Błyskotliwy sukces: podwójna moc atrakcji na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Błyskotliwy sukces: podwójna moc atrakcji na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

-
Błyskotliwy sukces: podwójna moc atrakcji na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Od czasu, gdy w sezonie zimowym 2012/2013 tyrolskie regiony narciarskie Alpbachtal i Wildschönau zostały połączone nową 8-osobową kolejką gondolową, lśnią jednym blaskiem jako klejnot Tyrolu – teren narciarski „Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau“. Dzięki udanej fuzji to narciarskie eldorado zalicza się obecnie do największych i najbardziej różnorodnych w Tyrolu. www.skijuwel.com

145 km stoków wokół gór Schatzberg (1903 m) i Markbachjoch w Niederau (1500 m), na terenie Roggenboden koło Oberau w Wildschönau oraz na szczycie Wiedersbergerhorn (2025 m) i sąsiadującej z nim górze Reither Kogel (1337 m) w Alpbachtal to naprawdę mnóstwo miejsca do szusowania. Wśród 32 km niebieskich, 78 km czerwonych i 18 km czarnych stoków narciarze reprezentujący dowolny poziom zaawansowania z pewnością znajdą dla siebie odpowiednią trasę. Podczas gdy początkujący decydują się na rozległe tereny treningowe i wyciągi do ćwiczeń w dolinie i przy środkowych stacjach kolejek, mistrzowie desek szaleją w jednym z trzech dostępnych snowparków albo we freeride’owym raju poniżej Wiedersbergerhornu. Nieodłącznym elementem udanego dnia na nartach jest też wizyta w jednym z 24 schronisk.
A może chcecie szusować, aż pogasną światła? Kto po dniu pełnym atrakcji na nartach ciągle jeszcze nie ma dosyć, może się wybrać na wieczorną sesję na oświetlony stok na Reither Kogel w dolinie Alpbachtal albo na terenie Roggenboden w Wildschönau.

Ski Juwel jest jeszcze dosyć młodym terenem narciarskim, mimo to otrzymał już kilka ważnych nagród. Przewodnik narciarski ADAC mianował Ski Juwel „Największym sukcesem sezonu 2013”. Oprócz tego portal skiresort.de przyznał mu pięć z pięciu gwiazdek w kategoriach:
  • Najlepsze połączenie terenów narciarskich,
  • Przygotowanie stoków,
  • Oferta dla rodzin i dzieci,
  • Miejsca parkingowe
.
Ceny: w szczycie sezonu osoby dorosłe płacą za jednodniowy karnet 41 euro, młodzież (roczniki 1995 do 1997) 33 euro, a dzieci (roczniki 1998 do 2007) 20,50 euro.

Błyskotliwy sukces: podwójna moc atrakcji na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau - dodano: 2013-10-09

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.