ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jaki basen dla dzieci wybrać?

-
Jaki basen dla dzieci wybrać?
Zbliża się lato i już niedługo na dworze zrobi się gorąco. To najlepsza pora na kąpiele w przydomowym basenie, które uwielbiają zarówno maluchy, jak i starsze dzieci. Co więcej, taka rozrywka na świeżym powietrzy stymuluje rozwój ruchowy naszego dziecka i rozwija mięśnie. Dla rodziców ważne jest, aby zabawa była nie tylko radosna, ale również bezpieczna. Na rynku możemy znaleźć sporo rozmaitych rodzajów basenu. Do wyboru są modele przenośne albo montowane na cały sezon, duże i małe baseny. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę?

Wybór odpowiedniego basenu dla dzieci


Jeśli szukamy basenu dla malucha, który ma rok czy dwa i jeszcze nie umie pływać idealny będzie nieduży model dmuchany. Baseny dla dzieci tego typu cechują się niską ceną i można je napompować w kilka sekund. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę to odpowiednie miejsce montażu naszego basenu, tak aby nie uległ przebiciu. Specyficzny rodzaj basenu dla najmłodszych to basen wypełniony kulkami zamiast wodą. Latem jest idealną okazją aby spędzić czas na dworze a w miesiącach zimowych, dzieci mogą bawić się równie dobrze w domu.

Basen rozporowy lepiej posłuży starszym dzieciom i nastolatkom. Woda wywiera ciśnienie hydrostatyczne na ściany basenu i utrzymuje je w pozycji pionowej, dzięki temu jest on bardzo łatwy w montażu. Rozkłada się go i napełnia wodą około godziny. Takie baseny dla dzieci to wybór trwalszy, który posłuży nam dłużej niż jeden sezon. Zazwyczaj są to modele większe i głębsze od tych dmuchanych.

Basen stelażowy to największy model, który pomieści całą rodzinę. Zmieścić się może w nim nawet 10 osób. Jest idealny do nauki pływania naszych pociech. Jest to bardzo dobry wybór, jednak i jego cena jest wyższa. Jest niezwykle trwały, może posłużyć nam wiele sezonów, a nawet kilkanaście lat. Rozkłada się go, około 2-3 godziny i służy nam cały sezon.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie basenu?


Żeby zabawa była jeszcze lepsza możemy podarować dziecku piłeczki do basenu albo inne zabawki takie jak konewka czy kubeczki. Świetną opcją dla małych dzieci mogą być dmuchane wodne place zabaw. Dodatkowa zjeżdżalnia, fontanna czy daszek, zapewni maluchowi wiele godzin wyśmienitej zabawy. Przy napełnianiu basenu, pamiętajmy aby napełnić go wodą maksymalnie w 80%.

Gdy interesujemy się dużym basenem stelażowym rozkładanym na cały sezon, musimy pamiętać aby dokupić akcesoria pomagające utrzymać wodę w czystości przez długi czas. Zaliczają się do nich pompy filtrujące wodę, pływaki, które zadbają o rozprowadzanie środków chemicznych, podbieraki do zbierania liści, pokrywy do przykrycia basenu oraz generatory ozonu, które usuwają wirusy i bakterie.

Gdzie kupić basen ogrodowy?


aseny to świetny sposób aby lato było niezapomnianą przygodą dla naszych pociech. Aby model spełnił wszystkie oczekiwania nie warto szukać kompomisów ale postawić na basen dla dzieci sprawdzonej firmy, której można zaufać. Bogaty asortyment basenów dla dzieci można znaleźć na Ceneo.pl. To świetne miejsce aby porównać ceny i opinie, co pomoże nam znaleźć model bezpieczny, w pełni dostosowany do potrzeb naszej rodziny.

Jaki basen dla dzieci wybrać? - dodano: 2019-06-21

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.