Mapa burzowa - gdzie jest burza? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Mapa burzowa - gdzie jest burza?

-
Mapa burzowa - gdzie jest burza?
Czy nadchodzi burza? Wyspecjalizowane serwisy pogodowe, aplikacje na telefony komórkowe oraz rządowe powiadomienia pomagają przewidzieć nadchodzące opady i wyładowania atmosferyczne. Z nich dowiesz się gdzie jest burza

Internetowe serwisy burzowemapy burz online znajdziemy m.in. na stronie serwisu IMGW: pogodynka.pl i na stronie Krajowego Instytutu Meteorologii instytutmeteo.pl. Bardzo pożyteczne są znajdujące się na w/w stronach odświeżane na bieżąco mapy wyładowań atmosferycznych - warto również śledzić publikowane tam komunikaty i ostrzeżenia meteo.


Aplikacja - radar burz, mapa burzowaJeśli szukacie aplikacji na smartfona, sprawdźcie apkę Blitzortung Lightning Monitor. To prosta w użyciu wizualizacja aplikacji oparta na mapach w czasie rzeczywistym, dostarczająca pełne dane o wyładowaniach, dostarczona przez projekt sieci lokalizacji błyskawic blitzortung.org. Aktualna sytuacja burzowa na wyciągnięcie ręki.

Aplikacja burzowa


SMSowe ostrzeżenia - alerty RCBInstytucje rządowe dbają również o dotarcie z informacjami o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych do jak największej grupy obywateli. Dlatego na naszych komórkach w takich dniach pojawiają się SMSy rozsyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Nie bagatelizujmy ich.

Alerty Rządowego Centrum BezpieczeństwaUwaga burza

Mapa burzowa - gdzie jest burza? - dodano: 2019-06-15

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.