu z niedostateczną ochroną, może przynieść przykre konsekwencje. Najczęstsze to poparzenie skóry i jej przesuszenie. Nadmierna ekspozycja na słońce bez dostatecznego zabezpieczania jej (lub bez zabezpieczania w ogóle) może również prowadzić do powstawania chorób skóry, w tym nowotworów.

Nie oznacza to jednak, że słońca należy całkowicie unikać. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dotyczą one zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jak rozsądnie korzystać z kąpieli słonecznych? Najważniejsze kwestie to:
  • unikanie ekspozycji na słońce w czasie jego największej aktywności, tj. między godziną 10 a 15;
  • stosowanie kosmetyków przeznaczonych do opalania – także w czasie pochmurnych dni! To ważne szczególnie nad wodą i w górach, gdzie promieniowanie jest najsilniejsze;
  • aplikacja kremu do opalania lub olejku na co najmniej 15 minut przed wyjściem na słońce – by preparat zdążył się wchłonąć i zaczął działać;
  • dobór odpowiedniej mocy SPF do swojej karnacji – im jaśniejsza, tym wyższa powinna być ochrona. Jeśli masz dużo pieprzyków i znamion, lepiej stosuj pełną ochronę, czyli SPF 50.

Pamiętaj również o tym, że po kąpieli w wodzie konieczna jest ponowna aplikacja produktu do opalania – nawet jeśli jest wodoodporny.

Kosmetyki do opalania dla dorosłych i dzieci


Na rynku dostępne są różne kosmetyki do opalania. Różnią się przede wszystkim formułą (olejek, krem, emulsja, pianka) i stopniem ochrony, a także przeznaczeniem (do ciała lub do twarzy). Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, dlatego oferują pełną gamę kosmetyków do opalania o różnym dodatkowym działaniu, np. angi–age czy kojącym. Na eZebra znajdziesz ogromny wybór produktów do opalania różnych marek dostępnych na polskim rynku. Z pewnością znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz dla pełnej ochrony siebie i Twoich bliskich, także tych najmłodszych.

Kosmetyki do opalania - krótkie wakacyjne vademecum - dodano: 2021-09-02

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.