ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Escape room - co to jest?

-
Escape room - co to jest?
Escape room to rodzaj gry, podczas której gracze zamykani są w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać w określonym z góry czasie po rozwiązaniu zagadek logicznych i zadań manualnych.
W grze uczestniczy też tzw. mistrz gry, u którego można uzyskać podpowiedzi, escape room'y mają zwykle określoną tematykę (np. kryminalną, przygodową, podróżniczą itp.)Escape room to gra zespołowa - wykonanie zadań i rozwiązanie zagadek wymaga współpracy. Kluczowa jest kooperacja i sprawna komunikacja w grupie. Zwykle na rozwiązane zagadek uczestnicy mają od 45 do 90 minut. Najpierw gracze zapoznają się ze scenariuszem i rekwizytami w pokoju, po czym zaczyna się właściwe gra. Czasem uczestniczą w niej dodatkowo aktorzy.

Przed odwiedzeniem escape roomu warto zapoznać się z opiniami na jego temat oraz sprawdzić, od jakiego wieku możliwe jest uczestnictwo dziecka.

Escape room

Escape room - co to jest? - dodano: 2019-01-05

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.