ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Bałtyk - atrakcyjne noclegi nad morzem dla całej rodziny!

-
Bałtyk - atrakcyjne noclegi nad morzem dla całej rodziny!
Polskie wybrzeże liczy sobie ponad 750 km, na tej rozpiętości znajdują się liczne miasta i wioseczki, które oferują turystom cały ogrom atrakcji. Te odpowiednie dla siebie znajdą zarówno ci, którzy lubią szalone imprezy, jak i preferujące spokój rodziny z małymi dziećmi. Gdzie warto wybrać się w tym sezonie? Sprawdź, co oferuje Bałtyk – noclegi, atrakcje turystyczne, wskazówki!

Jak to zostało wspomniane, by wakacje były udane, dana destynacja powinna jak najbardziej odpowiadać potrzebom wczasowiczów. Inne będą bowiem miały rodziny z niemowlętami na podkładzie, odmienne rodzice podróżujący z nastolatkiem, a jeszcze bardziej specyficzne – seniorzy. Co więcej, jedni preferują duże hotele, drudzy pensjonaty, trzeci zaś najlepiej czują się w kameralnych apartamentach.

Na szczęście nad polskim morzem każdy znajdzie coś dla siebie, mając przy tym szansę na nowo poznać Bałtyk. Noclegi odpowiadają bowiem każdym wymaganiom i są dostosowane do każdej kieszeni. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie opcje mamy do dyspozycji?

Jaki nocleg wybrać dla rodziny z małymi dziećmi?


Wiele hoteli w Polsce oferuje darmowy nocleg dla swoich najmłodszych gości. Część z nich zapewnia gratisowy pobyt dzieciom do lat 3, inne nawet do 12. roku życia. Na pewno warto zwracać na to uwagę, przeglądając oferty – jeśli korzystamy z portali typu Travelist, zawsze będzie to oznaczone w opisie danego hotelu. Podobnie jak ewentualne dodatkowe koszty związane z podróżowaniem z dziećmi, np. cena za dostawkę, w tym także dostawienie łóżeczka dla niemowlęcia etc.

Często jednak rodziny z dziećmi wybierają nad Bałtykiem noclegi nieco bardziej kameralne, jak np. różnego rodzaju apartamenty, które dadzą dostęp do własnej kuchni. Przy małym dziecku może to znacznie ułatwić przygotowywanie posiłków. Może być też oszczędnością – samodzielne gotowanie zwykle wychodzi taniej niż obiady w restauracjach czy barach. Jeśli chodzi o tego typu opcje, apartament o naprawdę wysokim standardzie można zarezerwować już od około 115 zł za noc (2 osoby). Wspomniany portal Travelist udostępnia oferty apartamentów m.in. w Grzybowie, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Świnoujściu, Mielnie czy chociażby w Jastrzębiej Górze – we wszystkich tych celach podróży bez problemu można znaleźć liczne propozycje poniżej 200 zł za dobę za 2 osoby.

Młodzi poznają Bałtyk – noclegi dla nastolatków


Hotele z basenem nad morzem będą atrakcją dla nastolatków. Owszem, od morza będzie dzieliło ich tylko kilka kroków, ale co w sytuacji, gdy pogoda nie dopisze (co przecież nad Bałtykiem nie jest takie rzadkie)? Wizja szaleństw w wodzie, zwłaszcza jeśli znajdą się tam dodatki, typu zjeżdżalnie, wiry wodne czy gejzery, na pewno zachęci młodych ludzi do wyjazdu. Przykładowe hotele z rozbudowaną strefą basenową to:
  • Tristan Hotel & Spa**** w Kątach Rybackich (można korzystać ze strefy basenów, jacuzzi, saun i groty solnej);
  • Hotel Orle*** w Gdańsku (dostępny jest basen rekreacyjny, jacuzzi, jest to hotel z atrakcjami dla dzieci typu brodzik dla najmłodszych z parasolem wodnym, ławy z hydromasażem, kaskady i armatki wodne, a nawet gejzer powietrzny);
  • Hotel Continental Aqua & SPA *** w Krynicy Morskiej (prawdziwy aquapark! Baseny o łącznej powierzchni 200 m2, 2 zjeżdżalnie wodne, jacuzzi z wodą słodką i słoną).


Wielopokoleniowa podróż nad morze - gdzie wypocząć z seniorami?


Jeśli chodzi o starsze pokolenia – czym ich zaskoczy Bałtyk? Noclegi odpowiadające seniorom powinny mieć pewne walory, które dla młodszych pokoleń nie są aż tak istotne. Przykładem jest bliska odległość od morza – owszem, zapewne każdy chciałby mieszkać właściwie na samej linii brzegowej, lecz dla osób starszych jest to ważne nie tylko ze względu na preferencje, lecz także możliwości fizyczne. Nie każdy ma bowiem tak dużo sił, by codziennie przemierzać kilka kilometrów na plażę i z powrotem. Z tego też względu warto wybierać hotele czy pensjonaty, do których wejście nie wymaga pokonywania wielu schodów, a w środku - jeśli jest taka potrzeba - można skorzystać z windy.

Oto kilka propozycji z różnych półek cenowych, które uwzględniają wyżej opisane wymagania, choć same w sobie dość istotnie się od siebie różnią – by każdy mógł jak najlepiej dobrać ofertę do swoich potrzeb:
  • Aquamarina Onyx w Międzyzdrojach – apartamenty, które znajdują się w najwyższym budynku w Międzyzdrojach (jest winda). Położony jest on w nadmorskim lesie, 150 m od plaży;
  • Hotel Jan Darłówko Aqua Park**** w Darłowie – położony kilka kroków od plaży. Oferuje wiele atrakcji, w tym strefę SPA i Wellness. W hotelu znajduje się winda;
  • Hotel Szlak Bursztynowy**** w Jarosławcu – zaledwie 150 m od plaży, w środku jest winda. Poza tym do dyspozycji są strefy Wellness i SPA, a codzienne posiłki bazują na warzywach z hotelowego gospodarstwa i miodu z takiej też pasieki.Bałtyk - atrakcyjne noclegi nad morzem dla całej rodziny! - dodano: 2022-03-18

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.