Advertisement

ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Jak zarządzać domowym budżetem?

-
Błyskotliwy sukces: podwójna moc atrakcji na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Jest wiele świąt i okazji, kiedy chcemy spełnić choćby drobne marzenia najbliższych: dzień dziecka, urodziny, imieniny, gwiazdka czy Mikołaj. Prezenty na te okazje mogą być różne od kwiatka przez lalkę i klocki po ekskluzywne perfumy. Warto jednak te droższe wydatki dobrze przemyśleć, zaplanować, żeby zanadto nie obciążyły rodzinnego budżetu, który i tak wytrzymać musi codzienne sprawunki, opłaty za mieszkanie czy spłacane kredyty. Warto też coś odłożyć z rodzinnych finansów, choćby po to, żeby pojechać razem na wspólne wakacje.

Czy to oznacza, że przydałby się jakiś familijny księgowy? Niekoniecznie, choć to nie znaczy, że początek miesiąca oznaczać ma siedzenie przed kartką, z ołówkiem w jednej, a kalkulatorem w drugiej ręce. Znakomitym rozwiązaniem może być program komputerowy, przy pomocy którego łatwo i szybko zaplanujemy rodzinny budżet na miesiąc, kwartał, a nawet rok. Takim pomocnikiem rodzinnego skarbnika jest program firmy InsERT – Skarbnik 4.

Jest to program stworzony specjalnie do prowadzenia budżetu domowego. Przydatny w każdym gospodarstwie, w którym dochody uzyskuje kilka osób lub uzyskane dochody wpływają na kilka rachunków bankowych – pomaga na kontrolowanie wpływów i wydatków. Skarbnik 4 posiada wiele funkcji, które pozwolą lepiej zarządzać rodzinnymi finansami. Za jego pomocą można odzwierciedlić stan kont bankowych, a także przygotować niezbędne, cykliczne operacje – przelewy i wpłaty, do czego niezbędne będą wzory wydruków, które zawarte są w programie. Wydatki i przychody można zaplanować w sposób długofalowy, po upływie danego czasu można sprawdzić, w jakim stopniu plany te zostały zrealizowane.
Dla mniej zdyscyplinowanych finansowo ważną funkcją okazać się mogą limity, które ostrzegą, jeśli środki na koncie przekroczą ustalony wcześniej dolny próg kwot, jakie powinny zostać na rachunku. W ten sposób program pomoże w oszczędzaniu choćby na rodzinne wakacje czy wydatki szkolne. A przed wyjazdem za granicę program pozwoli szybko sprawdzić aktualny kurs walut.

Dodatkowo program może pełnić funkcję podręcznego notatnika, który przypomni o ważnych spotkaniach, planowanych wizytach u lekarza, a dla zapominalskich, także o rodzinnych świętach. Ponadto Skarbnik jest bardzo wygodny – w wersji Skarbnik 4 można z niego korzystać na domowym komputerze, druga wersja – Skarbnik CE – pozwala na korzystanie z programu na pocket PC, dane można więc wprowadzić zaraz po uregulowaniu należności w sklepie


Jak zarządzać domowym budżetem? - dodano: 2006-04-12

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.