ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ferie na każdą kieszeń - sprawdź, na czym możesz zaoszczędzić

-
Ferie na każdą kieszeń - sprawdź, na czym możesz zaoszczędzić
Ferie, to czas zimowych wyjazdów, które nierzadko obciążają nasz domowy budżet. Co możesz zrobić, aby zaoszczędzić na wyjeździe na ferie? Dowiedz się, gdzie szukać oddechu dla swojego budżetu!

Sposoby na tanie ferie


Trudno określić, kto bardziej czeka na ferie - dzieci czy ich rodzice. Chociaż wciąż nie ma pewności, jak będzie wyglądała tegoroczna przerwa zimowa (w zeszłym roku ferie w całej Polsce były w tym samym terminie), z możliwości wyjazdu chciałby skorzystać każdy. Niestety często największym problemem jest finansowanie takiego wypadu. Wyjazd w kilka osób bywa bardzo kosztowny i to niezależnie od tego, czy cel podróży znajduje się w naszym kraju, czy też nie. Dlatego też warto poszukać oszczędności - tym bardziej że bardzo często nie muszą się one wcale odbijać na jakości zabawy w czasie ferii. Poznaj nasze sposoby na oszczędności na ferie!

Wyjazd na ferie - jak można zaoszczędzić?


  1. Planuj z wyprzedzeniem - to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na tanie podróżowanie zawsze i wszędzie, a więc nie tylko w czasie ferii. Oczywiście w przypadku tak obleganych terminów jak ferie ma to szczególne znaczenie. Dlatego w miarę możliwości wyjazd w ferie wato zaplanować z wyprzedzeniem. Jesienią albo już latem zastanów się, gdzie chcesz się wybrać z rodziną. Rezerwacje noclegów często można dokonywać bez wpłacania zaliczki, a w razie nagłej zmiany planów możesz rezerwację anulować. Jeśli jednak dopiero teraz zabierasz się za planowanie ferii, nic straconego. Może uda Ci się znaleźć ofertę last minute, na której także często można sporo zaoszczędzić. Wytrawni podróżnicy nawet specjalnie czekają na last minute. Obserwują wybraną ofertę wyjazdu już wcześniej, aby kontrolować jej cenę, przygotowują się do podróży, a same bilety kupują w ostatniej chwili. Prawda, że sprytne? Oczywiście jest to obarczone pewnym ryzykiem.
  2. Korzystaj z porównywarek cen – porównywarki cen, jak słusznie wskazuje sama nazwa, pozwalają porównać ceny za wybrane produkty czy usługi od różnych dostawców czy usługodawców. Aplikacje tego typu już dawno stały się bardzo popularne, gdyż w ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić. Dokładnie tak samo wygląda to w przypadku wyjazdu na ferie, gdzie możesz porównać ceny biletów czy noclegów, a także różnych atrakcji czy karnetów na narty. Porównywarki sprawią, że za dokładnie to samo możesz zapłacić mniej – a przecież o to chodzi w oszczędzaniu.
  3. Kalkulator ubezpieczeń – jego działanie w pewnym sensie jest podobne do porównywarek cen. Miejmy nadzieję, że wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kupno ubezpieczenia podróżnego jest niezbędne przy każdym wyjeździe. W tym celu bardzo pomocny będzie właśnie kalkulator ubezpieczeń, wystarczy otworzyć okno przeglądarki i wpisać podstawowe informacje dotyczące zbliżającego się wyjazdu, takie jak np. miejsce podróży, liczba uczestników czy planowane aktywności. Na podstawie tych danych kalkulator ubezpieczeń oszacuje cenę ubezpieczenia np. w kilku wariantach.
  4. Wyjedź razem z rodziną lub znajomymi – wyjazd w większej grupie także może być dobrym sposobem na oszczędność. Często podróżowanie w grupie paradoksalnie wiąże się z mniejszymi kosztami np. podczas wynajmowania noclegów czy biletów na określone atrakcje.
  5. Gotuj samemu – sporym kosztem w czasie wyjazdu na ferie są wizyty w restauracjach czy innych lokalach. Aby zaoszczędzić, możesz zdecydować się na samodzielnie gotowanie, w perspektywie całego wyjazdu zachowasz w ten sposób naprawdę dużo gotówki!Ferie na każdą kieszeń - sprawdź, na czym możesz zaoszczędzić - dodano: 2021-12-25

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.