ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Bezpieczne wakacje za granicą z dzieckiem: najlepsze kierunki

-
Bezpieczne wakacje za granicą z dzieckiem: najlepsze kierunki
Planujesz rodzinne wakacje z dziećmi za granicą? Chcesz odpocząć od codziennych obowiązków, a jednocześnie zapewnić pociechom różne atrakcje? Wybór kierunku podróży nie powinien być przypadkowy. Od tego, dokąd udasz się z rodziną, zależą wspomnienia, a także bezpieczeństwo Twoich maluchów. Dowiedz się, gdzie najlepiej polecieć na wakacje 2023 za granicę z dziećmi.


Wyjazd na wakacje w rodzinnym gronie to świetny pomysł. Taka podróż pozwoli zacieśnić relacje i pokazać dzieciom inną kulturę. Dla najmłodszych to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do odkrywania świata oraz ciekawa lekcja geografii! Aby jednak wyprawa upłynęła bez niepotrzebnych komplikacji, wybierz bezpieczny kierunek.

Bezpieczne wakacje 2023 — który kraj wybrać?


Zastanawiasz się, gdzie możesz ze spokojem wybrać się na urlop z dziećmi? Poznaj kilka najbezpieczniejszych państw na wakacje 2023.

Gran Canaria


Gran Canaria to jedna z Wysp Kanaryjskich, które należą do Hiszpanii. Bezpośredni lot trwa tam ok. 5 godzin, więc dzieci zdążą się zdrzemnąć i nabiorą sił do zabawy po wylądowaniu.

Dlaczego warto polecieć na Wyspy Kanaryjskie? Na Gran Canarii:
  • znajduje się wiele atrakcji dla całej rodziny — duża część hoteli na Gran Canarii ma baseny z brodzikami dla dzieci, a także place zabaw dla najmłodszych gości. Dzięki temu możesz odpoczywać, podczas gdy Twoje pociechy będą beztrosko się bawić (często pod opieką doświadczonych animatorów);
  • można aktywnie spędzić czas — wybierzcie się np. na wydmy Maspalomas, aby poczuć prawdziwie pustynny klimat albo zaplanujcie wycieczkę samochodową w kierunku wulkanu Caldera de Bandama. To również dobre miejsce na zaplanowanie atrakcji wodnych, np. rejsu katamaranem czy zabaw na jednej z plaż nad Oceanem Atlantyckim. Wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu sprawi, że z pewnością się do siebie zbliżycie.

Aby wyjechać na Gran Canarię, wystarczy dowód osobisty. Brak dodatkowych formalności znacznie ułatwia podróżowanie.

Portugalia


Portugalia to idealny kierunek na wakacje z dziećmi, nie tylko ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa. Od maja do października temperatury w ciągu dnia rzadko spadają poniżej 20°C, a w połowie lata sięgają ponad 30°C. Zatem najmłodsi z pewnością nie będą narzekać na brak ciepła i spędzisz z nimi przyjemnie czas na zewnątrz.

Portugalia to dobry wybór na wakacje, ponieważ:
  • ma plaże z miękkim, złotym piaskiem i z dobrze rozbudowaną infrastrukturą — przy wielu kąpieliskach można znaleźć np. wypożyczalnie sprzętu sportowego, bary oraz toalety. To duże ułatwienie podczas wypoczynku z dziećmi;
  • na jej terenie można znaleźć atrakcyjne parki wodne, w których aktywnie spędzisz czas. Twoje pociechy z pewnością nie będą się tam nudzić.

Portugalię warto wybrać również dlatego, że jest tam honorowana karta EKUZ. Dzięki niej można otrzymać darmową podstawową pomoc medyczną.

Chalkidiki


Chalkidiki to półwysep w Grecji, który doskonale sprawdza się na wyjazd z dziećmi. Latem temperatury sięgają tam 34°C, a woda jest przyjemnie ciepła. Zatem można komfortowo się kąpać nie tylko w basenie, ale i w Morzu Egejskim.

Pogoda to nie jedyna zaleta Chalkidiki. Na terenie tego regionu czekają:
  • hotele ze specjalną strefą wydzieloną dla dzieci i opieką animatorów — dzięki temu, gdy Ty będziesz odpoczywać, Twoje pociechy będą dobrze i bezpiecznie się bawić;
  • wspaniałe, naturalne atrakcje, np. gaje oliwne, malownicze zatoki i przepiękne plaże — ich widok zapiera dech w piersiach!
  • ciekawe zabytki, np. wioskę Arnea, która przyciąga uwagę cichymi uliczkami i kolorowymi domkami. Stanowią one pewnego rodzaju dowód burzliwej historii tego regionu. Podczas wycieczki można porozmawiać z dziećmi o tym, co się działo w tym regionie na przestrzeni wieków. W końcu historia Grecji sięga czasów starożytnych.

Półwysep Chalkidiki sprawdzi się doskonale, jeśli nie chcesz daleko podróżować z dziećmi. Bezpośredni lot tam trwa zaledwie ok. 2 godziny.

Poziom bezpieczeństwa w krajach możesz sprawdzić, np. na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Rząd gromadzi najświeższe informacje o przestępczości, a także o ryzyku wystąpienia katastrof naturalnych w wielu państwach. Dzięki temu masz dostęp do danych "z pierwszej ręki" i z łatwością możesz wybrać bezpieczny kierunek na wakacje 2023 dla swojej rodziny.
Bezpieczne wakacje za granicą z dzieckiem: najlepsze kierunki - dodano: 2023-04-02

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.