ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Wybieramy łóżko do pokoju gościnnego

-
Wybieramy łóżko do pokoju gościnnego
Nie chcesz, by Twoi goście wychodzili od Ciebie rano z bólem pleców? Zadbaj o ich wygodę, pamiętając jednocześnie o funkcjonalności pokoju.

Jakie łóżko sprawdzi się w pokoju dla gości?


Aktualnie w większości projektów nowych domów znajduje się miejsce na pokój gościnny. To fantastyczne pomieszczenie sprawdzi się, jeśli przyjedzie rodzina z drugiego końca Polski lub mieszkasz za miastem i chcesz zaprosić znajomych na kolację przy winie. Zawsze znajdzie się miejsce do przenocowania kogoś bliskiego, czy nawet odizolowanie chorego domownika od pozostałych. Na co dzień taki pokój najczęściej służy również jako gabinet albo składzik na ciuchy do prasowania.

Wybór łóżka do pokoju gościnnego powinien być podyktowany wielkością przestrzeni, funkcjami tego pomieszczenia i częstotliwością, z jaką ktoś będzie w nim nocował. Dostępne na rynku modele łóżek dają wiele możliwości, pozwalając znaleźć optymalne rozwiązanie.

W sytuacji, gdy dysponujesz sporym pokojem, docelowo ma służyć on wyłącznie jako sypialnia dla gości i często się ich spodziewasz, zdecydowanie postaw na duże wygodne łóżko z materacem. W ten sposób zapewnisz bliskim komfort oraz pewność, że z przyjemnością do Ciebie wrócą. Z uwagi na różne preferencje, wybierz materac średniej twardości.

Jeśli pokój jest niewielki, a na co dzień planujesz w nim pracować, dobrym rozwiązaniem może być rozkładana kanapa. Aby na pewno była wygodna, możesz wybrać sofę z ukrytym materacem i skrzynią na pościel. W ciągu dnia zajmuje mało miejsca, może służyć do siedzenia, wieczorem można ją przemienić w pełnowymiarowe, wygodne łóżko. Dzięki temu z łatwością zmieścisz do pokoju również swoje biurko.

Jeszcze innym rozwiązaniem są rozsuwane łóżka o szerokości 80 cm, które można powiększyć do 160 cm, czyli standardowej szerokości łóżka dwuosobowego. Taki mebel jest bardzo uniwersalny, przyjmie parę, albo dziecko, które zamiast dużego łóżka bardziej będzie potrzebować na podłodze miejsca do zabawy.

Estetyczne i funkcjonalne łóżko do pokoju gościnnego


Pamiętając o tym, że pokój z reguły będzie niezamieszkały, warto dobrze wykorzystać jego przestrzeń. Kupując łóżko, wybierz takie ze skrzynią na pościel, szufladą. Dzięki temu komplet dla gości zawsze będzie pod ręką. Pod łóżkiem możesz również znaleźć miejsce na chowanie rzadko używanych rzeczy. Rozsuwane łóżka często wyposażone są w wiele schowków, do których goście mogą przepakować swoje ubrania z walizki. Pozwoli Ci to zagospodarować szafę na potrzeby domowników lub w ogóle z niej zrezygnować, jeżeli brakuje miejsca.

Podczas aranżacji pokoju dla gości warto dokładnie przemyśleć kwestię wystroju. Jedni stawiają na minimalizm i uniwersalne rozwiązania tworząc bezpretensjonalne, proste wnętrze. Wybierają łóżka o klasycznej drewnianej lub metalowej ramie, bez zdobień i w stonowanej kolorystyce. Takie podejście minimalizuje ryzyko, że ktoś będzie się u Ciebie źle czuł. Są jednak tacy, którzy wkładają w urządzenie pokoju dla gości mnóstwo serca i tworzą go w taki sposób, jakby to robili dla samych siebie. Wybierają łóżko kontynentalne, tapicerowane lub o zaskakującej barwie czy formie. W takim pomieszczeniu widać duszę oraz jego indywidualny charakter, aczkolwiek istnieje możliwość, że nie wszyscy odbiorą go pozytywnie.

Wybieramy łóżko do pokoju gościnnego - dodano: 2022-05-17

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.