ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Przygotuj apteczkę dla podróżującego dziecka

-
Przygotuj apteczkę dla podróżującego dziecka
Podróżowanie z dziećmi wcale nie musi być dużo trudniejsze niż gdyby wędrować samemu – należy po prostu odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo i zdrowie. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Dlaczego warto stworzyć apteczkę raz a dobrze?


To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ apteczkę możesz zabierać ze sobą w różne miejsca. Nie tylko na wyjazd na wakacje, ale też na weekendowe wypady za miasto czy na jednodniowe pikniki. Znajdą się tam specyfiki, które mogą pomóc Ci przygotować się na nieprzewidziane sytuacje i szybko zareagować w sytuacji kryzysowej, bez potrzeby szukania w nieznanej okolicy otwartej apteki. Szczególnie warto wziąć ją ze sobą podczas wyjazdu za granicę, gdzie nazwy lekarstw i składników mogą różnić się od tych, dostępnych w Polsce. Lepiej być gotowym zawczasu i podróżować ciesząc się czasem wspólnie spędzanym z rodziną, zamiast martwić się o zdrowie swoich pociech.

Gorączka, kaszel, katar - nie takie straszne


W pierwszej kolejności postaraj się zorganizować najlepiej zapinaną na zamek nieprzemakalną torbę w formie kosmetyczki, do której włożysz potrzebne lekarstwa i środki pomocnicze.

W podróż z dziećmi poleca się zabierać medykamenty, które pozwolą rodzicom szybko pozbyć się objawów przeziębienia, takich jak np. gorączka. Zwykle występuje ona nocą, kiedy maluchy męczą się najbardziej, ponieważ ten stan nie pozwala im zasnąć. Z tego powodu warto zabrać ze sobą leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, które nie tylko mogą pomóc Ci szybko zbić temperaturę, ale i załagodzić np. bóle głowy. Dodatkowym akcesorium, które z pewnością okaże się przydatne w takiej sytuacji, będzie elektroniczny termometr. Przed wyjazdem sprawdź tylko, czy nie trzeba wymienić w nim baterii.

Gdy rodzice zaczynają zauważać objawy choroby, powinni reagować. Z tego względu warto wziąć ze sobą krople z witaminą C, syrop na kaszel z naturalnych składników, a także podróżny nebulizator i sól fizjologiczną. Te dwa ostatnie elementy wbrew pozorom nie zajmą tak dużo miejsca, a wykonanie inhalacji już na początku choroby może naturalnie zatrzymać jej rozwój i oszczędzić rodzicom wielu nerwów podczas podróży.

Weź coś na biegunkę i zatrucia


Wyjeżdżając do dalekich krajów, wiele osób wyposaża się w kilka podstawowych specyfików, które pomogą im przeciwdziałać problemom z układem pokarmowym spowodowanych np. miejscowym jedzeniem. Dorośli powinni dla siebie spakować do apteczki krople żołądkowe na niestrawności. Najmłodszym na biegunkę poleca się podawać elektrolity dla dzieci (przykładowo takie jak Acidolit), które zapobiegają odwodnieniu czy utraceniu cennych składników odżywczych. Do walizki najlepiej spakować kilka saszetek z tym proszkiem, który może okazać się niezwykle pomocny, gdy Twój podopieczny poczuje się gorzej. Warto również, profilaktycznie, wziąć ze sobą kapsułki o działaniu przeciwbiegunkowym i podawać je dzieciom podczas podróży do szczególnie ryzykowanych miejsc np. w Azji czy na Bliskim Wschodzie.

Zabezpiecz malucha przed obtarciami i ugryzieniami


Nic bardziej nie psuje humoru podczas długich spacerów w nowym miejscu, jak nieprzyjemny odcisk czy obtarcia na stopie. Z tego powodu oprócz dobrych, sprawdzonych butów, nie zapomnij spakować też plastrów i środków do dezynfekcji. Jeśli dziecko, z którym podróżujemy to prawdziwy wulkan energii, wówczas zabierz ze sobą też chirurgiczne plastry na rozcięcia – na wszelki wypadek.

Ugryzienia od owadów są niemal nieuniknione, jednak wciąż warto spróbować uchronić się przed nimi. Możesz zrobić to, zabierając dla siebie i dziecka żel/aerozol chroniący przed ukąszeniami m.in. komarów i kleszczy. Podróżując z najmłodszymi członkami swojej rodziny do regionów tropikalnych, możesz użyć tzw. repelentów – naturalnych środków odstraszających insekty. Dobrze jest też wyposażyć się w tubkę z maścią po ukąszeniach, by załagodzić swędzenie.

Elementy apteczki dla dzieci wymienione w powyższym artykule nie tylko mogą pomóc Ci zapobiec rozwojowi chorób, ale także zaleczyć te, których nie dało się zatrzymać w czasie. W następną podróż zabierz ze sobą ten dodatkowy pakunek i miej jedno zmartwienie z głowy.

Apteczka na podróż z dzieckiem


Przygotuj apteczkę dla podróżującego dziecka - dodano: 2019-01-23

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.