Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Jak dobrać biustonosz - sztuka wyboru stanika (brafitting) - cd.

Justyna Grabska, Agnieszka Socha

-
   

Wiemy już, że zakup i dopasowanie biustonosza to nie jest taka prosta sprawa. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka porad, które mogą nam pomóc.

Warto pamiętać, że zanim kupisz stanik zarówno w Internecie jak i tradycyjnym sklepie z bielizną, który nie oferuje brafittingu:

1) Pierwszą rzeczą jest porządne wymierzenie się! Bez tego ani rusz! Należy się zmierzyć ściśle i luźno na wydechu – pod biustem oraz luźno w biuście (najlepiej w miękkim staniku) i luźno w pozycji pochylonej (tzw. zwisie). Pamiętaj też, że rozmiar piersi zmienia się z czasem (chudnięcie, tycie, okres, ciąża), warto więc mierzyć się co jakiś czas, bo może się okazać, że z 94 cm w biuście mamy już 96 cm.


Pomiar ciasno i luźno pod biustemPomiar luźno w biuściePomiar luźno w pochyleniu


Przykładowe pomiary:
Obwód ciasno/luźno: 71cm/74cm
Biust luźno/ w zwisie: 100cm/ 107cm

2) Jeśli już znamy nasze wymiary warto wpisać je w kalkulator rozmiarów na stronie producenta lub też należy skorzystać z tabelki rozmiarów.
Kalkulator zwykle sam wyliczy wyjściowy rozmiar, natomiast korzystając z tabelki, należy pamiętać, że obwód zaokrąglamy w dół. W zależności od producenta i materiału, z którego jest zrobiony dany model zaniżamy odpowiednio obwód


Przykładowe pomiary wpisane w kalkulatorTabela rozmiarów biustonoszyPrzykładowo rozmiar podany w kalkulatorze

Wyniki:
Rozmiar polski: 65K
Rozmiar brytyjski: 65GG
Rozmiar brytyjski - ściśliwy: 70FF

3) Mamy już wstępnie ustalony rozmiar – warto pamiętać, że jest to tylko nasz wyjściowy rozmiar, od którego możemy zacząć poszukiwania właściwego. Nie należy zniechęcać się, jeśli wyliczony rozmiar okaże się za mały lub za duży.

W rzeczywistości rozmiar jaki pasuje na podane wymiary to brytyjskie 70G z marki Audelle oraz 65GG z marki Freya.

4) Firmy mają często różną rozmiarówkę. Zanim zakupisz jakiś model warto coś o nim poczytać (czy jest dużomiseczkowy, rozciągliwy, szerokofiszbinowy?), albo nawet zapytać w sklepie, przecież po to właśnie jest obsługa klienta.

Np. modele marki Audelle są zwykle dużomiseczkowe i mają bardzo ścisłe obwody.

5) Oczywiście podstawą jest mierzenie naszego zakupu. Nie kupuj jeśli biustonosz nie leży poprawnie lub nie czujesz się w nim komfortowo. Twój zakup powinien być dumnie noszony, a nie leżeć na dnie szafy. Pamiętaj też, że zawsze możesz odesłać niepasujący rozmiar!_____________________________________________________________________________________

Onlyher to internetowy sklep z bielizną dla kobiet. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór rozmiarów, zarówno panie z mniejszym jak i większym biustem na pewno coś dla siebie znajdą. Sklep oferuje profesjonalny brafitting, czyli pomoc w doborze rozmiaru i modelu biustonosza.

Jak dobrać biustonosz - sztuka wyboru stanika (brafitting) - cd. - dodano: 2010-08-05

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.