Macierzyństwo z pomocą « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Macierzyństwo z pomocą

-
Macierzyństwo z pomocą
Nie wmawiaj sobie, że ze wszystkim powinnaś poradzić sobie sama. Dzięki pomocy domowej odnajdziesz utracony czas dla siebie i przestaniesz żyć w ciągłym pędzie.

Uważasz, że pomoc domowa to fanaberia i tak naprawdę powinnaś sama bez problemu utrzymywać dom w idealnym porządku, zajmować się dzieckiem, wspinać po szczeblach kariery? Takie błędne koło nierealnych przekonań może kosztować cię zdrowie, a na pewno przewlekłe przemęczenie i obniżony nastrój. Na szczęście coraz więcej Polek korzysta z pomocy domowej. Zaczynamy wierzyć w to, że nie jesteśmy robotami, które potrafią pracować przez całą dobę, bez wytchnienia. I ma to same korzyści.

Czas dla dziecka


Czy wiesz, że na sprzątanie mieszkania, gotowanie, pranie, prasowanie lub pielęgnację ogrodu, jeśli go posiadasz, przeznaczasz rocznie prawie 30 dni? To miesiąc z życia, który mogłabyś poświęcić na spędzenie czasu z dziećmi, rozwój osobisty czy po prostu dobrą zabawę. Nie wspominając o porządnym odpoczynku albo skupieniu się na wzmacnianiu relacji z partnerem. Nie musisz zatrudniać pomocy domowej na cały etat, jeśli nie masz na to wolnych funduszy. Albo jak do niedawna zaczynać stałej współpracy, czyli zobowiązywać się do tego, że ktoś będzie przychodził do ciebie raz w tygodniu i sprzątał. Możesz zrobić to dorywczo i spontanicznie, przez portal internetowy nawet z jednodniowym wyprzedzeniem, na przykład przez www.pomocedomowe.pl. Wtedy, gdy zamarzysz o tym, żeby ktoś ugotował za ciebie obiad na kolejne dni, czy jednorazowo wysprzątał łazienkę lub skosił trawnik. To nieduży koszt, który zagwarantuje ci jednak odrobinę spokoju i więcej energii na spędzenie czasu z dziećmi.

Jak znaleźć pomoc domową?


Zmieniły się czasy. Nie musisz już pytać pani sprzątającej w twoim biurze, czy chciałaby pomóc ci w domu. Ani wypytywać znajomych o namiary na kogoś zaufanego lub pisać postów na Facebooku. A potem zapisywać na listy rezerwowe, bo polecana osoba ma już pełen grafik i może uda jej się przyjść do ciebie za miesiąc. Teraz znaleźć pomoc domową możesz tak łatwo, jak zamówić przejazd spod domu czy zarezerwować mieszkanie na wakacje. Są już portale, przez które bezpiecznie i szybkie zamówisz dowolną usługę w swoim mieście, na przykład sprzątanie w Warszawie. Wchodzisz na stronę, zaznaczasz, jaka usługa cię interesuje, jakie masz wymagania, np. wiek, brak nałogów i w jakim trybie chcesz współpracować. Potem z całej listy możesz wybrać dostępne osoby i skontaktować się w sprawie szczegółów. Bez umawiania krępujących spotkań czy próby dodzwonienia się przez dwa dni na telefon, który dostałaś od znajomych. Na takim profesjonalnym portalu powinna znajdować się możliwość przyznania oceny po usłudze.

Określ zadania


Zatrudniając pomoc domową pamiętaj o tym, żeby już na samym początku ustalić szczegóły, a najlepiej spisać je na kartce, którą obie potem podpiszecie. Dopytaj, czy to ty dostarczasz środki czystości, jaki ma być dokładny czas pracy i zaznacz, co chciałabyś, aby zostało w trakcie niego zrobione i na czym dokładnie ma polegać usługa. Przedstaw też zasady panujące w domu. Jeśli jesteś zwolenniczką ekologii, zaznacz, że zależy ci na recyklingu i np. nieużywaniu jednorazowych, papierowych ręczników przy sprzątaniu. Poinformuj też dokładnie o tym, jak konserwować i czyścić dane materiały, meble i urządzenia.


Macierzyństwo z pomocą - dodano: 2018-08-06

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.