ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak sprawdzić czystość plaży lub kąpieliska?

-
Jak sprawdzić czystość plaży lub kąpieliska?
Zastanawiasz się, czy plaża, gdzie chcesz spędzić beztroskie chwile jest czysta? Czy woda spełnia niezbędne wymagania Sanepidu?

W każdej chwili możesz to sprawdzić w specjalnym serwisie Głównego Inspektora Sanitarnego.
Harmonogram pobrania próbek wody w kąpielisku uwzględnia terminy pobierania i analizy nie mniej niż czterech próbek w sezonie kąpielowym, w okresie funkcjonowania kąpieliska, tak aby przerwa między badaniami nie przekraczała miesiąca. Pierwsza próbka pobierana jest na krótko przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego.

Wyniki badań wody na bieżąco są wprowadzane w trakcie trwania sezonu kąpielowego przez pracowników organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej do Serwisu kąpieliskowego. Badaniom podlegają wszystkie kąpieliska - zarówno te najpopularniejsze - jak Kołobrzeg, Łeba, Mielno, Darłowo, czy Krynica Morska, jak i te w małych nadmorskich kurortach.
W serwisie uwzględniono także kąpieliska nad jeziorami.

Informacje o kąpieliskach można sprawdzić tutaj.

Jak sprawdzić czystość wody w kąpieliskuJak sprawdzić czystość plaży lub kąpieliska? - dodano: 2015-07-17

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.