Jak wybrać odpowiedni środek do prania? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać odpowiedni środek do prania?

-
Jak wybrać odpowiedni środek do prania?
Kiedyś pranie było prostą i nieskomplikowaną czynnością, dzisiaj w sklepach dostępnych jest bardzo dużo detergentów do wyboru. Plamy można usunąć za pomocą proszków do prania, kapsułek, żeli i płynów, nic dziwnego, że czasem można się w tym po prostu pogubić. Warto więc wiedzieć czym się kierować wybierając idealny środek do prania.Rodzaje środków do prania


Najpopularniejszą możliwością jest klasyczny proszek do prania. Na półkach sklepowych można znaleźć proszki do jasnych tkanin, do kolorów, a także bardziej uniwersalne produkty.

Warto zaznaczyć, że proszek przeznaczony do białych tkanin zawiera specjalne wybielacze chemiczne, które mają zapobiec szarzeniu się tkanin, natomiast proszek do tkanin kolorowych, dzięki dopracowanej formule zapobiega przenoszeniu się kolorów z jednego materiału na drugi. Przy czym ważne jest przestrzeganie zasad producenta.

Drugą możliwością są żele i płyny do prania. Jest to rodzaj środków, który najlepiej sprawdza się do krótkich, automatycznych programów. Wybór tego typu środków piorących jest bardzo duży. Niektóre produkty dedykowane są do tkanin białych, inne do ciemnych, a także do wełny czy do tkanin delikatnych. Warto też wspomnieć, że niektóre płyny i żele posiadają właściwości płynów do płukania - https://gemini.pl/kategoria/higiena/produkty-do-prania.

Od pewnego czasu, coraz większą popularnością cieszą się kapsułki do prania. Wiele osób decyduje się na ich zakup, ze względu na to, że używa się ich bardzo prosto i szybko. Jedna kapsułka to jedno pranie. Nie trzeba przejmować się odmierzaniem określonej ilości produktu. Kapsułki kładzie się na dnie bębna pralki i ustawia właściwy kolor. Podobnie jak inne produkty, można je podzielić na kapsułki do kolorów, do bieli czy uniwersalne.

O czym pamiętać wybierając środki do prania?


Wybierając środki do prania, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Przede wszystkim, dla osób, które cierpią na różne alergie skórne, nie sprawdzi się każdy produkt. Warto o tym pamiętać. Niektóre środki piorące są bardziej delikatne.

Poszczególne produkty różnią się od siebie także jakością. Nie można oczekiwać od bardzo taniego proszku, że przyniesie takie efekty jak jego o wiele droższy odpowiednik. Do prania, warto też wybierać środki o właściwym przeznaczeniu. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z etykietą od producenta, aby podjąć naprawdę przemyślaną decyzję.

Niektóre środki piorące, oprócz swoich głównych zadań działają także dezynfekująco i chronią tkaniny przed zniszczeniem. W przypadku bardziej delikatnych ubrań, z pewnością sprawdzą się środki chemiczne, które aktywują się w stosunkowo niskiej temperaturze i opierają się na działaniu delikatnych substancji.

Ochrona środowiska


Na rynku dostępne jest też wiele produktów do prania, które są wyjątkowo przyjazne dla środowiska. Im jest większa świadomość społeczeństwa na temat wpływu na zmiany klimatyczne, tym więcej producentów kładzie na to nacisk.

Takie środki piorące przede wszystkim opierają się na zasadach ekologicznej produkcji, czyli znacznie oszczędzają wodę i prąd. Ich skład jest także bezpieczny dla środowiska, nie zawierają żadnych fosforów i zeolitów, które nie są rozpuszczalne w wodzie i w efekcie tworzą osady na dnie jezior oraz rzek. Duże znaczenie ma także opakowanie. Środki ekologiczne powinny posiadać opakowanie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, które nadają się do ponownego przetwarzania.

Wybór właściwych środków do prania ma bardzo duże znaczenie. Zamiast wybierać pierwszy lepszy produkt z półki sklepowej, warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję.
Jak wybrać odpowiedni środek do prania? - dodano: 2022-01-03

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.