Advertisement
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak piec szybciej i taniej? Mamy na to pomysł

-
Jak piec szybciej i taniej? Mamy na to pomysł
Piekarnik to fajna sprawa. Można w nim przygotować tyle pysznych dań i dodatków. Ale co zrobić, gdy chcemy przygotować posiłek, na który składają się dania, które pieczemy w różnych temperaturach i przez inny czas? Pierwsze nam wystygnie nim zdążymy przygotować drugie. Znacie ten problem? Kto z nas nie marzył o dwóch piekarnikach.

No tak, ale dwa piekarniki to przecież mnóstwo miejsca, dwa razy więcej prądu i dwa razy więcej mycia. Dlatego z wielkim zainteresowaniem przyjęliśmy pojawienie się na rynku piekarników, które można podzielić na dwa obszary. Tak, tak. Właśnie wykorzystując prosty separator można przygotować dwa dania ustawiając różne temperatury i czasy pieczenia. A dzięki teleskopowym prowadnicom łatwo, i co najważniejsze bezpiecznie, wysunąć tacę z gorącym daniem.

Taki właśnie jest piekarnik BEKO BVM34500B wyposażony w technologię Split & Cook. Co więcej, ten sprzęt oferuje kilka innych ciekawych rozwiązań. W piekarniku zastosowano np. tzw. pieczenie 3D. Polega ono na aktywacji wszystkich elementów grzewczych, które równomiernie rozkładają ciepło w całym wnętrzu. No i co ważne, można bardzo szybko nagrzać piekarnik dzięki funkcji Booster. Na początku piekarnik wykorzystuje wszystkie dostępne źródła ciepła i w ten sposób szybko osiąga odpowiednią temperaturę. Potem powraca do nastawionego trybu pieczenia. Po raz kolejny oszczędzamy czas.

Zainteresowała nas również funkcja Grill, która pozwala uzyskać efekt chrupiącej skórki i soczystego wnętrza mięsa, kiełbasek, tostów czy ryb. Świetny pomysł, bo tak przygotowane mięso i ryby nie tracą wartości odżywczych i nie wysychają.

Jakby tego było mało piekarnik BEKO BVM34500B oferuje automatyczne programy pieczenia Beko. Wystarczy umieścić potrawę w piekarniku i wybrać przepis z menu. Piekarnik sam ustawi odpowiednie parametry pieczenia. Prawda, że świetne rozwiązanie? Szczególnie, gdy nagle gotowaniem musi zająć się osoba bez doświadczenia.

Na koniec jeszcze ważna informacja dla rodziców i dziadków. Dzięki funkcji blokada przed dziećmi możemy zablokować przyciski i pokrętła, na wypadek gdyby naszemu maluchowi wpadł do głowy pomysł zabawy z piekarnikiem.

Jak piec szybciej i taniej? Mamy na to pomysł - dodano: 2018-08-26

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.