Advertisement

ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Sport i rozrywka w Dolinie Stubai

-
Błyskotliwy sukces: podwójna moc atrakcji na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Oprócz licznych, zimowych atrakcji na śniegu, goście Doliny Stubai mogą cieszyć się również rozmaitymi wydarzeniami: sportowymi, kulturalnymi i rozrywkowymi. Tutaj zawsze coś się dzieje.

W sezonie zimowym Dolina Stubai tętni życiem nie tylko na stokach, torach saneczkowych i w schroniskach. Odbywają się tu również imprezy sportowe, kursy lawinowe, testy sprzętu, tradycyjne parady folklorystyczne i świąteczne jarmarki oraz rozmaite koncerty.

Lodowiec Stubai - raj dla freeriderów i smakoszy

Lodowiec Stubai to największy region narciarski w Austrii z gwarantowanym śniegiem na stokach od października do czerwca. Poza doskonałymi warunkami narciarskimi, oferuje również wydarzenia w snowparku, kursy lawinowe, testival sprzętu oraz noc smakoszy.

Odbywają się tu:

  • szkolenia i kursy dotyczące bezpiecznej jazdy poza szlakami - co najmniej trzy razy w sezonie.

    Popularny kurs lawinowy SAAC Basic Camp uczy odpowiedniego zachowania w górach oraz posługiwania się sprzętem przeciwlawinowym, natomiast obóz SAAC 2nd Step camp przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych freeriderów.

  • szkolenia lawinowe Sport OKAY, w ramach których odbywają się testy sprzętu oraz warsztaty i wyprawy freeride’owe z certyfikowanymi przewodnikami.

  • Stubai SportScheck Bivouac Camp, czyli nocleg pod gołym niebem w obozie na Lodowcu Stubai, na wysokości 3000 m n.p.m.


Więcej informacji o wydarzeniach na lodowcu można znaleźć na: www.stubaier-gletscher.com/en.

Nocne pokazy narciarskie w ośrodku Schlick 2000

Nocne popisy narciarskie Nights of Colours w ośrodku Schlick 2000, to przedsmak tego, co można oczekiwać podczas premierowego przedstawienia GAIA – Stubai Mother Earth.

Co środę, od 28 grudnia br., stok przy stacji pośredniej Froneben zamienia się w kolorową scenę, na której odbywa się widowisko łączące sport i sztukę. Ważną rolę odgrywa tu światło, kolor i sztuczne ognie. W spektakularnym pokazie, wymyślonym przez szkołę narciarską Stubai Tirol oraz ośrodek Schlick 2000, biorą udział instruktorzy narciarstwa wyposażeni w światła i ognie bengalskie, a narciarze i snowboardziści wykonuja odważne flipy po wyskoku ze skoczni.

Dodatkowo, śnieżne ratraki Pistenbullys (czyli „łobuzy ze stoków”), choć wydają się ociężałe, prezentują dość żwawy układ choreograficzny, połączony z pokazem fajerwerków. Na uwagę zasługuje również występ młodzieżowego zespołu Die jungen Daunkogler, który wykonuje tradycyjny taniec ludowy Schuhplattler, dodając do niego współczesne akcenty.

Więcej informacji o wydarzeniach w Schlick 2000 znajduje się na stronie: www.schlick2000.at.

Testival Saneczkarski w ośrodku Elfer

Teren narciarski Elfer przy Neustift to najlepsze miejsce na sanki w Dolinie Stubai. Są tu trzy bardzo długie, naturalne tory saneczkarskie, z których dwa są oświetlone wieczorami (trzy razy w tygodniu).

Podczas Testivalu Saneczkarskiego (RodelTestival) można sprawdzić nachylenie i ostrość zakrętów tych torów, testując sanki wiodących producentów czy też biorąc udział w jednym z wyścigów. Przy dolnej stacji kolejki Elfer najlepsi producenci sanek z Niemiec, Austrii i Włoch prezentują swoje najnowsze innowacje i modele sanek, które można bezpłatnie wypożyczyć, a na dodatek uzyskać cenne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać ich możliwości podczas zjazdu. Zaplanowano również koncert austriackiego zespołu Mario & Christoph, który zagra swoje największe hity.

W Elfer można jeździć na sankach także w nocy. Tory są oświetlone do godziny 1:00 rano, ale trzeba pamiętać, że ostatni wjazd kolejką na górę jest o godz. 21:30. Na nocne saneczkowanie potrzebny jest tylko bilet na wjazd kolejką.

Więcej informacji o torach saneczkowych w Elfer można znaleźć na: www.elfer.atSport i rozrywka w Dolinie Stubai - dodano: 2017-02-01

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.